LÉČBA
EKZÉMU

Léčbu atopického ekzému vašich dětí lze rozdělit do 2 různých fází.

VAŠE OTÁZKY,
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Jak se zbavit ekzému?

Na ekzém v akutní fázi se nejčastěji používají kortikosteroidní krémy (obsah steroidů by měl být co nejnižší a krémy by se neměly používat na obličej) a následně se volí udržovací péče: přípravky čištění bez mýdla a pravidelná aplikace emoliencia. Pro zmírnění či oddálení akutní fáze ekzému je důležité udržovat vyvážený mikrobiom pokožky (přátelské bakterie na pokožce).

Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Je ekzém nakažlivý?

Ne! Ekzém je atopické (alergické) onemocnění, které je dědičné a postihuje zejména miminka a děti. Není možné, aby člověk ekzém chytil.

Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jaký je rozdíl mezi ekzémem a lupénkou?

Lupénka se vyznačuje hrubými, červenými a šupinatými ložisky na pokožce, a svědění nebývá hlavním symptomem. Ekzém způsobuje červená a suchá ložiska v kožních záhybech na krku, u loktů a kolen (u miminek také na obličeji). U ekzému bývá svědění intenzivní.

 

Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Co způsobuje akutní fázi ekzému?

Spouštěče ekzému mohou být různé, může to být např. vysušení pokožky (v zimě nebo vlivem agresivních přípravků čištění), včetně dráždivých vlivů a alergenů. Nejčastějším spouštěčem bývá pot, například po sportovním výkonu, v noci nebo při stresu. Akutní fázi ekzému lze zabránit či ji oddálit používáním přípravků čištění bez obsahu mýdla a nanášením emoliencií dvakrát denně.

Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Je ekzém přenosný?

Ekzém není nakažlivý a nešíří se z osoby na osobu. Ekzém se vyskytuje na určitých částech těla. U miminek se objevuje na tvářích a bradě, zatímco u větších dětí se s ním častěji setkáváme v kožních záhybech na krku, loktech či kolenou. Důležité je děti naučit, aby ekzém neškrábaly, léze se totiž mohou zvětšit a postihnout větší část pokožky.

 

Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

PRAVDA
NEBO MÝTUS

ATOPICKÝ EKZÉM
MŮŽE BÝT NAKAŽLIVÝ.

MÝTUS

Atopická dermatitida neboli ekzém je dědičná choroba, která není nijak nakažlivá. Léčba atopického ekzému je založena na nahrazení mýdla jinými produkty, používání emoliencií a lokální aplikaci kortikosteroidů.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

ATOPICKÝ EKZÉM
ČASEM VYMIZÍ.

PRAVDA

Atopický ekzém u dětí se může vyskytovat různě dlouho. U některých vymizí za několik měsíců, u jiných trvá roky. Polovina dětí, které trpěly atopickým ekzémem jako miminka, se vyléčí do cca pěti let věku. V některých případech přetrvá atopický ekzém do dospělosti, tento vývoj však nelze odhadnout předem. Neexistuje jasný postup, jak se zbavit atopického ekzému, ale s vhodnou péči jej lze regulovat.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

PROPUKNUTÍ EKZÉMU MŮŽE
ZPŮSOBIT STRES.

PRAVDA

Nedokážeme vysvětlit proč, ale odborníci potvrdili, že emoce, šok a stres mohou hrát u propuknutí ekzému významnou roli. Nicméně je také známo, že atopický ekzém je onemocnění genetického původu. Je-li u vás spouštěčem stres, zaměřte se na techniky jeho zvládání, trénujte např. mindfulness.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

MŮŽE STRAVA
EKZÉM ZHORŠOVAT?

PRAVDA

Některé potraviny mohou být spouštěčem ekzému. Pokud u vás nebo vašeho dítěte ekzém zhoršují některé potraviny, navštivte lékaře. Ten může provést krevní testy a kožní testy, aby zjistil, zda jste na některé potraviny alergičtí (častými podezřelými jsou arašídy, mléko, sója, pšenice, ryby a vejce).
DOZVĚDĚT SE VÍCE

TIPY PRO KAŽDODENNÍ PÉČI
POKOŽKA SE SKLONEM K ATOPICKÉMU EKZÉMU POD KONTROLOU

Kromě těchto 2 fází zahrnuje léčba atopického ekzému různé tipy pro každodenní péči. Ty zahrnují krátké sprchování či koupel vlažnou vodou, udržování nižší pokojové teploty, vyhlášení války domácímu prachu, upřednostnění bavlněného oblečení a zabránění tomu, aby na pokožce ulpíval pot.

V níže uvedených článcích najdete podrobné informace a spoustu tipů, jak pečovat o pokožku se sklonem k atopickému ekzému, doporučení odborníků k sestavení plánu péče o ekzematickou pokožku a informace o léčbě, kterou vám může předepsat váš lékař. Můžete zde najít doporučení vhodných přípravků, pokud hledáte péči o pokožku se sklonem k atopii s lehčí texturou.

PŘÍPRAVKY PRO LÉČBU ATOPICKÉHO EKZÉMU
NA PŘEDPIS

Fáze 1: V akutní fázi. Lékař vám předepíše léčebné přípravky jako například topické kortikosteroidy, nebo mast s obsahem takrolimu. Tyto léčebné přípravky zklidní imunitní reakci kůže (začervenání, suchost a časté nepříjemné svědění) pro úlevu od svědění kůže po celém těle a podporu hojení lézí atopického ekzému.

UDRŽOVACÍ FÁZE –
PÉČE O POKOŽKU SE SKLONEM K ATOPICKÉMU EKZÉMU

Fáze 2: Údržba a prevence. Pro hydrataci a zklidnění, použijte při sprchování jako náhradu mýdla Syndet a dvakrát denně nanášejte výživný a zklidňující přípravek pro obnovu mikrobiomu (mikroorganismů, které žijí na pokožce a pomáhají udržet její rovnováhu). Na pokožku můžete také nastříkat přirozeně zklidňující termální vodu, která zmírní svědění postižených míst.

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

Loreal.Foundation.FieldTypes.Extensions.CropImage?.Alt

Ekzémem trpí 1 z 5 dětí. V 80 % případů se stav zlepší samovolně, než dítě dospěje.

Zdroj: Fakultní nemocnice v Nantes, kožní onkologické oddělení, specializace na atopickou dermatitidu, duben 2015  

NÁŠ ZÁVAZEK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní právní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulová alergická reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

JEN TO NEZBYTNÉ
A VE SPRÁVNÉ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.
laroche posay závazek k bezpečnosti citlivá pleť modelka miminko

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

MILÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického odborníka.