Atopický ekzém u dětí:
jak ho zvládnout
ve škole

Article Read Duration 3 min čtení

Dlouhý den ve škole může být pro děti, které trpí ekzémem, extra náročný, protože mnoho podnětů jim může vyvolat záchvaty svědění... což může ve výsledku ztěžovat koncentraci. Zde jsou naše nejlepší tipy na zvládnutí ekzému ve škole:

 

• Nepřehřívejte pokožku a noste dotatek vrstev, které si můžete sundat, pokud vám bude příliš horko.

• Během tělocviku dbejte zvýšené opatrnosti, protože pot může kůži silně svědit: Noste volné oblečení a mějte s sebou ručník nebo pár kapesníků, abyste pokožku mohli osušit.

Škola: extra výzva
pro děti s ekzémem

Pro mnoho dětí může být škola zdrojem smíšených pocitů. Mohou se družit a přátelit, bavit se o přestávkách a v době oběda, ale také musí věnovat hodiny studiu. Pro děti s atopickým ekzémem může být dlouhý školní den ještě náročnější, protože škola je plná spouštěčů atopického ekzému, které mohou způsobit vzplanutí... a které mohou způsobit, že soustředit se je opravdu těžké. 🙁

Abychom jim pomohli, zde je několik jednoduchých rad, jak nedovolit atopickému ekzému, aby bránil dětem zlepšovat se ve svých dovednostech!

Zlaté pravidlo č. 1: Na svědění
vyvolané suchou Pokožkou
Mějte svoji hojivou tyčinku vždy U sebe!

PODRÁŽDĚNÍ VYVOLANÉ SUCHOU POKOŽKOU SE MŮŽE OBJEVIT I VE ŠKOLE, TAK BUĎTE PŘIPRAVENI

Všechny děti s ekzematickou pokožkou potřebují mít ve své školní tašce něco víc než jenom učebnice a penál. Potřebují mini ochránce proti svědění, který se dostane kamkoliv: LIPIKAR Stick AP+! Můžou si ho nechat v brašně nebo kapse a kdykoliv ho použít proti svědění způsobenému spouštěči atopického ekzému, aby zamezily vzplanutí ekzému včas! LIPIKAR Stick AP+ je řešením pro batolata a děti s ekzematickou pokožkou, který mohou mít u sebe ve školce či škole. Je to šikovný krém ve formě tyčinky.

Zlaté pravidlo č. 2:
Nepřehřívejte se
Ve třídě!

ATOPICKÝ EKZÉM U DĚTÍ A BATOLAT SE ZHORŠUJE V HORKÉM PROSTŘEDÍ

Ve třídách může být někdy horko a dusno, kvůli čemuž může atopický ekzém děti více svědit. Horké prostředí je totiž spouštěčem atopického ekzému. Ujistěte se, že vaše dítě nosí pod svetrem tričko, aby si mohlo sundat dostatek oblečení, když mu bude příliš teplo. Nejlepší pokojová teplota je kolem 18–20 stupňů – proč se nezeptat učitele, jestli může být ve třídě teploměr?

Zlaté pravidlo č. 3:
Nenechte se lapit 
Na hřIšti!

BUĎTE PŘIRPAVENI, KDYŽ ATOPICKÝ EKZÉM VZPLANE BĚHEM PŘESTÁVKY

Přestávka by měla být příležitostí k zábavě, ale se vším tím pobíháním kolem a vzdušnými alergeny (pyl), může kůže začít svědit. Připomeňte dětem, aby měly hojivou tyčinku v kapse, pokud by potřebovaly svědění ihned zastavit. Berte to jako krém na ekzém pro batolata a děti, který mohou nosit všude s sebou.

Zlaté pravidlo č. 4:
Buďte obzvlášť opatrní během 
Hodin tělocviku!

ATOPICKÝ EKZÉM U DĚTÍ MŮŽE VZPLANOUT BĚHEM CVIČENÍ

Ať už tělocvik milujete nebo nesnášíte, když je vám horko a potíte se, může vás pokožka hodně svědit. Pot je totiž známým spouštěčem ekzému, který způsobuje jeho vzplanutí. Ujistěte se, že děti nosí na tělocvik volné oblečení a mají s sebou malý ručník nebo kapesník, kterým si osušují kůži, když se zpotí.

Pro více informací o ekzému a sportu klikněte ZDE.

Klikněte ZDE a objevte LIPIKAR, kompletní řadu přípravků dermatologické péče pro pokožku náchylnou k ekzému.

 

Pravda
nebo mýtus?

ŠKRÁBÁNÍ EKZÉMU
POMÁHÁ PROTI SVĚDĚNÍ.

MÝTUS

Škrábání spouští začarovaný kruh atopie: nehty narušují už tak křehkou pokožku, do které následně proniká více alergenů a dráždivých látek, což vede k ještě většímu svědění a poškození kůže. LIPIKAR Baume AP+ doplňuje povrchové lipidy pokožky, pomáhá oddálit akutní fáze ekzému a až o polovinu zmírňuje svědění pokožky během noci.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

ATOPICKÝ EKZÉM
ČASEM VYMIZÍ.

PRAVDA

U některých dětí atopický ekzém vymizí za několik měsíců, u jiných trvá roky. Polovina dětí, které jako batolata trpěly atopickým ekzémem, se vyléčí do věku pěti let. V některých případech přetrvává atopický ekzém do dospělosti, nelze to však předvídat. Na ekzém neexistuje léčba, která by zajistila úplné vyléčení, ale vhodnou péčí jej lze regulovat.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

MŮŽE STRAVA
EKZÉM ZHORŠOVAT?

PRAVDA

Některé potraviny mohou působit jako spouštěče propuknutí ekzému. Domníváte-li se, že u vás nebo vašeho dítěte ekzém zhoršují některé potraviny, navštivte lékaře. Ten může provést krevní a kožní testy, aby zjistil, zda je dítě alergické na některé potraviny (zejména pak na arašídy, mléko, sóju, pšenici, ryby a vejce).
DOZVĚDĚT SE VÍCE

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

Ze všech onemocnění má atopie 2. nejvyšší vliv na kvalitu života, zejména z důvodu jejího dopadu na kvalitu spánku.

Dozvědět se více

Zdroj: Komparativní studie korelace mezi kvalitou života dětí s onemocněním kůže a dětí s jiným dětským chronickým onemocněním. P. E. Beattie* a M. S. Lewis-Jones. Dermatologické oddělení, nemocnice Ninewells, Dundee DD1 9SY, U.K. *Royal Hospital for Sick Children, Yorkhill, Glasgow, U.K.

}

I na to máme
speciální řadu

LIPIKAR je č.1 v Evropě v oblasti péče o tělo a hygieny pro citlivou, velmi suchou pokožku a pokožku se sklonem k atopii. Doporučováno dermatology. 

NÁŠ ZÁVAZEK
K BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulové alergické reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

OCHRANA SLOŽENÍ
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

JEN TO NEZBYTNÉ
VE SPRÁVNÉ AKTIVNÍ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ
 PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.