Vaše pokožka může být vlivem onkologické léčby náchylnější na sluneční paprsky. I krátké vystavení slunci může přispět k nežádoucím účinkům, vzhledem k tomu, že slunce produkuje různé druhy ultrafialových paprsků.

Ultrafialové záření je velmi silné i přestože představuje pouhý zlomek slunečních paprsků, které dopadají na naši planetu. Existují 3 různé druhy UV paprsků: UVC, které jsou blokovány ózonovou vrstvou a UVA a UVB paprsky, které dopadají na povrch Země.  

UVA představuje 95 % UV paprsků, které vás mohou ovlinit celoročně, na jakémkoliv místě a v jakémkoliv období. Mohou proniknout kůží až k dermálním buňkám a dlouhodobě je narušit. To může vést k alergiím na slunce vyvolávajícím zarudnutí či svědění, fotostárnutí, poruchy pigmentace jako jsou pupínky či těhotenská melasma. Škody způsobené nadměrným vystavením slunci mohou vést i k rakovině kůže.

Anthelios UV Mune 400 spf 50+

  
Nejúčinnější UV filtr.
Proti nejzákeřnějším UV paprskům.
K ochraně před hlubokým poškozením buněk.
Doporučují dermatologové.
Anthelios UVmune 400.
La Roche-Posay.
Značka č. 1 v péči o pleť doporučovaná dermatology po celém světě.

CHRÁNÍM SE
PŘED SLUNCEM

Každý den, i když je zataženo, pronikají UVA paprsky do vaší pokožky a mohou způsobit její trvalé poškození. Je nezbytné denně používat krém s dostatečnou ochranou, protože vedlejší účinky vaší onkologické léčby se při vystavení slunci mohou zhoršit (například suchost, vyrážka, změna kožní bariéry, záněty či pigmentace). 

OMEZUJI
MŮJ ČAS STRÁVENÝ NA SLUNCI

Je nezbytné přijmout určitá opatření při vystavení slunci, například při venkovních aktivitách, pobytu na pláži či na horách. Pracujte ve stínu, sedněte si pod strom, odpočívejte pod slunečníkem nebo si vychutnejte oběd pod chladivým baldachýnem.

* Sluneční brýle v kategorii CE 4 jsou ty nejtmavší a nejsou bezpečné pro řízení

NÁŠ ZÁVAZEK
VÁM

Od roku 1975 je posláním La Roche-Posay podporovat ty, kteří trpí citlivou nebo oslabenou pokožkou ke zlepšení jejich každodenního pohodlí a kvality života.