#ChranteSvouKuzi

Chraňte pokožku vás a vašich blízkých.
Kontrolujte si znamínka, chraňte se před UV zářením a chovejte se na slunci zodpovědně.

Stáhněte si
metodu ABCDE

Vše, co jste kdy chtěli vědět o mateřských znamínkách…

Mateřské znamínko, kterému se také říká névus, je tvořeno hmotou hnědě zbarvených buněk obvykle se nacházejících na kůži nebo sliznicích. Melanocyty jsou buňky, jež stojí za opalováním nebo tmavou pletí. Začínají se objevovat ve věku mezi šesti měsíci a jedním rokem a následně vznikají až do dospělosti.

Mateřská znamínka a slunce: špatná kombinace

V období dětství a adolescence sluneční expozice ovlivňuje množství mateřských znamínek na kůži, stejně tak jako jejich velikost. Čím více mateřských znamÍnek máte, tím vyšší je riziko vzniku rakoviny kůže, protože 35 % případů rakoviny kůže vzniká z již existujících mateřských znamÍnek1. Je proto velmi důležité účinně chránit děti a dospívající před slunečním zářením, aby se vznik nových mateřských znamínek minimalizoval. Nadměrná expozice již existujících mateřských znamínek slunečnímu záření ovlivňuje vývoj lézí, které se mohou stát rakovinnými. Proto je důležité osvojit si správné návyky a chránit tak svá mateřská znamínka i celou pokožku před UVA a UVB zařením.

Chraňte svá mateřská znamínka

Laboratoře La Roche-Posay vyvinuly řadu fotoprotekčních přípravků Anthelios XL, které zaručují velmi vysokou ochranu před UVA a UVB zářením a splňují tak náročné požadavky.  Produktová řada Anthelios nabízí velké množství textur, které odpovídají různým potřebám a vysokému očekávání citlivé pokožky. Hledáte zabarvený krém, který se rychle vstřebává, ultralehký fluidní gel, jemné mléko nebo opalovací přípravek speciálně adaptovaný pro dětskou pokožku? Udělejte si diagnostiku pleti a zjistěte, která fotoprotekce je pro vás ta nejvhodnější. 

Pomocí jednoduché metody ABCDE můžete sledovat svá mateřská znamínka a zůstat tak ostražití. Díky této metodě můžete mapovat a sledovat vznik a vývoj mateřských znamínek mezi návštěvami u dermatologa. Pamatujte si - čím dříve je rakovina kůže odhalena, tím vyšší jsou šance, že se vyléčíte.

Správné návyky pro vysoku ochranu v průběhu sluneční expozice

Protože 50 až 70 % případů rakoviny kůže je způsobeno nadměrnou expozicí UVA a UVB záření, je kromě aplikace vhodného opalovacího krému velmi důležité řídit se několika jednoduchými pravidly.

  • Vyhněte se pobytu na slunci mezi 12. a 16. hodinou
  • Buďte raději ve stínu než na přímém slunci
  • Aplikujte fotoprotekční přípravek každé dvě hodiny
  • Omezte pobyt dětí na slunci, jak jen to jde, protože jejich pokožka je mnohem citlivější než pokožka dospělých. Oblečení (pokrývka hlavy, tričko a sluneční brýle) je stále nejlepší ochranou před UV zářením

1 Syndicat National des Dermatologues-Vénérologues (Národní unie dermato-venerologů).

  • Facebook
  • Pin