#ChranteSvouKuzi

Chraňte pokožku vás a vašich blízkých.
Kontrolujte si znamínka, chraňte se před UV zářením a chovejte se na slunci zodpovědně.

Stáhněte si
metodu ABCDE

Zjistěte více o škodlivých účincích slunce

v_damaging_effect.jpg

Způsob, jak slunce ovlivňuje naše tělo, souvisí s různými faktory jako věk, citlivost pokožky, prostředí a podmínky sluneční expozice. Nadměrná sluneční expozice může mít na pokožku krátkodobý i dlouhodobý dopad (od povrchového spálení pokožky až po rakovinu kůže), proti nimž se nejsme schopni ubránit.

Trvalý diskomfort

Pobyt na slunci je často příjemný. Může však vyústit v diskomfort, který by mohl vést k problémům.

  • Sluneční spálení neboli erytém je nejčastějším projevem nadměrné expozice paprskům UVB záření.
  • Některá kožní onemocnění jako atopie nebo rosacea způsobují extrémní citlivost pokožky na změny okolního prostředí. Zejména slunce pak může spustit nepříjemné reakce.
  • I když to vypadá, že slunce zlepšuje stav akné, jde pouze o krátkodobý efekt: expozice UV záření ztlušťuje svrchní vrstvu pokožky. Pozor na rebound efekt, který po létě opět vede k tvorbě pupínků.
  • K fotodermatóze dochází po sluneční expozici kvůli abnormálně vysoké citlivosti na UV záření. Mezi nejznámější patří sluneční alergie nebo benigní letní světelná erupce, která způsobuje výsev malých červených pupínků na hrudníku, ramenou, pažích a nohách.

Jaké jsou důsledky sluneční expozice na nechráněné pokožce?

Ochrana začíná v dětství

Sluneční expozice má obrovský vliv na organismus již od nejútlejšího věku. Dětská pokožka je jemnější než pokožka dospělých a není tolik zvyklá na slunce, protože je mu vystavována méně častěji. Proto je nutné věnovat jí naši pozornost.

Každý člověk se rodí s danou sluneční odolností, která mu pomáhá chránit se před určitým množstvím UV záření. Jakmile se tato odolnost vyčerpá, tělo již není schopné opravovat poškození způsobené sluncem. Čím dříve budeme dítě vystavovat slunci, tím rychleji bude jeho/její sluneční odolnost vyčerpána. Abychom tuto rezervu ochránili, je jediným řešením používat účinnou ochranu, a to již od nejútlejšího věku.

Buďte infomováni o nejlepší ochraně

Dermatologické laboratoře La Roche-Posay se zavázaly bojovat proti rakovině kůže a vyvinuly proto preventivní edukační nástroj, který je všem dostupný online. Interaktivní stránka Myskincheck.org podporuje samovyšetření pro odhalení podezřelých lézí co nejdříve. Pokud poslední dobou na své pokožce pozorujete nějaké změny, nebo si něčím nejste jistí, co nejdříve navštivte dermatologa. Mějte na paměti, že Myskincheck.org nenahrazuje dermatologa. Pouze dermatolog může odborně diagnostikovat podezřelé léze a rozhodnout, zda je potřeba začít léčbu.

Závazek k léčbě a prevenci již 10 let

Pokud je rakovina kůže odhalena včas, 90 % případů je léčitelných.
Značka La Roche-Posay pracuje po boku dermatologů a snaží se napomáhat k odhalování a prevenci rakoviny kůže.

Objevte MySkinCheck
  • Facebook
  • Pin