Zaměřeno na...

Atopický ekzém: když je podráždění chronické

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_focuson_default.jpg

Atopický ekzém, také nazývaný atopická dermatitida, je stav chronický a alergický, který se projevuje výskytem červených skvrn a svěděním. K překonání tohoto problému a zklidnění svědění se musí obnovit funkce kožní bariéry.

Symptomy

"Divná" pleť

Atopický ekzém je velmi suchá kůže, hlavně na obličeji, je napjatá a svědí. Může být také šupinatá a někdy s drsnými červenými skvrnami. Trvalé podráždění, neklid a pocit "divné" kůže je těžké snášet. Je samozřejmé, že když se tyto příznaky objevují na obličeji, ovlivňují osobní a sociální pohodu.

Počátky

Chronický stav

Atopický ekzém - chronický a alergický - se vyskytuje u lidí s genetickou predispozicí. Když má kůže nízký obsah lipidů, mění se její bariéra. Výsledek: je náchylná k podráždění a alergenům. Roztoči, pyly, zvířata a znečištění jsou vnějšími prvky, které mohou vyvolat příznaky tohoto stavu.

Léčba

Priorita: zklidnit svědění

Přestože škrábání může přechodně zmírnit podráždění, ekzém to jen udržuje, kožní změny se tak zhoršují. Aby se prolomil začarovaný kruh atopie, je důležité zklidnit toto svědění. Je potřeba následovat určité nezbytné kroky:

  • Myjte si obličej přípravkem s účinkem proti podráždění obohaceným o lipidy
  • Na tělo používejte každý den zvláčňující přípravek: to pomůže obnovit hydrolipidní film, upraví strukturu kožní bariéry a omezí penetraci dráždicích látek.

Lázeňské procedury mohou také pomoci ke zklidnění svědění, čistění kůže a k ochraně před druhotnou infekcí.

Neváhejte se obrátit na svého dermatologa. Jsou zde, aby vám pomohli.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články