#ChranteSvouKuzi

Chraňte pokožku vás a vašich blízkých.
Kontrolujte si znamínka, chraňte se před UV zářením a chovejte se na slunci zodpovědně.

Stáhněte si
metodu ABCDE

Chraňte se každý den

v_every_day.jpg

Ochrana před sluncem je pro zdraví a krásu pleti důležitá po celý rok, a to dokonce i ve městě. Musíte ale zvolit ten správný ochranný index…

Paprsky UV záření: nebezpečí během celého roku

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení byste si pokožku neměli chránit jen na dovolené na pláži nebo na horách. Vaše pleť je UVB a UVA záření a jejich škodlivým účinkům vystavena celoročně. Paprsky UVA a UVB záření na pokožku působí rozdílně:

  • UVB záření proniká svrchními vrstavmi epidermis, způsobuje opálení, ale je také hlavní příčinou slunečních spálenin, a především rakoviny kůže.
  • UVA záření není (nebo je pouze lehce) pohlceno mraky a sklem. Proniká hlouběji do kůže až do dermis. Součástí těchto paprsků je i dlouhovlnné UVA záření. Dlouhovlnné UVA záření představuje většinu UVA záření a je přítomné během celého roku, a to i když je zataženo. Proniká do středu dermis a nenávratně poškozuje pokožku.

Extrémní nebo mírná: jaká je úroveň vaší sluneční expozice?

To závisí v podstatě na typu slunečního svitu, času stráveném na slunci a vašem fototypu:

  • extrémní nebo dlouhá sluneční expozice, nazývaná také jako zenitální sluneční expozice, vzniká tehdy, když slunce dosahuje svého zenitu. Dochází k ní zpravidla při pobytu u moře nebo na lyžařské dovolené. Další aktivity (oběd na slunci, venkovní sporty, procházka atd.) mohou bý také příčinou neúmyslné sluneční expozice.
  • každodenní expozice je čas, který denně strávíme venku i uvnitř za oknem.

Měli bychom vždy používat ochranné opalovací přípravky?

Řešení pro každodenní ochranu

Pro každodenní ochranu před UVA a UVB zářením nabízí produktová řada Anthelios od La Roche-Posay široký výběr příjemných textur pro každý typ pleti - proto, aby podpořila častější používání ochranných přípravků.

The new Aquagel SPF 30 ultra-light formula combines:

  • High UVA protection, even from long UVA rays for skin that's well protected all year round.
  • A smooth, moisturizing fresh gel texture, ideal for daily use.
  • A non-greasy and invisible finish.

Celoroční ochrana před sluncem zabraňuje rizikům spojeným s dlouhodobou sluneční expozicí včetně předčasného stárnutí pleti, pigmentace (pigmentové skvrny, těhotenská skvrny atd.) a rakoviny kůže.

  • Facebook
  • Pin