ZNÁTE NEJLEPŠÍ ZPŮSOB OCHRANY VAŠÍ KŮŽE?

POZNEJTE TŘI DŮLEŽITÉ KROKY

KONTROLUJTE
VAŠE ZNAMÉNKA


Zjistěte co, kde a jak na znamínkách.

CHRAŇTE SEBE
A SVÉ NEJBLIŽŠÍ

Odborné doporučení ohledně nejlepší ochrany.

HRAJTE NA JISTOTU
NA SLUNCI


Jak se připravit na zábavu na slunci.

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

laroche posay cílovástránka saveyourskin 5_Visuel
90 % PŘÍPADŮ RAKOVINY KŮŽE
MŮŽE BÝT LÉČENO, POKUD JE ODHALENA VČAS.

*ZKONTROLUJTE ZNAMÉNKA
VAŠICH NEJBLIŽŠÍCH JEŠTĚ DNES.

Euromelanom Epidemiologický informační list

JE TO TAK SNADNÉ JAKO
ABCDE

Pro posouzení změn týkajících se vašich mateřských znamínek použijte metodu ABCDE, která je vyvinuta, schválena a používána dermatology na celém světě. Každé písmeno koresponduje s jedním aspektem, kterému byste měli věnovat pozornost.

https://www.laroche-posay.cz/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/simple-page/landing-page/save-your-skin/laroche-posay-landingpage-saveyourskin-7_visuel1.jpg

A jako
asymmetry
(asymetrie)

Znaménka se dvěma rovnými stranami jsou „symetrická“ znaménka. Asymetrická znaménka, jako to nalevo, jsou zhoubná a mohou být známkou rakoviny kůže.
https://www.laroche-posay.cz/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/simple-page/landing-page/save-your-skin/laroche-posay-landingpage-saveyourskin-7_visuel2.jpg

B jako
border
(okraje)

Benigní znaménko má na rozdíl od melanomu hladké, rovnoměrné okraje. Ohraničení raného melanomu bývá nerovnoměrné. Okraje mohou být vroubkované.
https://www.laroche-posay.cz/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/simple-page/landing-page/save-your-skin/laroche-posay-landingpage-saveyourskin-7_visuel3.jpg

C jako
colour
(barva)

Většina nezhoubných znamének má jednu barvu – často jediný odstín hnědé. Pestrá škála barev je dalším varovným signálem. Může se objevit řada různých odstínů hnědé, béžové nebo černé. Melanom může být také červený, bílý nebo modrý.
https://www.laroche-posay.cz/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/simple-page/landing-page/save-your-skin/laroche-posay-landingpage-saveyourskin-7_visuel4.jpg

D jako
diameter
(rozměr)

Benigní (nezhoubná) znaménka mají obvykle menší průměr než ta maligní (zhoubná). Melanomy mají obvykle větší průměr než guma na špičce tužky (¼ palce nebo 6 mm), ale někdy mohou být při prvním zjištění menší.
https://www.laroche-posay.cz/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/simple-page/landing-page/save-your-skin/laroche-posay-landingpage-saveyourskin-7_visuel5.jpg

E jako
evolution
(vývoj)

Běžná, neškodná znaménka vypadají v průběhu času stále stejně. Buďte ve střehu, když se znaménko začne rozšiřovat či jakkoliv měnit. Když se znaménko vyvíjí, navštivte lékaře. Jakákoliv změna – ve velikosti, tvaru, barvě, výšce atd., nebo jakýkoli nový příznak, jako je krvácení, svědění nebo tvorba krust – signalizuje nebezpečí.

VAŠE DOTAZY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Jak mohu chránit svou pokožku před sluncem?

Expozice na slunci vás vystavuje riziku spálení, jakož i dlouhodobých rizik předčasného stárnutí a rakoviny kůže. Pokud chcete zůstat na slunci v bezpečí, vyhledejte stín mezi 11. a 15. hodinou, noste čepici, ochranný oděv a sluneční brýle. Kromě těchto opatření velkoryse aplikujte širokospektrální UVA-UVB krém na opalování každé 2 hodiny na všechny oblasti exponované pokožky.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Který krém na opalování je nejlepší pro citlivou pokožku?

Některé krémy na opalování mohou na citlivé pokožce způsobit pocity diskomfortu. Používejte proto širokospektrální ochranu UVA-UVB, která je testována na nejcitlivější pokožce, jako je řada ANTHELIOS. Termální vody La Roche-Posay v přípravcích Anthelios napomáhá zklidnění citlivé pokožky.

Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Chrání vás opalování ve spreji před sluncem?

Rozhodně ne! Sprejové opálení reaguje s odumřelými buňkami na povrchu kůže a "obarví" je. Nemá to žádný vliv na obranyschopnost pokožky před sluncem. Opalování sprejováním je mnohem bezpečnější než běžné opalování, přesto si musíte po opalování chránit pokožku před slunečním zářením i nadále pomocí širokospektrálního opalovacího krému UVA-UVB.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak mohu chránit svou pokožku před slunečním zářením bez opalovacích krémů?

Dermatologové doporučují nosit klobouky, sluneční brýle a ochranné oděvy a vyhledávat stín, když je slunce nejsilnější. Opalovací krém je však jádrem strategické ochrany před sluncem a nelze jej vynechat z vaší rutiny. Opalovací krémy Anthelios procházejí přísným testováním i na nejcitlivější pokožce, aby byla zajištěna úplná bezpečnost.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak si mohu chránit obličej před sluncem?

Abyste se vyhnuli předčasnému stárnutí nebo rakovině kůže, je důležité používat denní krém na obličej. Je to ještě důležitější, pokud jste těhotná nebo pokud užíváte antikoncepci, protože to představuje riziko "těhotenské masky". Vyberte si texturu, která nejlépe vyhovuje vaší pleti, jako například komfortní krém na suchou pokožku, nekomedogenní gel na mastnou pleť nebo svěží mlhu.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak se mohu opalovat bez poškození pokožky?

Při opalování, buňky - melanocyty - reagují na poškození pokožky produkcí pigmentu - melaninu, který chrání buňky absorpcí UV záření. Stručně řečeno, není možné vyvolat opálení, bez vystavení pokožky škodlivému UV záření. To vás vystavuje riziku spálení, předčasného stárnutí a rakoviny kůže. Nejlepším způsobem opalování bez poškození pokožky je použití samoopalovacího přípravku.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?