Pomoc!
MOJE ALERGIE
PŮSOBÍ NA STAV
MOJÍ KŮŽE!

Stojí za to zopakovat: kůže je místem č. 1, kde se projeví alergické reakce. Hlavními typy svědivých alergických kožních vyrážek, které v této sekci objevíte, jsou: kontaktní dermatitida, kopřivka a atopický ekzém.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Co můžu dělat s alergickou vyrážkou?

Zchlaďte a zklidněte pokožku pomocí termální vody. Poté posilte ochrannou kožní bariéru hypoalergenním hydratačním přípravkem, který chrání pokožku při kontaktu s alergeny, jako jsou pyl nebo prací prostředky. V případě opakovaného výskytu alergické vyrážky zvažte návštěvu alergologa, který provede kožní nebo epikutánní (náplasťové) testy, aby zjistil příčinu alergických reakcí.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Co znamená, když mě svědí pokožka bez vyrážky?

Můžete mít citlivou pokožku. Na rozdíl od kožní alergie, která způsobuje vyrážku, citlivá pokožka mnohdy nevykazuje žádné viditelné příznaky. Lidé s citlivou pletí se často potýkají se svěděním, pnutím, pícháním, pálením a návaly horkosti, a to buď neustále, nebo v reakci na vnitřní či vnější spouštěče (UV záření, změny teplot, dráždivé kosmetické přípravky...).


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Jak dlouho přetrvává kožní alergická reakce?

Doba trvání závisí na typu reakce. Urtikárie (kopřivka) by neměla trvat déle než 24 hodin. Kontaktní dermatitida může odeznívat i několik týdnů. Ekzém je chronické onemocnění, jehož léčba může trvat léta. Mírnější alergické reakce (svědění, pocity horkosti) lze rychle zklidnit pomocí termální vody ve spreji a hypoalergenního krému.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

PRAVDA
NEBO MÝTUS?

ALKOHOL MŮŽE
ZHORŠOVAT VAŠI ALERGII.

PRAVDA

Alkohol může být potenciální příčinou kožní alergie. Vědci prokázali, že alkohol může zhoršovat alergické reakce, ať už se jde o astma, sennou rýmu nebo různé druhy kožních vyrážek. Částečně je to způsobeno histaminem a molekulami siřičitanů, které jsou obsaženy v alkoholických nápojích.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

PO DOMÁCKU VYRÁBĚNÉ PŘÍPRAVKY JSOU
PRO CITLIVOU PLEŤ TABU.

PRAVDA

Může to být sice zábava, nájezdy na kuchyň a výroba vlastních kosmetických přípravků jsou však u pleti se sklonem k alergii doslova jistotou nepříjemné kožní reakce. Mnoho přírodních složek může být totiž dráždivých.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

OVOCE A ZELENINA
NIKDY NEZPŮSOBUJÍ ALERGIE.

MÝTUS

Některé druhy ovoce a zeleniny mohou obsahovat vysokou hladinu sloučenin, které se nazývají salicyláty (vyskytují se také v aspirinu). U osob citlivých na salicyláty mohou potraviny s vysokým obsahem těchto sloučenin zhoršit symptomy alergie: např. sennou rýmu, astma, ekzém a kožní reakce.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

PRO ALERGICKOU POKOŽKU JE NEJLEPŠÍ SE NESPRCHOVAT

MÝTUS

Pokud se na konci dne neumyjete, ponecháváte po celou noc pokožku ve styku s alergeny a dráždivými látkami, jako jsou např. pyl a nečistoty. Ty mohou narušovat funkci kožní bariéry a způsobovat podráždění.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

Dozvíte se také o nejdůležitějších alergických stavech, ovlivňujících jiné části těla – alergický zánět spojivek, rinitida, astma a potravinové alergie. Stojí za zmínku, že 80 % všech alergií se projeví na kůži (tj. ve formě svědivé vyrážky*). Například potravinová alergie nebo sezónní pylová alergie vás mohou přivést k intenzivní svědivé kopřivce.

Tyto články jsou plné tipů, jak předejít alergickým reakcím, protože každodenní faktory, jakými jsou způsob úklidu domácnosti, množství vypitého alkoholu a hladina stresu, mohou projevy alergických reakcí ovlivnit.

Podělíme se také o naše odborná doporučení volně prodejných přípravků, volně dostupných v lékárnách, pro okamžité zklidnění reakcí a vysvětlíme, kdy je čas vyhledat lékařskou pomoc.

*Alergické nebo netolerantní profilování kůže. Francie a Německo. A+A. Únor 2009

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

Citlivá pleť bez správné péče je
2 až 5krát náchylnější k rozvoji lékařem diagnostikovatelných kožních alergií.*

Dozvědět se více

*Zdroj: FARAGE 2008 British Association of Dermatologists. British Journal of Dermatology 2008 159, str. 231–266

NÁŠ ZÁVAZEK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní právní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulová alergická reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

JEN TO NEZBYTNÉ
A VE SPRÁVNÉ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.
laroche posay závazek k bezpečnosti citlivá pleť modelka miminko

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

MILÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického odborníka.