To první, na co má onkologická léčba vliv jsou vlasy a chlupy. Naštěstí v naprosté většině případů vlasy po léčbě opět narostou. 

Pro zmírnění psychologických dopadů, týkajících se ztráty vlasů, se můžete zmocnit situace a potkat se s vlasovým specialistou či kadeřníkem. Ti vám mohou doporučit ten nejvhodnější střih před začátkem léčby a poradit vám ohledně široké nabídky náhradních řešení, jako jsou syntetické paruky či paruky z pravých vlasů, turbany a ofiny. Možná také budete spíše preferovat čepice, kšiltovky, barety, šátky a další nebo hlavu bez pokrývky. 

VYDRŽÍM TO
I BEZ VLASŮ

Nebojte se konzultace se sociologem či psychologem v nemocnici nebo také s organizací, která nabízí beauty workshopy. Můžete si také promluvit s dermatologem, vaší ošetřující sestrou či kadeřníkem. Ti vám pomůžou vybudovat si novou image. 

/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard1.jpg

1. DEŇ PRED TERAPIOU SI UMYTE VLASY VEĽMI JEMNÝM ŠAMPÓNOM

Myjte si vlasy velmi jemným šamponem den před terapií a  nepoužívejte šampon následující tři - pět dní. Vlasy jemně osušte ručníkem. Vyhněte se čemukoliv, co by mohlo narušit vaši pokožku hlavy a vaše vlasy jako vlasové fény, žehličky, kulmy, natáčky, barvení, trvalé, copánky či pevné drdoly a to i několik měsíců po léčbě.
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard2.jpg

2. POUŽITIE STUDENEJ ČAPICE NA VLHKÉ VLASY PRED ZAČIATKOM CHEMOTERAPIE MȎŽE POMȎCŤ PREDCHÁDZAŤ VYPADÁVANIU VLASOV

U některých specifických terapií může použití studené čepice na mokré vlasy 15 minut před zahájením chemoterapie snížit penetraci toxinů ve vlasových buňkách, což zabraňuje ztrátě vlasů. Čepice musí být vyměněná hned jak začne usychat a sundána přibližně půl hodiny po ukončení terapie. Poraďte se s vaším ošetřujícím lékařem.
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard3.jpg

3. ODBORNÝ TIP NA OCHRANU VLASOVEJ POKOŽKY V NOCI

ODBORNÝ TIP

Až půjdete spát, dejte si na hlavu vlasovou síťku nebo spěte na saténovém povlaku polštáře. Jedna z výhod tohoto materiálu je zamezení tření například v porování s bavlnou či lnem.
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard4.jpg

4. STARAJTE SA O SVOJ VLASOVÚ POKOŽKU VĎAKA VHODNEJ STAROSTLIVOSTI

 
Pokud vám vypadly vlasy, může vás svědit kůže i pokožka hlavy nebo vás můžou bolet folikuly. Pečujte o svou pokožku hlavy tím, že jí poskytnete vhodnou péči. Masírujte si ji nebo si ji nechejte namasírovat každý den výživující péčí o pleť a zmírněte pocit svědění. Péči můžete nechat působit déle tím, že si zabalíte hlavu do teplého ručníku. Pro zklidnění pokožky hlavy můžete použít Lipikar Balm AP+M.
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard5.jpg

5. NÁŠ TIP SVRBÍ VÁS VLASOVÁ PAROCHŇA?

 

NÁŠ TIP

Svědí vás vlasová paruka? Françoise Coubron, bývalá pacientka, našla řešení vytvořením patentované, inovativní a praktické čepice: Clim'Hair (climhair.com).
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard6.jpg

6. VYBERAJTE PRÍPRAVKY NA VLASY, KTORÉ MȎŽU POMȎCŤ UPOKOJIŤ VAŠU POKOŽKU

Pokud vám vypadaly vlasy, starejte se o pokožku hlavy pomocí speciálně navržených produktů péče o pleť: masírujte ji nebo požádejte někoho, aby vám ji pomohl namasírovat každý den výživným, zklidňujícím přípravkem, jako je Lipikar Baume AP+ M od La Roche-Posay. Využijte příležitosti a relaxujte. Vyberte si vlasové přípravky, které pomůžou zklidnit pokožku hlavy a vrátit vlasům hebkost a lesk.

PRODUKTY, KTERÉ DOPORUČUJEME
PRO PODPORU VLASŮ A VLASOVÉ POKOŽKY

NAVRHUJI SI
SVOJI POKRÝVKU HLAVY

Před pěti lety mne zasáhla velmi agresivní forma rakoviny, která mě stála 18 měsíců chemoterapií během kterých jsem přišla o vlasy. Snažila jsem se nosit paruku, ale nemohla jsem se s ní ztotožnit a tak jsem si začala navazovat na hlavu turbany, díky kterým jsem alespoň na chvíli získala pocit "vlasů". Ale nemít ani obočí ani řasy bylo velmi stigmatizující. Na základě těchto okolností jsem vytvořila systém falešných ofin s patentem, přes které si můžete dát čepici či uvázat turban. Díky tomuto objevu jsem znovu získala svojí identitu a sebejistotu a proto jej chci sdílet pomocí the Franjynes. Nemoc jsem si nevybrala, ale nyní mám možnost si vybrat jak zvládat toto viditelné stigma a těžké momenty s ním spojené.

Julie Meunier Zakladatelka Franjynes - Lesfranjynes.com

NÁŠ ZÁVAZEK
VÁM

Od roku 1975 je posláním La Roche-Posay podporovat ty, kteří trpí citlivou nebo oslabenou pokožkou ke zlepšení jejich každodenního pohodlí a kvality života.