VYŽIVTE 
VAŠI POKOŽKU

Během onkologické léčby bude vaše pokožka citlivější a může se i postupem času ztenčit. Nyní je ta správná chvíle ji hýčkat a osvojit si každodenní vyživující rutinu. Je důležité vědět, co vaše pokožka potřebuje a chránit ji krémy, zvlhčujícími balzámy a jinými prostředky péče o pokožku vyvinutým pro citlivou pleť.

Vaše pleť se znečišťuje rychleji, než ostatní části vašeho těla a to z důvodu každodenního vystavení nejen slunci, ale i znečištění životního prostředí a jiným externím agresorům. Začněte ji pečlivě čistit každé ráno a večer pro její zdraví

Pečujte o svou pokožku během onkologické léčby. Nanášejte dostatečné množství krému na váš obličej a tělo každé ráno a večer. Kromě toho, že se rychle vstřebá také zklidňuje pokožku, dále zabraňuje projevům xerózy, podráždění a svědění.

NÁZOR
ODBORNÍKA

Každodenní péče o pokožku je nezbytná pro ochranu kůže před vedlejšími účinky onkologické léčby. Zároveň zaručuje lepší kvalitu života během léčby.

MUDr. Brigitte Dréno Přednostka Dermato-onkologického oddělení, ředitelka oddělení buněčné a genové terapie, proděkanka pro výzkum FN v Nantes.

KAŽDODENNÍ RUTINA
PRO MŮJ OBLIČEJ

Nezapomínejte si denně hydratovat a vyživovat každou část vašeho obličeje určitými prostředky, které odpovídají jeho potřebám. Používejte speciální prostředky pro citlivou oblast kolem očí. Jednou týdně po dobu 30 minut použijte hydratační masku na obličej, abyste zmírnili napětí pokožky a dodali své pleti jas. Pro svěží způsob, jak snížit otoky, můžete produkty péče o oči uchovávat v ledničce. Rty vyživujte a chraňte pomocí hydratačního balzámu.

RANNÍ RITUÁL

VYČISTĚTE SVOU PLEŤ ŠETRNÝM HYPOALERGENNÍM PROSTŘEDKEM, JAKO JE NAPŘÍKLAD TOLERIANE DERMO-CLEANSER

Zobrazit více

ZKLIDNĚTE SVOJI PLEŤ DÍKY SLOŽENÍ Z TERMÁLNÍ PRAMENITÉ VODY

Zobrazit více

NANESTE HYDRATAČNÍ KRÉM JAKO JE NAPŘÍKLAD TOLERIANE ULTRA

Zobrazit více

NANESTE SLUNEČNÍ KRÉM JAKO JE NAPŘÍKLAD ANTHELIOS KA+ ČI ANTHELIOS INVISIBLE FLUID

Zobrazit více

 

VEČERNÍ RITUÁL

ČISTĚTE SI OBLIČEJ
VYHNĚTE SE ODLIČOVACÍM TAMPONKŮM, KTERÉ JSOU PŘÍLIŠ HRUBÉ, MÝDLŮM, KTERÉ VYSUŠUJÍ VAŠÍ PLEŤ, TONERŮM NA BÁZI ALKOHOLU A NĚKTERÝM ESENČNÍM OLEJŮM.

Zobrazit více

PŘIPRAVTE SVOJI PLEŤ
S ČISTÍCÍM MLÉKEM

Zobrazit více

NANESTE
HYDRATAČNÍ KRÉM

Zobrazit více

REVITALIZUJTE VAŠE OČI
MIKROMASÁŽÍ

Zobrazit více

RUTINA
PRO MÉ RUCE A NOHY

Vaše ruce a nohy potřebují speciální pozornost. Jsou méně bohaté na tukové látky a mazové žlázy. Mají tendenci rychleji vysychat, zejména působením více vnějších agresorů (chlad, tření o boty). Kůže může praskat a být bolestivá.
Do svého běžného života doporučujeme zahrnout několik klíčových aktivit.

POKUD MÁTE PODRÁŽDĚNÉ RUCE A NOHY, MĚL/A BYSTE PŘED SPANÍM POUŽÍT CICAPLAST BAUME B5

Zobrazit více

PRO CHVÍLI UVOLNĚNÍ SI MŮŽETE PRODUKTEM JEMNĚ NAMASÍROVAT RUCE A NOHY

Zobrazit více

NECHTE BALZÁM PRONIKNOUT POKOŽKOU, AŽ SE ZCELA VSTŘEBÁ

Zobrazit více

DEJTE SI POZOR NA TO, ABY VÁM NEZŮSTAL ŽÁDNÝ PŘEBYTEČNÝ KRÉM MEZI PRSTY

Zobrazit více

VEDLEJŠÍ ÚČINKY
RADIOTERAPIE

Je důležité vyvarovat se parfemovaným produktům, které by mohly obsahovat alkohol, protože mohou na vaši velmi citlivou pokožku mít vysušující účinek. Esenciálním olejům se během léčby také vyhněte. 

Během radioterapie je vaše pokožka méně odolná, což je naprosto běžné. Můžete se o ní starat také zevnitř. Dobrá výživa je pro jasnou pleť nezbytná. Vytvořte si na talíři duhu přidáním barevného ovoce a zeleniny do vašich pokrmů. Jsou bohaté na antioxidanty, a nezapomínejte na stravu, která obsahuje dobré zdroje bílkovin a vápníku. Jako zdravý dezert nebo mezi jídly můžete zařadit dva až tři čtverečky hořké čokolády.

NÁŠ ZÁVAZEK
VÁM

Od roku 1975 je posláním La Roche-Posay podporovat ty, kteří trpí citlivou nebo oslabenou pokožkou ke zlepšení jejich každodenního pohodlí a kvality života.