Zlatá pravidla

10 zlatých pravidel, které Vám pomohou každý den pečovat
o vaši pleť

Img_10 zlatých pravidel, které Vám pomohou každý den pečovat  o vaši pleť

Některé návyky jsou pro péči o pleť a pro rozzářenou pleť po celý rok nezbytné.
Ať je typ Vaší pleti jakýkoli, zde je deset základních návyků!

Rule 1

Specifická péče pro všechny typy pleti

Abyste pečovali o svoji pleť a zároveň ji respektovali, je nejdůležitější se ujistit, že jste si vybrali výrobky speciálně určené pro váš typ pleti. Suchá pleť nemá stejné potřeby jako pleť mastná.

Rule 2

Dávejte obzvlášť pozor na křehké oblasti

Některé části Vašeho obličeje (oční kontury, rty atd.) mají obzvlášť jemnou, křehkou pleť. Potřebují speciální péči. Tyto oblasti obličeje jsou citlivější a zaslouží si zvláštní pozornost.

Rule 3

Jemné čistění

Péče o citlivou pleť začíná odličováním. Abyste nezatěžovala svoji pleť a respektovala její přirozenou rovnováhu, ujistěte se, že používáte odličovače s neutrálním pH, speciálně určené k jemnému čistění epidermis.

Rule 4

Oči: riziková oblast

Pleť očních kontur je desetkrát jemnější než pleť zbytku obličeje. Osvojte si specifickou rutinu pro odličování této oblasti.

Rule 5

Exfoliace je nezbytná

Používejte jednou nebo dvakrát týdně vhodné exfoliační péče. Musí být účinné a přitom jemné a respektující. Vyberte si exfoliační přípravek s neutrálním pH, který je dokonalý pro vyhlazování a čistění pleti, přičemž respektuje přirozenou rovnováhu pleti.

Rule 6

Hydratace je nezbytná

Dermis je tvořena ze 70 % vodou a epidermis z 15 %. Abyste udrželi svoji pleť dobře hydratovanou, je důležité zvolit denní hydratační přípravky, které vyváží poměr vody v pleti. Také můžete pravidelně používat hydratační masku a odstraňovat její nadbytek sprejem termální vody.

Rule 7

Raději hypoalergenní make-up

Abyste se vyhnula riziku alergenů spojovaných s používáním přípravků, které nejsou vhodné pro Vaši pleť, používejte hypoalergenní make-up speciálně formulovaný tak, aby plnil potřeby všech typů pleti i očí, dokonce i citlivé pleti.

Rule 8

Ochrana před sluncem

Ať je roční období jakékoli, volte takové denní přípravky, které bsahují solární filtry. Redukují škodlivé účinky slunce, které urychlují stárnutí pleti.

Rule 9

Dávejte si pozot na vnější vlivy

Znečištění, kouř, stres... Všechny tyto faktory mají škodlivé účinky na pleť. Používejte přípravky péče o pleť, které chrání Vaši pleť před těmito každodenními vlivy před tím, než odejdete z domu, a důkladně vyčistěte svoji pleť, když večer přijdete domů.

Rule 10

Nezanedbávejte rty

Jakmile máte potřebu, použijte obnovující krém na rty. Neváhejte ho znovu aplikovat na tuto zvláště jemnou oblast tak často, jak je to jen nutné.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články