OBNOVA PLETI A KOŽNÍ BARIÉRY

Kožní bariéra je ochranný štít, který chrání naši pleť před vnějšími vlivy jako jsou: UV záření a znečištění z ovzduší. Správná péče o kožní bariéru mírní dehydrataci, citlivost a známky stárnutí a podráždění pokožky. Výsledkem správné péče o pleť je vyživená, zdravě vypadající a zářivá pleť.

TRÁPÍ VÁS PODRÁŽDĚNÁ PLEŤ?

Podráždění pleti můžeme chápat jako určitý protest pokožky proti vnitřním či vnějším faktorům. Pojďme se na ně společně podívat!

Podráždění pleti může být způsobeno mnoha faktory:

  1. Onemocnění kůže, která navíc mívají genetickou příčinu (ekzémy a ichtyózy), ale i vysoká míra stresu či prodělání nemoci.
  2. Alergické reakce na určité látky, jako jsou potraviny, nevhodná kosmetika, jejíž ingredience mohou vyvolat začervenání, zejména u osob s citlivou pletí.
  3. Nadměrné vystavení slunci či dlouhodobý pobyt na slunci bez použití účinné SPF ochrany může způsobit podráždění pleti až popáleniny. Nebo naopak chladné počasí, vítr či sníh.
  4. Nedostatečná hydratace pleti může způsobit suchost a podráždění.
  5. I kontakt s dráždivými látkami, jako jsou chemikálie v pracích prostředcích mohou negativně ovlivnit stav vaší pleti, rovněž přípravky k léčbě jiných kožních problémů mohou přispět k vysušení a podráždění pleti.
  6. Hormonální nerovnováha může ovlivnit stav pleti, zejména u žen během menstruace, těhotenství nebo menopauzy. 
  7. Dermatologické zákroky mohou zejména v prvních dnech po jejich podstoupení způsobit značný diskomfort či vyšší citlivost pleti.

Většina vnějších faktorů, které byly zmíněny výše může poškodit Vaši kožní bariéru.

ZVOLTE TU SPRÁVNOU RUTINU PRO PODRÁŽDĚNOU A CITLIVOU PLEŤ

POJĎME SE BLÍŽE PODÍVAT NA LETOŠNÍ NOVINKU A INOVATIVNÍ PRODUKT V OBNOVĚ KOŽNÍ BARIÉRY PLETI!

Jedna z klíčových vlastností tohoto séra je jeho schopnost chránit pleť proti iritaci, suchosti a vnějším vlivům. Díky složení obsahujícímu 10 % vitaminu B5, sérum pomáhá obnovovat a chránit kožní bariéru, což vede k menšímu zánětu a celkově zdravější pleti. Vitamin B5 má také silné regenerační účinky, které napomáhají obnovit poškozenou pleť.

Dalším důležitým prvkem v séru je sloučenina HEPES, která působí na hrubý povrch pleti. To znamená, že sérum pomáhá vyhladit pokožku, čímž se zlepšuje celkový vzhled a textura. Tento efekt dodává pleti mladistvý a zdravý vzhled.

Jedinečným prvkem séra je také obsah bakterií Aqua Posae Filiformis. Tyto mikroorganismy mají schopnost obnovovat kožní bariéru a vyrovnávat mikrobiom pokožky. Díky tomu se pokožka stává odolnější proti vnějším vlivům a zůstává v optimálním stavu.

Jedna z klíčových výhod séra La Roche-Posay Cicaplast B5 je jeho hydratační schopnost. Díky své stahující textuře posiluje ochrannou bariéru pleti, což umožňuje pokožce udržovat 24hodinovou hydrataci. To je zásadní pro udržení pružnosti a zdravého vzhledu pleti.