3 otázky pro odborníka

Když se mi začnou lámat nehty, nejprve hledám vnější faktory, které mohou ovlivnit keratin

Img_Když se mi začnou lámat nehty, nejprve hledám vnější faktory, které mohou ovlivnit keratin

Lámavost nehtů je velmi běžná zvláště u žen. Nejen že jsou tak nehty neatraktivní, ale může tento problém činit také nesnáze v každodenních úkonech. Existuje řešení, jak s lámavostní nehtů bojovat. Rozhovor s dermatologem.

Když hovoříte s pacienty o lámavostí nehtů, na co si stěžují?

Pacienti si stěžují na manipulaci s jemnými předměty.

Jejich nehty se často zachytávájí na vláknech oblečení. Vzhled nehtů se různí: mohou se třepit ve vrstvách nebo mít podélné trhlinky a nebo mít přílišné rýhování. Nehty jsou většinou měkké. Vypadají, že byste mohli vidět skrze ně.

??

Keratin v nehtu je produkován v matrix.

Pevnost nehtu závisí v první řadě na kvalitě této keratinové produkce. Jestliže je nehtová ploténka méně hydratovaná, nehty jsou méně pružné a více se lámou. Nejdříve pátrám po vnějších faktorech, které by mohly ovlivňovat keratin, těmi jsou např. časté působení vody, kontakt s chemikáliemi nebo opakovaná poranění nehtů.

Jaká řešení doporučujete?

Doporučuji pracovat na faktorech, které způsobují křehkost.

Doporučuji externí hydrataci po umytí rukou nebo po koupeli, stejně tak nošení rukavic při úkonech spojených s vodou. Nehty se mají raději stríhat nakrátko a zaobleně. Lak na nehty je přípustný a tužidla nehtů mohou být aplikovány na odhalené partie nehtové ploténky. Rád předepisuji želatinu nebo thio aminokyseliny podporující produkci pevnějšího keratinu.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články