OČI 
JSOU KLÍČOVÉ


Pro mnoho lidí je ztráta vlasů, obočí a řas jednou z emocionálně nejnáročnějších částí onkologické léčby. Pokud vám vypadaly řasy i obočí, můžete mít pocit, že váš obličej ztratil část své hloubky. Jakkoli se to může zdát těžké, ztráta bude však pravděpodobně pouze dočasná a bude trvat pouze do ukončení léčby. Ve chvíli, kdy vlasy a chloupky začnou znovu dorůstat, stačí, aby dorostly jen o centimetr a výrazně se změní tvar a definice vašeho obličeje.

Zatímco čekáte na to, než vás vlasy opět dorostou, existuje mnoho řešení, která můžete zkusit a získat tak opět svou ztracenou sebejistotu.

VYPLŇTE 
VAŠE OBOČÍ

Vaše obočí určuje výraz a intenzitu vašeho pohledu a během čekání, než doroste, jej můžete dokreslovat alespoň uměle

Vyberte si polomastnou tužku na obočí, v barvě nejbližší vašim vlasům nebo vlasové paruce. Drobnými doteky napodobujícími směr růstu chloupků se vyhnete ostré lince, která by mohla působit příliš výrazně.

Pro dosáhnutí přirozeného obrysu linie obočí, použijte pro inspiraci svou fotografii z doby před léčbou. Existují také barvicí šablony, které vás mohou vést, nebo můžete také zvážit dermo-pigmentaci. Chcete-li objevit různé dostupné možnosti, vyhledejte radu odborníka na estetiku a samozřejmě se vždy poraďte se svým onkologem.

OBNOVTE HLOUBKU SVÝCH OČÍ
BEZ ŘASENKY

TIP ODBORNÍKA: Pokud vám to váš zdravotní stav dovolí, můžete na vnějším koutku oka u linie řas jemně vystínovat jednu třetinu spodního a horního víčka  a zvětšit tak oko pomocí uhlových, švestkových, tmavě hnědých, khaki nebo bronzových očních stínů. Na oslabených očích a mírně matných víčkách je nejlepší vyhnout se přílišnému zabarvení. Může zvýraznit znaky dehydratace a zatížit vaše oko.

PRODUKTY, KTERÉ DOPORUČUJEME
K ZVÝRAZNĚNÍ VAŠÍ DOUHOVKY

NÁŠ ZÁVAZEK
VÁM

Od roku 1975 je posláním La Roche-Posay podporovat ty, kteří trpí citlivou nebo oslabenou pokožkou ke zlepšení jejich každodenního pohodlí a kvality života.