SÍLA
POHYBU

Pohyb může prospívat nejen našemu fyzickému zdraví, ale také našemu duševnímu zdraví.

V průběhu vaší onkologické léčby bude stežejní přijmout důležitost pravidelného pohybu a využít jeho sílu a benefity. Nejen, že vám pohyb může zlepšit náladu a pomoci při nespavosti, ale také buduje svalovou sílu, zlepšuje rovnováhu a udržuje vás co nejpohyblivějšími.

Důležitost cvičení pro pacienty s rakovinou, jak během léčby, tak po ní, byla mnohokrát prokázána v mezinárodních akademických studiích. Pokud je to možné, AFSOS doporučuje dvě až pět lekcí fyzické aktivity týdně, po dobu 10-20 až 40-60 minut plus zahřátí, odpočinek a protažení po lekci. Důležité je vybrat si aktivitu, která vám nejvíce vyhovuje a při které se cítíte dobře.

Pilates je skvělým příkladem nenáročné formy cvičení. Pomůže vám vybudovat svalovou sílu, snížit stres a únavu, zlepšit náladu a potenciálně zvýšit kvalitu vašeho každodenního života.

CO JE TO
PILATES

Pilates vyvinul Joseph Pilates, který věřil, že duševní a fyzické zdraví jsou úzce propojeny. Cvičení vyvinul ve spojení s prvky gymnastiky, boxu a řecko-římského zápasu. Pilates si klade za cíl zpevnit tělo se zvláštním důrazem na posílení středu těla pro zlepšení celkové kondice a pohody.

Pilates je výborná forma cvičení pro začátečníky, protože nabízí vhodný výchozí bod pro každý stupeň fyzické zdatnosti. Jednoduché cviky, které jsou založeny na posilování svalů, můžete cvičit na podlaze a pokud jste úplný začátečník můžete si pomoci i Pilates stroji. 

ŘEKNĚTE PILATES ANO
PŘED, BĚHEM A PO
VAŠÍ ONKOLOGICKÉ LÉČBĚ

Zahájení pravidelného cvičení Pilates může zlepšit vaše držení těla, svalový tonus, rovnováhu a pohyblivost kloubů a také zmírnit stres a napětí.

Pokud jste prodělali například operaci karcinomu prsu, může Pilates posílit svaly na ramenou a střední části zad. Pilates můžete cvičit v mnoha různých pozicích, aby vyhovovaly vašim možnostem a schopnostem. Zahrnuje hluboké hrudní dýchání, které pomůže protáhnout jizvy a podpořit lymfatickou drenáž.

Protože Pilates přesouvá pozornost z poškozených částí těla a toho co nemůžete spíše na to, co můžete, jistě oceníte až uvidíte, čeho je vaše tělo schopné a také samotnou schopnost uzdravovat se. 

Čím aktivnější budete, tím větší benefity sklidíte. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem, než začnete s cvičením, které má vyšší náročnost.

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_scars-did_you_know_banner

NĚKTERÉ CVIKY PILATES MŮŽETE PROVÁDĚT V ČEKÁRNĚ NEBO BĚHEM CHEMOTERAPIE V LEŽE, PŘI VĚDOMÉM DÝCHÁNÍ.
K PROBUZENÍ KLUBŮ A SVALŮ STAČÍ PÁR JEDNODUCHÝCH CVIKŮ.

NÁŠ ZÁVAZEK
VÁM

Od roku 1975 je posláním La Roche-Posay podporovat ty, kteří trpí citlivou nebo oslabenou pokožkou ke zlepšení jejich každodenního pohodlí a kvality života.