MÁM CITLIVOU POKOŽKU?
SYMPTOMY, PŘÍČINY A PREVENCE

Pokud jste se dostali až do této sekce, zajímá vás pravděpodobně, zda patříte mezi 1 ze 2 lidí, kteří mají citlivou pokožku. Její diagnostika může být složitá, především proto, že je definována tím, co lidé cítí, než tím, co vidí lékař. Z pohledu člověka může být citlivá pokožka každodenní znepokojující realitou. Kůže je napnutá a brní, někdy neustále. Zatímco z pohledu dermatologa může citlivá pokožka vypadat trochu zarudle či suše, ale její vzhled je v podstatě normální.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Co způsobuje citlivou pokožku?

Citlivá pokožka má dvě hlavní příčiny. První je oslabení povrchové bariéry, což umožňuje dráždivým látkám z okolního prostředí proniknout hlouběji. Druhá jsou nervová zakončení v kůži, která jsou přecitlivělá a vystřelují signály bolestivých reakcí na neškodné podněty. Pro zklidnění citlivé pokožky ji čistěte jemně micelární vodou, poté termální vodou a hydratačním krémem.

Zjistit více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

CO JE TO CITLIVÁ POKOŽKA?

Pokud pociťujete nepříjemné pocity – tahání, píchání, pálení nebo štípání – v reakci na faktory, jako jsou změny teploty, vítr, UV záření, tvrdá voda nebo nešetrrné produkty, bez viditelné vyrážky, máte pravděpodobně citlivou pokožku. Pro definitivní stanovení diagnózy, zvažte návštěvu dermatologa.Zjistit více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

PROČ JE MÁ POKOŽKA CITLIVÁ NA DOTEK?

Pokud máte nepříjemný pocit již při samotném doteku, máte nejspíše velmi citlivou pokožku. U citlivé pokožky jsou nervová zakončení přecitlivělá a vystřelují signály bolesti v reakci na neškodné podněty. Pokud je však vaše kůže citlivá z důvodu zarudnutí či zanícení, měli byste navštívit lékaře a ujistit se, že se nejedná o infekci nebo jiný zdravotní problém, který by to vysvětlil.

Zjistit více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

JAKÝ JE NEJLEPŠÍ KRÉM PRO CITLIVOU POKOŽKU?

Pokud máte citlivou pokožku, potřebujete hydratační krém vyvinutý pro tento typ pleti bez obsahu "problematických látek" jako jsou parfemace, barviva, lanolin a alkohol, ale se zklidňující složkou jako neurosensin a termální voda La Roche-Posay. V neposlední řadě by měl krém také obsahovat prebiotické složky navracející rovnováhu mikrobiomu vaší pokožky resp. jeho přátelským bakteriím.

Zjistit více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

PRAVDA
NEBO MÝTUS

KOŘENĚNÉ JÍDLO MŮŽE
OVLIVNIT CITLIVOST POKOŽKY

PRAVDA

Pokud jsou stěny krevních cév citlivé, některé vnější faktory, jako je konzumace kořeněných pokrmů, pití alkoholu, horké koupele nebo nadměrné ústřední topení, mohou vyvolat zarudnutí a citlivost pokožky.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

DOMÁCÍ PŘÍRODNÍ PRODUKTY JSOU
DOBRÉ PRO LÉČBU CITLIVÉ PLETI.

MÝTUS

Přestože je obsah vaší lednice nebo kuchyňských skříněk určitě velice chutný, vaší citlivé pokožce ve skutečnosti ale spíše ublíží. „Přírodním“ nebo DIY domácím produktům, jako je med, ovesné vločky, avokádo a čokoládové masky, je lepší se vyhnout, protože mohou obsahovat potenciální alergeny a dráždivé látky. Místo toho vyhledejte odbornou péči o pleť a odborná řešení.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

PSYCHICKÁ POHODA
MŮŽE OVLIVNIT CITLIVOST POKOŽKY

PRAVDA

Stres a intenzivní emoce způsobují dilataci krevních cév v kůži, což vyvolává zrudnutí a pocity nepohodlí. Mnoho lidí považuje různé relaxační techniky za cenného pomocníka k tomu udržet si svoji citlivou pokožku v zóně Zen. Tento přístup funguje nejlépe v kombinaci s odbornou péčí o citlivou pleť, jako je například řada TOLERIANE.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

CITLIVÁ POKOŽKA MUSÍ NUTNĚ
VYPADAT JINAK

MÝTUS

Jednou z frustrujících věcí na citlivé pokožce je ta, že jakkoli nepříjemné mohou být vaše příznaky, lékaři často považují pokožku za „normální“, protože nevykazuje žádné viditelné známky onemocnění. Zkušení dermatologové však rozeznají rysy citlivé pleti a doporučí specifické ošetření pro choulostivou či přecitlivělou pleť.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

DIAGNOSTIKA 
CITLIVÉ PLETI

Jak se pozná citlivá pleť? Jde v podstatě o „vylučovací metodu diagnóz“, což znamená, že na základě stížností pacienta na nepříjemné příznaky v každodenních situacích, dermatolog diagnostikuje citlivou pokožku až po vyloučení jiných kožních onemocnění, jako je psoriáza či ekzém. Je také možné otestovat citlivost pokožky nanesením zředěného roztoku kyseliny na pokožku a díky tomu zjistit, zda se reprodukují stejné příznaky.

JAK PŘEDCHÁZET
CITLIVÉ POKOŽCE

Dermatologickými příčinami citlivé pleti jsou narušená funkce povrchové bariéry a hypersenzitivní nervová zakončení v kůži. Citlivá pleť může mít také nevyvážený „mikrobiom“ – populaci přátelských a méně přátelských bakterií, které žijí na jejím povrchu.

"Abyste předešli citlivým kožním projevům, měli byste se zaměřit na tyto tři oblasti: - obnovit ochrannou bariéru pokožky - intenzivně pokožku zklidnit a - obnovit rovnováhu mikrobiomu (nebojte, řekneme vám jak)."

V této podsekci najdete podrobné informace o vnitřních a vnějších příčinách citlivé pokožky, od příliš horké sprchy přes nesprávný výběr kosmetiky až po kořeněná jídla a stres.

Nabízíme také tipy na životní styl, jak minimalizovat citlivé reakce, plus vhodné postupy péče o pleť pro snížení citlivosti pleti den po dni. 

Dozvíte se také, jak může citlivá pokožka skutečně ovlivnit vaši pohodu (a jak jednat) a jak se citlivá pokožka mění v různých etapách života, dle ročního období a dokonce i během dne.

NÁŠ ZÁVAZEK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní právní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulová alergická reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

JEN TO NEZBYTNÉ
A VE SPRÁVNÉ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.
laroche posay závazek k bezpečnosti citlivá pleť modelka miminko

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.