Vzhledem k tomu, že onkologická léčba zabíjí rakovinotvorné buňky, bohužel může také ovlivnit růst vašich vlasů či jejich úplné vypadání. To se také může stát u ochlupení ostatních částí těla jako jsou řasy a obočí.

Je velmi důležité se na tyto změny připravit psychicky, ale jsou i praktické věci, které můžete vyzkoušet proto, aby bylo padání vlasů lépe zvladatelné. Pokud se rozhodnete, že budete chtít nosit paruku, běžte ke specialistovi ještě před vypadáním vlasů, abyste si na paruku zvykla. Je možné, že ve chvíli kdy budete mít méně vlasů vám bude větší zima, a to i doma. Na mezidobí než vám začnou vlasy opět růst, doporučujeme si pořídit novou čepici či šátek.

Péče o pokožku hlavy bude jednou z priorit a La Roche Posay přináší možnosti, jak ji chránit a zklidnit. Níže naleznete způsoby, jak se vaše vlasy mohou změnit, a jak můžete tyto změny minimalizovat.

ZTRÁTA VLASŮ

Alopecie je způsobena léčbou, která je zaměřena na rychle se množící buňky. Těmi jsou nejen rakovinotvorné buňky, ale také buňky vlasových kořínků, což vede k náhlé nebo postupné ztrátě vlasů. Po léčbě by vám měly vlasy znovu dorůst, hned, jak se tělo zbaví chemických látek. 

Vypadávání vlasů je u každého jiné. Radioterapie způsobí ztrátu vlasů pouze v místech, na které je léčba cílená. Kolik vlasů můžete ztratit, bude záviset na dávce a metodě radioterapie, kterou dostanete. Vlasy obvykle dorostou během měsíců, ale mohou být tenčí nebo s jinou strukturou.
 

REVOLUČNÍ ŘEŠENÍ,
KTERÉ POSKYTNE OCHRANU VAŠIM VLASŮM A POKOŽCE HLAVY

NÁŠ ZÁVAZEK
VÁM

Od roku 1975 je posláním La Roche-Posay podporovat ty, kteří trpí citlivou nebo oslabenou pokožkou ke zlepšení jejich každodenního pohodlí a kvality života.