3 otázky pro odborníka

Při péči o suchou pleť je potřeba
zvýšit každodenní hydrataci

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_3questions_default.jpg

Vrchni kožní vrstva, která se nazývá "stratum corneum", se vysušuje především tím, že rychle ztrácí vodu. Buňky této vrstvy se od sebe snadněji oddělují a způsobují jemnou deskvamaci na povrchu. K suché pleti přispívá řada faktorů. Jak o ni pečovat? Zeptali jsme se našeho dermatologa:

Co je na obličeji odlišné?

Na obličeji je bohaté množství mazových žláz a produkce mazu ho za normálních okolností chrání před vnějším prostředím.

Nicméně kůže na obličeji většinou není zakryta oblečením, je citlivá na všechny vnější negativní vlivy: chlad, horko, vítr, slunce, znečištění, cigaretový kouř. Negativní vliv na pleť mohou také mít čisticí přípravky, které obsahují příliš velké množství čistidel, přípravky každodenní péče (krém proti stárnutí, péče na akné) a u mužů přípravky na holení.

Jak se konkrétně projevuje suchá pleť?

Pacienti mívají pocit nepohodlí.

Popisují pocity pnutí pleti s nepříjemným pocitem štípání. Pokud se o suchou pleť nepečuje, může se zanítit a mohou se vyskytnout oblasti s deskvamací (suchý ekzém). Často také říkají, že mají problémy s líčením. Denní krém, který používají, není vhodný a nepřináší jim úlevu. Muži se obávají ranního holení.

Co jim doporučujete?

V první řadě jim vysvětluji, že musí používat velice jemné čisticí přípravky.

Myslím si, že v této situaci je ideální micelární voda. Je také potřeba zvýšit denní hydrataci a proto doporučuji používat hydratační krém na olejové bázi a po odlíčení noční krém s obsahem  hydratačních složek. Ty posílí soudržnost buněk vrchní vrstvy kůže. Muže se snažím přesvědčit, aby přestali používat vodu po holení a místo toho používali hydratační krém.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články