0
Zpět na laroche-posay.cz
Save your skin

Vše, co jste vždy chtěli vědět o mateřských znaménkách…

Img_Vše, co jste vždy chtěli vědět o mateřských znaménkách…

Mateřská znaménka a slunce: špatná kombinace

V období dětství a adolescence sluneční expozice ovlivňuje množství mateřských znamének na kůži, stejně tak i jejich velikost. Nicméně, čím více mateřských znamének máte, tím vyšší je riziko vzniku rakoviny kůže, protože 35 % případů rakoviny kůže vzniká z již existujících mateřských znamének1. Je proto velmi důležité účinně chránit děti a adolescenty před sluncem, aby se vznik nových mateřských znamének minimalizoval. Nadměrná expozice již existujících mateřských znamének slunci ovlivňuje vývoj lézí, které se mohou stát rakovinnými. Je proto také důležité osvojit si správné návyky a chránit svá mateřská znaménka před UVA a UVB zaření, stejně tak, jak chráníte svou pokožku.

Chraňte svá mateřská znaménka

Aby splnila tyto náročné požadavky, Laboratoř La Roche-Posay vytvořila řadu opalovacích přípravků Anthelios, které v sobě spojují velmi vysokou ochranu před UVA a UVB zářením. Anthelios nabízí velké množství textur, aby odpověděl na potřeby a očekávání i té nejcitlivější pokožky. Hledáte zabarvený krém,který se rychle vstřebává, ultra lehký fluidní gel, jemné mléko nebo opalovací přípravek speciálně adaptovaný pro dětskou pokožku? Navštivte sluneční diagnostiku a zjistěte, která fotoprotekce je pro vás ta nejlepší.

Abyste mohli sledovat svá mateřská znaménka a abyste zůstali ostražití, vyvinulo La Roche-Posay aplikaci Mole Checker. Tak můžete mapovat a sledovat vznik a vývoj mateřských znamének mezi návštěvami u dermatologa. Pamatujte si - čím dříve je rakovina kůže odhalena, tím vyšší jsou šance, že se vyléčíte.

Správné návyky pro vysokou ochranu v průběhu sluneční expozice

Protože 50 až 70 % případů rakoviny kůže je způsobeno nadměrnou expozicí UVA a UVB záření, je kromě aplikace opalovacího krému velmi důležité řídit se několika jednoduchými pravidly.

  • Mezi 12. a 16. hodinou se vyhýbejte slunci.
  • Pobývejte raději ve stínu než na přímém slunci
  • Aplikujte opalovací přípravek každé dvě hodiny
  • Omezte pobyt dětí na slunci, jak to jen jde, protože jejich pokožka je mnohem citlivější než pokožka dospělých. Oblečení (pokrývka hlavy, tričko a sluneční brýle) je stále nejlepší ochranou před UV zářením

1 Syndicat National des Dermatologues-Vénérologues (Národní unie dermato-venerologů).

  • Facebook
  • >Pin

NEJLEPŠÍ OCHRANA PROTI SLUNCI PRO VÁS

Jak se chránit před rakovinou kůže ve 3 krocích?

Preview : False