#ChranteSvouKuzi

Chraňte pokožku vás a vašich blízkých.
Kontrolujte si znamínka, chraňte se před UV zářením a chovejte se na slunci zodpovědně.

Stáhněte si
metodu ABCDE

La Roche-Posay a
prevence rakoviny kůže

Pro La Roche-Posay je prevence rakoviny kůže prioritou. Jako přední partner dermatologů na celém světě máme nyní ještě silnější pozici pomáhat v propagaci včasného odhalení rakoviny kůže.

La Roche-Posay stále zvyšuje své úsilí v boji proti rakovině kůže

Laboratoř La Roche-Posay, klíčový hráč v prevenci rakoviny kůže, organizuje dny prevence a aktivně pracuje po boku dermatologických odborných společností. Se skupinou Euromelanoma La Roche-Posay pomáhá již 10 let v Evropě organizovat bezplatné screeningové dny, které umožní účastníky poučit o riziku vzniku rakoviny kůže a zároveň jim ukázat, jak jim pokud možno předejít. Dermatologové dobrovolně věnují svůj čas, aby vyšetřovali mateřská znamínka, zvyšovali povědomí o rizicích nadměrné expozice UVA a UVB záření a vysvětlovali, jak se správně chovat, aby bylo vystavení slunečnímu záření bezpečné. Tyto akce jsou v naprosté většině případů provázané také s lékárnou pro co nejvyšší počet oslovených lidí. Bezplatné screeningové dny se konají také v Severní a Latinské Americe. Celkem se účastní téměř 30 zemí, aby se zvýšilo povědomí o důležitosti prevence v boji proti rakovině kůže v daných regionech. 

La Roche-Posay také vyvinulo vzdělávací webové stránky myskincheck.org jako každodenní podpůrný nástroj, kde mohou uživatelé získat informace o rakovině kůže, posoudit svá rizika a sledovat svá mateřská znamínka a mateřská znamínka svých blízkých.

Podpora dermatologů na celém světě

La Roche-Posay také podporuje zvyšování expertizy dermatologů v oblasti screeningu lézí. Naše laboratoře dermatologům nabízí tréninkové programy zaměřené na dermatoskopii ve spolupráci s Mezinárodní dermatoskopickou společností (International Dermoscopy Society). Aby bylo zajištěno šíření těchto znalostí a dovedností, je možné si ilustrované a komentované tréninkové lekce a podcasty prostudovat na "UV-Damage.org" - stránce, kterou La Roche-Posay vytvořilo pro zdravotnické odborníky.

Anthelios: ochrana jako prevence

Sluneční expozice a expozice UV paprskům přispívá k tomu, že se z mateřských znamínek mohou stát rakovinné léze: 50 až 70 % případů rakoviny kůže je totiž spojeno s nadměrným vystavováním slunci a UVB a UVA záření 1.

Abyste byli před sluncem chráněni, je dobré osvojit si několik správných návyků: nepobývejte na slunci mezi 12. a 16. hodinou, pravidelně aplikujte opalovací krém s vysokým faktorem a na pláži noste sluneční brýle, pokrývku hlavy a tričko.

Značka La Roche-Posay vyvinula produktovou řadu Anthelios, fotoprotekční přípravky s velmi vysokou ochranou proti UVA a UVB záření, které zároveň nabízejí vysokou toleranci a komfort, a chrání tak i ty nejcitlivější typy pleti. Jako expert v oblasti fotoprotekce má značka k dispozici jedinečnou klinickou dokumentaci s 21 detailními studiemi, z nichž 19 bylo provedeno in vivo, na onemocněních způsobených sluneční expozicí. Anthelios je doporučován 90 000 dermatology z celého světa.

A co vaše děti?

Protože 80 % poškození kůže vlivem slunce se děje před 18. rokem života, La Roche-Posay vyvinulo Anthelios Dermo-Pediatrics, přípravek speciálně navržený pro ochranu dětí.

1 Liga proti rakovině, 22/05/2014

  • Facebook
  • Pin