Se zklidňující a antioxidační termální vodou z La Roche-Posay

Termální centrum La Roche-Posay: zázračná síla přírodní termální vody

Img_Termální centrum La Roche-Posay:  zázračná síla přírodní termální vody

Termální voda z městečka La Roche-Posay, známá množstvím svých blahodárných účinků na pleť již po tisíciletí, byla v péči o pleť poprvé použita v roce 1928. Je zcela zásadní při léčbě mnoha kožních onemocnění jako ekzém nebo psoriáza. Její výjimečné účinky přinášejí okamžitou úlevu tisícům návštěvníků lázní, jež Termální centrum La Roche-Posay každoročně navštíví.

Legenda podrobená vědeckému testu

Říká se, že pramen koncem 14. století objevil Bertrand Du Guesclin, vysoce postavený konstábl v armádě Karla V., na cestě domů z tažení ve Španělsku: jeho kůň, který trpěl ekzémy, se ponořil do vody a jeho problémy se vyléčily. Legenda jistě měla pravdivý základ, protože v roce 1897 bylo toto lázeňské centrum vybudované již o několik desítek let dříve Napoleonem zařazeno mezi místa veřejného zájmu.

v_small_article-laroche_posay_thermal_centre_01.jpg

O mnoho let později byla tato legenda o výjimečné vodě z přírody postupně potvrzena moderní vědou. Díky imunomodulačním (tzn., se schopností působit na imunitní systém) vlastnostem je skutečně schopna zpomalit mediátory zánětu a garantuje okamžitý zklidňující účinek. Je to také jediná termální voda na světě s tak vysokou přirozenou koncentrací selenu. Právě selen jí dodává jedinečné antioxidační vlastnosti, skvělé pro boj proti stárnutí pleti a oxidativnímu stresu.

v_small_article-laroche_posay_thermal_centre_03

100% dermatologické lázně

S 8,000 návštěvníky ročně je dnes Termální centrum La Roche-Posay předním dermatologickým centrem pro citlivou a oslabenou pleť.
  Vzhledem k jedinečným účinkům Termální vody z La Roche-Posay
  si zde pacienti navíc užívají kúry prováděné devíti dermatology, kteří jsou přítomni při každém stádiu léčebné procedury.

v_small_article-laroche_posay_thermal_centre_04.jpg

Jedna a tatáž voda pro léčbu různých onemocnění

Termální centrum La Roche-Posay,mezinárodně uznávané dermatologické centrum specializující se na léčbu kožních onemocnění, nabízí pacientům různé typy pobytů. Většina z nich je hrazena francouzským veřejným zdravotnickým systémem. Téměř dvě třetiny návštěvníků lázní sem přicházejí kvůli zklidňující léčbě ekzému nebo psoriázy, tedy viditelných kožních onemocnění, která  mají zásadní vliv na kvalitu života těch, jež jimi trpí. Provádí se zde celkově přes 50 % termálních dermatologických procedur ve Francii.

V roce 2009 si termální centrum vytyčilo nový úkol - pečovat o pacienty po léčbě rakoviny. Ambicí centra je obnovit komfort a mobilitu oblastí těla s jizvami a zmírnit vedlejší účinky spojené s ozařováním a chemoterapií, jež se projevují právě na kůži. Tuto inovativní postrakovinovou léčebnou kúru již absolvovalo téměř 5,000 lidí. Toto číslo ukazuje rostoucí důvěru onkologů v úžasné benefity Termální vody z La Roche-Posay.

Certifikovaná výjimečná čistota

Termální voda z La Roche-Posay je podrobována průměrně 1,000 testů ročně. Cílem je zajistit její kvalitu během celého roku. Je tak čistá, že se návštěvníkům během jejich pobytu v lázních doporučuje ji u pramene popíjet.

Voda oficiálně uznávaná státem pro své léčebné účinky od 17. století

  • Od roku 1617 dosáhlaTermální voda z La Roche-Posay takové reputace, že tam své analýzy prováděl i Pierre Milon, doktor Jindřicha IV. A Ludvíka XII.
  • Napoleon Bonaparte nechal na počátku 19. století  při návratu z Egypta v La Roche-Posay vystavět lázně na léčení kožních chorob svých vojáků.
  • V roce 1897 bylo La Roche-Posay oficiálně uznáno Francouzskou akademií medicíny.
  • V roce 1905 bylo otevřeno první termální centrum.
  • V roce 1913 Francouzská akademie medicíny oficiálně ustanovila La Roche-Posay lázeňským městem.