• Domů>
  • Nadace La Roche-Posay: důkaz našeho závazku k dermatologům

Doporučováno více než 25 000 dermatology.

Nadace La Roche-Posay:
důkaz našeho závazku k dermatologům

Vytvoření doplňků léčby, celoživotní vzdělávání, ustanovení sítě "kosmetovigilance", atd. - podpora dermatologů v jejich každodenní práci je součástí naší DNA. V roce 1995 jsme se rozhodli posunout tento přístup ještě dále - pomáháme dermatologům při výzkumu a iniciativách, jejichž cílem je sdílet znalosti. Tato touha následně vedla k vytvoření Nadace La Roche-Posay , která pod záštitou Francouzské nadace podporuje práci dermatologických specialistů působících na poli vědy a sociální odpovědnosti po celém světě.

Podpora mladých vědců v oblasti dermatologie

Nadace La Roche-Posay se v první řadě zabývá vědou. Uděluje vědeckou cenu za výzkum Research Prize, jejímž cílem je odměňovat a financovat inovativní činnost mladých vědců v dermatologii na čtyřech kontinentech. Po vyhodnocení nezávislými odborníky jsou vybrané projekty a publikace prezentovány vědecké komisi složené z expertů v odvětví dermatologie, kteří pak udělují granty těm nejslibnějším uchazečům. Jsme šťastní a hrdí na to, že jsme doposud podpořili 130 vědců a dermatologů z celého světa.

Podpora sociálně odpovědných dermatologických iniciativ

Druhá, více sociálně orientovaná oblast, jíž se Nadace La Roche-Posay zabývá, má konkrétní podobu iniciativy "Dermatologist from the heart" (Dermatologem ze srdce). Tato iniciativa, která vznikla v roce 2011 ve Francii, spočívá v poskytování pomoci dermatologům při projektech se sociální odpovědností zlepšujících kvalitu života pacientů. V tomto programu je  udělován grant ve výši €10,000. Do tohoto projektu je již zapojeno kolem deseti zemí. Ve spolupráci s Nadací La Roche-Posay pomohl projekt Dermatologem ze srdce Ondřeji Krakowskemu, dermatologovi z kalifornské nemocnice Rady´s Children Hospital v San Diegu vyvinout MissionSkin.org, komunitní webovou stránku spojující pacienty a specialisty na rekonstrukci kůže.