• Domů>
  • Citlivá pleť: naslouchání tomu, jak se cítíte

Pro lepší život s citlivou pletí

Citlivá pleť: naslouchání tomu, jak se cítíte

Pokud máte citlivou nebo problematickou pleť (intolerantní pleť, pleť se sklonem k atopii nebo k akné), zažíváte zvláštní pocit, který se může lišit člověk od člověka a lze někdy obtížně popsat. V Dermatologické laboratoři La Roche-Posay jsme ale přesvědčeni, že je psychologický aspekt zásadním krokem,jak lidem s velmi křehkou pletí nabídnout globální, inovativní a účinné řešení.

Více než jen symptomy, problém kvality života

Jak ukázala studie sponzorovaná Dermatologickou laboratoří La Roche-Posay, přes 50 % žen dnes uvádí, že má citlivou pleť¹. Tato citlivost způsobená vyšší dráždivostí nervových zakončení v epidermis a poklesem prahu reaktivity²se projevuje klinickými známkami: začervenání, návaly horka, podráždění, atd. Dermatologická laboratoř La Roche-Posay, která se s těmito klinickými projevy potýká, si denně klade za úkol, jak ustanovit dokonalou rovnováhu mezi účinností a tolerancí u všech svých formulí.

Kromě těchto klinických známek, jež jsou diagnostikovány dermatologem, může však citlivost pletí -podobně jako spousta jiných dermatologických onemocnění (atopie, ekzém, akné, rosacea, atd.) - mít na lidský organismus mnohem zákeřnější dopad. Kvalita spánku, sebedůvěra, pokles výkonu ve škole nebo v práci, atd.: tyto následky kožních problémů mohou někdy ničit život těm, kteří jimi trpí. Jejich důležitost bývá ale často bagatelizována. Pro nás je nicméně nepředstavitelné nepřipisovat jim stejnou pozornost jako skutečným symptomům.

Vizionářský nástroj: index kvality života

Dermatologická laboratoř La Roche-Posay si uvědomuje obtížnost měření pocitů jednotlivce, a proto se rozhodla použít vědeckou analýzu. Z tohoto důvodu jsme pro měření korelace mezi klinickými známkami a negativními dopady na každodenní život zavedli patentovaný referenční nástroj používaný v mnoha lékařských oborech: Index kvality života.

V různých stádiích hodnocení našich přípravků péče o pleť jsou dobrovolníci prostřednictvím dotazníku dotazování ohledně různých aspektů jejich každodenního života: negativní pocity, poruchy spánku, společenský život, atd. Porovnáním výsledků získaných na začátku a na konci studie jsme schopni změřit účinnost našich přípravků na kvalitu života pacientů. Tento skvělý nástroj představuje nový způsob, jak vytvořit terapeutické programy na míru. Ty jsou pak účinnější, přesnější a vyhovují všem potřebám citlivé pleti - od klinických projevů po psychologický dopad.

Doprovázíme Vás na cestě k tomu, abyste se cítili dobře

K účinným a šetrným přípravkům vytvořeným na míru citlivé pleti La Roche-Posay nabízí workshopy pro osoby zasažené některými kožními patologiemi. Během workshopů se lidé mohou naučit, jak se vyrovnat se svým vzhledem, a to díky technice korekčního líčení. Dozvědí se také, co dělat každý den, aby byl jejich život pohodlnější.

1Studie provedená na více než 3,000 ženách v Číně, Brazílii, Spojených státech amerických, Německu a Francii.
2Zdroj: L'Oréal Recherche.