MÁM RAKOVINU
A PŘIPRAVUJI SE NA TOTO OBDOBÍ JAK NEJLÉPE MOHU


Obdržet diagnózu onkologického onemocnění je velmi náročné a brzy poté si můžete začít klást mnoho otázek. Jak se mám na léčbu připravit? Jak to řeknu blízkým? Mám navštívit psychologa? Budu moci dál chodit do práce? Jak si můžu zachovat svůj společenský a soukromý život? Veřte, že v tomto trápení nejste sami: lékaři, zdravotníci a terapeuti jsou tu proto, aby vás podpořili. 

Onkologické onemocnění může přinést do každodenního života mnoho změn. Může dojít ke změnám ve vašich vztazích, rodinném životě a v práci a samozřejmě dojde ke změnám fyzickým. Léčba rakoviny může mít vliv na kvalitu vašich vlasů, pokožky a nehtů. U některých lidí podstupujících onkologickou léčbu se po radioterapii nebo chemoterapii do určité míry vyvinou kožní reakce.
Můžete se také začít věnovat Pilates a Sophrologii pro relaxaci a protažení těla. Každý si v tom najde své. Rozmazlujte se, je to důležitý krok při fyzické a psychické přípravě na cestu, která vás čeká. 

PŘIPRAVUJI SVOJE TĚLO 
A POKOŽKU

Onkologická léčba může způsobit změny ve vašem těle i na vaší pokožkce. Nicméně příprava pokožky předtím, než se tyto nežádoucí vedlejší účinky objeví, vám může v tomto ohledu velmi pomoci.

Udělejte si čas na to, abyste zjistili, jak se může váš vzhled proměnit. Před zahájením léčby je nezbytné vědět, že existuje několik dermatologických možností, ze kterých si můžete vybrat. Nalezení správných produktů pro hydrataci a zklidnění pokožky je užitečným prvním krokem ke snížení dopadů onkologické léčby. Čisticí produkt, který respektuje pH vaší pleti, správné hydratační přípravky, mléka a ochrana proti slunci, to vše pro vás vytvoří tu nejlepší sadu nástrojů.

JSEM 
SOUČÁSTÍ KOMUNITY

Zjištění, že máte rakovinu, může vyvolat řadu emocionálních reakcí. Sdružení pacientů a podpůrné skupiny jsou tu proto, aby vám pomohly vyrovnat se se všemi aspekty vaší diagnózy.

Poskytnou vám bezpečné prostředí pro sdílení zkušeností a seznámení se s jinými pacienty, kteří čelí podobným výzvám. Jsou to místa, kde najdete podporu, naslouchání a kde vám budou rozumět. Může být osvobozující napojit se na podpůrnou síť, kde se setkáte s lidmi, kterým můžete důvěřovat, abyste spolu probrali pocity ohledně diagnózy a onkologické léčby. Možnost promluvit si s lidmi, kteří rozumí vaší situaci a mají k ní vztah, posílí vaše sebevědomí, zvláště pokud se vaše tělo nebo pokožka během léčby změnily.
 
Zjistíte u toho, jak významný může mít přínos propojení se s ostatními pacienty pro úspěch léčby a zotavení.

NÁŠ ZÁVAZEK
VÁM

Od roku 1975 je posláním La Roche-Posay podporovat ty, kteří trpí citlivou nebo oslabenou pokožkou ke zlepšení jejich každodenního pohodlí a kvality života.