#ChranteSvouKuzi

Chraňte pokožku vás a vašich blízkých.
Kontrolujte si znamínka, chraňte se před UV zářením a chovejte se na slunci zodpovědně.

Stáhněte si metodu ABCDE

Mohou být online nástroje budoucností fotoprotekce?

Objevte první pružný UV PATCH SENZOR propojený s aplikací. UV PATCH SENZOR je ultratenký, ultravoděodolný a je uzpůsobený pro citlivou pokožku. Aplikace MY UV PATCH poskytuje personalizovaná doporučení v době, kdy jste vystaveni slunci.

v-uv_pacth.jpg

Co je My UV Patch?

My UV Patch od La Roche-Posay je pružný, ultratenký senzor, který lze nosit na pokožce a který měří UV expozici. Tento senzor je schopen změřit úroveň sluneční expozice pomocí speciální technologie. UV PATCH SENZOR je propojen s on-line mobilní aplikací MY UV PATCH, která výsledky měření UV záření transformuje do užitečných informací týkajících se vašeho chování na slunci. Díky UV PATCH SENZORU a aplikaci My UV Patch získáváte informace o množství UV záření, jakému je vystavena vaše pokožka, a zároveň dostáváte tipy, jak se bezpečněji chovat na slunci.

K čemu je Vám UV PATCH SENZOR dobrý?

My UV Patch je revoluční technologie, která vás informuje o sluneční expozici a pomáhá lépe se chránit před sluncem. Napomáhá také k bezpečnějšímu chování na slunci. Nadměrná expozice UV záření může způsobit potíže s pigmentací na pokožce, fotostárnutí a dokonce i rakovinu kůže. Podle Skin Care Foundation je 90 % nemelanomových rakovinových onemocnění spojeno s expozicí ultrafialovému (UV) slunečnímu záření. Více než 90 % viditelných změn spojených se stárnutím pleti je přisuzováno slunci.

Jak vypadá?

UV PATCH SENZOR je ultratenká (přibližně jako lidský vlas), pružná a prodyšná nálepka o velikosti asi 2,5 cm2 a tloušťce 100 mikrometrů. Senzor vypadá jako srdce vyplněné čtverečky s různými odstíny modré a bílé. Tyto čtverečky obsahují fotosenzitivní barviva.

Jaké vlastnosti má UV PATCH SENZOR?

UV PATCH SENZOR je pružná elektronická pomůcka, která využívá fotooxidační barviva. Je možné jej naskenovat a analyzovat pomocí aplikace MY UV PATCH. Jde o nový způsob přesného měření UV záření. Pružný znamená, že senzor má podobné mechanické vlastnosti jako vaše kůže a společně s ní se natahuje a roztahuje.

Na rozdíl od většiny nositelných UV nálepek na trhu, které poskytují kvalitativní vizuální data, UV PATCH SENZOR poskytuje kvantitativní data hodnotící UV expozici. UV PATCH SENZOR podle zjištěného odstínu pleti a reálné aplikace opalovacího přípravku přesně vyhodnotí riziko spojené s UV zářením. Pomocí aplikace MY UV PATCH tak budete lépe informováni o individuální expozici UV záření.

Jak to funguje?

Fotosenzitivní barviva při vystavení paprskům UV záření mění barvu. Tato barevnostní změna je následně kvantifikována v rámci on-line aplikace a na tomto základě je vypočítána úroveň UV záření. Aplikace zohledňuje váš unikátní odstín pokožky a poskytuje unikátní osobní informace o UV expozici. Aplikace MY UV PATCH je navržena tak, aby podporovala bezpečnější chování na slunci.

Musíte UV PATCH SENZOR ručně naskenovat?

Ano. Pro zjednodušení celého procesu aplikace obsahuje technologii umožňující automatické naskenování, jakmile rozezná tvar srdce.

Kolik dní jej můžu nosit?

Pro nejlepší funkčnost doporučujeme používat jej po dobu 3-5 dnů.

Kam byste jej měli umístit?

Senzor je možné umístit na jakoukoli část pokožky, kterou si spotřebitelé přejí monitorovat. Pro dosažení nejpřesnějšího měření je doporučeno voděodolný senzor umístit na hřbet ruky a nosit jej po dobu 3-5 dnů.

Lze na UV PATCH SENZOR nanášet opalovací krém?

Ano. Opalovací přípravek byste na pokožku i na senzor měli nanést 15 minut před sluneční expozicí. Senzor tak bude moci přesně změřit množství UV expozice na vaší pokožce chráněné opalovacím přípravkem. Je důležité senzor nejprve naskenovat těsně předtím, než jdete ven. Aplikace vám pak vysvětlí, který opalovací přípravek byste měli použít, a kdy jej znovu nanést. Cílem bylo přijít s nástrojem, který se bude snadno používat a který bude zároveň vzdělávat.

Je možné s UV PATCH SENZOREM provozovat venkovní aktivity?

Ano. UV PATCH SENZOR bude fungovat během všech aktivit, které provozujete venku včetně běhání, plavání či jiných sportovních aktivit.

Zohledňuje UV PATCH SENZOR polohu a čas?

Ano. Když UV PATCH SENZOR naskenujete do aplikace, zohledňuje polohu a čas.

Upozorní mě aplikace, když bude potřeba znovu nanést opalovací přípravek, a doporučí mi, jaký přípravek je nejvhodnější?

Ano. Aplikace byla navržena tak, aby vám sdělovala údaje o vaší osobní UV expozici a nabídla lifestylové tipy pro bezpečnější chování na slunci.

Může monitorovat UV expozici u oblastí těla, kde není jen kůže, např. na vlasech?

Ne.

Snímá údaje fyzicky z pokožky?

UV PATCH SENZOR snímá množství záření, které dopadá na pokožku. Vzhledem k tomu, že je senzor tak tenký, je to v podstatě stejné, jako by snímal údaje přímo z pokožky.

Byl UV PATCH SENZOR testován také u dětí?

Ano.

Může být fungování UV PATCH SENZORU narušeno používáním zdravotnických přístrojů (např. kardiostimulátor), zhoršeným stavem pokožky nebo aplikací topických léků?

La Roche-Posay doporučuje používat UV PATCH SENZOR na zdravou pokožku, která neprochází žádnou léčbou. Interakce s topickou léčbou a zdravodnickými přístroji nebyla doposud testována.

Je UV PATCH SENZOR okluzivní? Může pod ním pokožka dýchat?

Senzor je propustný, nezpůsobuje tedy ucpání pokožky.

Zanechává UV PATCH SENZOR na kůži bílou značku?

Ne, pokud na UV PATCH SENZOR i na pokožku nanesete správné množství opalovacího přípravku.

Co dělat v případě závažných nežádoucích ůčinků?

Linka kosmetické vigilance La Roche-Posay je k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Volejte 844161616

*Interní výzkumné zdroje společnosti L´Oréal

  • Facebook
  • Pin