• Domů>
  • Nadace La Roche-Posay: důkaz našeho závazku k dermatologům

Doporučováno více než 25 000 dermatology.

Nadace La Roche-Posay:
důkaz našeho závazku k dermatologům

Vytvoření doplňků léčby, celoživotní vzdělávání, ustanovení sítě "kosmetovigilance", atd. - podpora dermatologů v jejich každodenní práci je součástí naší DNA. V roce 1995 jsme se rozhodli posunout tento přístup ještě dále - pomáháme dermatologům při výzkumu a iniciativách, jejichž cílem je sdílet znalosti. Tato touha následně vedla k vytvoření Nadace La Roche-Posay , která pod záštitou Francouzské nadace podporuje práci dermatologických specialistů působících na poli vědy a sociální odpovědnosti po celém světě.

Podpora mladých vědců v oblasti dermatologie

Nadace La Roche-Posay se v první řadě zabývá vědou. Uděluje vědeckou cenu za výzkum Research Prize, jejímž cílem je odměňovat a financovat inovativní činnost mladých vědců v dermatologii na čtyřech kontinentech. Po vyhodnocení nezávislými odborníky jsou vybrané projekty a publikace prezentovány vědecké komisi složené z expertů v odvětví dermatologie, kteří pak udělují granty těm nejslibnějším uchazečům. Jsme šťastní a hrdí na to, že jsme doposud podpořili 130 vědců a dermatologů z celého světa.

Podpora sociálně odpovědných dermatologických iniciativ

Druhá, více sociálně orientovaná oblast, jíž se Nadace La Roche-Posay zabývá, má konkrétní podobu iniciativy "Dermatologist from the heart" (Dermatologem ze srdce). Tato iniciativa, která vznikla v roce 2011 ve Francii, spočívá v poskytování pomoci dermatologům při projektech se sociální odpovědností zlepšujících kvalitu života pacientů. V tomto programu je  udělován grant ve výši €10,000. Do tohoto projektu je již zapojeno kolem deseti zemí. Ve spolupráci s Nadací La Roche-Posay pomohl projekt Dermatologem ze srdce Ondřeji Krakowskemu, dermatologovi z kalifornské nemocnice Rady´s Children Hospital v San Diegu vyvinout MissionSkin.org, komunitní webovou stránku spojující pacienty a specialisty na rekonstrukci kůže.

Improve the quality of life for children with cancer

In 2019 the La Roche-Posay Foundation and the Childhood Cancer International Association together lay the foundations for an international program dedicated to children with cancer and their families. Created with the expertise of a multidisciplinary scientific committee, this support program aims to improve the quality of life of children, parents, brothers and sisters who are upset by the disease. Isolated by hospitalization and treatment but also because of the fear engendered by the disease, children and families are often helpless. To help tighten or re-create fragile links on a daily basis, to facilitate family reconnection, the program is based on three concrete and ambitious actions: specially adapted parent / child massages, an international digital information portal and a scale of emotions to help young people. children to express what they feel.