VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

20 % dětí po celém světě
trpí pokožkou
se sklonem k ekzému

VAŠE OTÁZKY,
ODPOVĚDI NAŠEHO ODBORNÍKA

1 quote-marks

Jak vypadá ekzém?

U miminek ekzém způsobuje hrubá, šupinatá ložiska, a to zejména na tvářích a na bradě. U starších dětí a u dospělých se ekzematická místa objevují především na krku a v kožních záhybech kolem loktů, zápěstí a pod koleny. Ložiska ekzému mohou být rozškrábány a mohou krvácet. Mohou se také tvořit puchýře, které někdy mokvají. Pokožka se časem stává tuhá a hrubá.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Co způsobuje ekzém u miminek?

Ekzém je dědičné onemocnění, které se často vyskytuje u více členů rodiny. Pokožka neprodukuje dostatečné množství kožního mazu, je křehká, zranitelná, není chráněna před alergeny a dráždivými látkami. To způsobuje její dehydrataci. Pokožka je proto suchá a svědí, a to nejčastěji na tvářích, na bradě a v oblasti kloubů. Ekzém u většiny dětí vymizí před nástupem do školy, v některých případech však může přetrvávat do dospělosti.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Svědí ekzém?

Ano! Svědění (neboli pruritus) je jedním z hlavních příznaků ekzému. Povrchová ochranná bariéra kůže je narušena, což znamená, že alergeny a dráždivé látky mohou pronikat do pokožky, výsledkem je zánět a uvolňování histaminu, který svědění způsobuje. Suchý svědivý ekzém lze řešit přípravky čištění bez mýdla a nanášením zklidňujícího emoliencia pro obnovu rovnováhy přátelských bakterií na kůži. Aplikace se doporučuje 2x denně.

Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

Různé podoby
ekzému

Ekzém je kožní onemocnění, které může postihovat obličej, kolena, zápěstí, lokty.

Visuals above were selected by dermatologists for their representativity of the different stages of atopic eczema. Regardless of severity, atopic eczema should be diagnosed by a dermatologist or competent health professional. This information is not intended to replace an actual medical consultation.

IDEÁLNÍ ŘEŠENÍ
PRO VAŠI POKOŽKU

VÍTĚZNÉ TRIO LIPIKAR

Značka La Roche-Posay vytvořila řadu LIPIKAR před 25 lety. Účinnost těchto přípravků na tělo pro pokožku se sklonem k atopickému ekzému dospělých, dětí a miminek byla prokázána klinickými studiemi. Lipikar se tak stal referencí pro účinné řešení této kožní patologie.

LIPIKAR AP+ Koupelový a sprchový olej jemně čistí velmi suchou, citlivou pokožku...
Podívejte se
LIPIKAR Balzám AP+M navrací rovnováhu kožnímu mikrob...
Podívejte se
LIPIKAR STICK AP+ přináší okamžitou úlevu od svědění a zklidňuje. Kdykoliv,...
Podívejte se

The information displayed on this website is intended solely for general educational purposes and should not in any case be a substitute for professional medical advice, diagnosis or treatment.
You should always seek the advice of a qualified health provider with any medical question you may have.