VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

20 % dětí po celém světě
trpí pokožkou
se sklonem k ekzému

VAŠE OTÁZKY,
ODPOVĚDI NAŠEHO ODBORNÍKA

1 quote-marks

Jak vypadá ekzém?

U miminek ekzém způsobuje hrubá, šupinatá ložiska, a to zejména na tvářích a na bradě. U starších dětí a u dospělých se ekzematická místa objevují především na krku a v kožních záhybech kolem loktů, zápěstí a pod koleny. Ložiska ekzému mohou být rozškrábány a mohou krvácet. Mohou se také tvořit puchýře, které někdy mokvají. Pokožka se časem stává tuhá a hrubá.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Co způsobuje ekzém u miminek?

Ekzém je dědičné onemocnění, které se často vyskytuje u více členů rodiny. Pokožka neprodukuje dostatek kožního mazu, je křehká, není chráněna před alergeny a dráždivými látkami. To způsobuje její dehydrataci. Je proto suchá a svědí, nejčastěji na tvářích, bradě a v oblasti kloubů. Ekzém u většiny dětí vymizí před nástupem do školy, někdy však může přetrvávat do dospělosti.

 

Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Svědí ekzém?

Ano! Svědění je jedním z hlavních příznaků ekzému. Ochranná bariéra kůže je narušena, takže alergeny a dráždivé látky mohou pronikat do&NBSPpokožky. Výsledkem je zánět a uvolňování histaminu, který svědění způsobuje. Suchý svědivý ekzém lze řešit přípravky čištění bez mýdla a zklidňujícím krémem pro obnovu rovnováhy přátelských bakterií na kůži. Aplikace se doporučuje 2x denně.

Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

Různé podoby
ekzému

Ekzém je kožní onemocnění, které může postihovat obličej, kolena, zápěstí, lokty.

Tyto obrázky byly vybrány dermatology pro jejich reprezentativní účely jednotlivých projevů a stupňů atopického ekzému. Bez ohledu na závažnost atopického ekzému je třeba, aby byl konzultován s dermatology nebo odborníky na zdraví. Tyto informace nenahrazují odbornou konzultaci.

IDEÁLNÍ ŘEŠENÍ
PRO VAŠI POKOŽKU

VÍTĚZNÉ TRIO LIPIKAR

Značka La Roche-Posay vytvořila řadu LIPIKAR před 25 lety. Účinnost těchto přípravků na tělo pro pokožku se sklonem k atopickému ekzému dospělých, dětí a miminek byla prokázána klinickými studiemi. Lipikar se tak stal referencí pro účinné řešení této kožní patologie.

LIPIKAR AP+ Koupelový a sprchový olej jemně čistí velmi suc...
Objevte
LIPIKAR AP+M Balzám navrací rovnováhu kožnímu m...
Objevte

The information displayed on this website is intended solely for general educational purposes and should not in any case be a substitute for professional medical advice, diagnosis or treatment.
You should always seek the advice of a qualified health provider with any medical question you may have.