CITLIVÁ POKOŽKA

Každý druhý člověk má v dnešní době citlivou pokožku. Tato citlivost je dnes nejrozšířenějším kožním problémem. Všichni jsme již slyšeli o citlivé pokožce, co to ale přesně znamená?

Především je důležité si ujasnit, že citlivá pokožka není typ pleti. Ve skutečnosti může citlivost ovlivnit všechny typy pleti, od mastné a aknózní až po suchou či zralou pleť.

Citlivá pokožka také nevykazuje žádné známky kožního onemocnění (jako je ekzém či psorióza) a obvykle vypadá normálně, ale vy to tak necítíte.

VAŠE OTÁZKY
DERMO ODPOVĚDI

1 quote-marks

JAKÝ JE NEJLEPŠÍ KRÉM PRO CITLIVOU POKOŽKU?

Pokud máte citlivou pokožku, potřebujete hydratační krém vyvinutý pro tento typ pleti bez obsahu "problematických látek" jako jsou parfemace, barviva, lanolin a alkohol, ale se zklidňující složkou jako neurosensin a termální voda La Roche-Posay. V neposlední řadě by měl krém také obsahovat prebiotické složky navracející rovnováhu mikrobiomu vaší pokožky resp. jeho přátelským bakteriím.

Zjistit více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

JAK MŮŽU HOLIT SVOJI CITLIVOU POKOŽKU?

Holením se může pokožka narušit na povrchu, což vede k "popálení žiletkou", zejména na citlivé pokožce. Při holení citlivé pokožky ji nejrpve navlhčete vlažnou vodou a následně vmasírujte olej. Následně se ujistěte, že vaše pěna na holení neobsahuje alkohol a holte se velmi mírným tlakem s pomocí mokrého, jedno čepelového strojku. Pokračujte aplikací hojivého krému s vitaminem B5.

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

CO JE TO CITLIVÁ POKOŽKA?

Pokud pociťujete nepříjemné pocity – tahání, píchání, pálení nebo štípání – v reakci na faktory, jako jsou změny teploty, vítr, UV záření, tvrdá voda nebo nešetrrné produkty, bez viditelné vyrážky, máte pravděpodobně citlivou pokožku. Pro definitivní stanovení diagnózy, zvažte návštěvu dermatologa.Zjistit více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

PROČ JE MÁ POKOŽKA CITLIVÁ NA DOTEK?

Pokud máte nepříjemný pocit již při samotném doteku, máte nejspíše velmi citlivou pokožku. U citlivé pokožky jsou nervová zakončení přecitlivělá a vystřelují signály bolesti v reakci na neškodné podněty. Pokud je však vaše kůže citlivá z důvodu zarudnutí či zanícení, měli byste navštívit lékaře a ujistit se, že se nejedná o infekci nebo jiný zdravotní problém, který by to vysvětlil.

Zjistit více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

PRAVDA
ČI LEŽ

VYSTAVENÍ SLUNCI MŮŽE 
ZVÝŠIT CITLIVOST POKOŽKY

PRAVDA

Slunce může opravdu ovlivňovat míru citlivosti pokožky. Je to proto, že UV paprsky jsou spouštěčem pro oxidační stres a záněty v kůži, což způsobuje zarudnutí a vyrážky. Zařaďte širokospektrální UVA-UVB a dlouhou UVA ochranu, jako je řada ANTHELIOS, do vaší každodenní péče o pleť.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

CITLIVÁ POKOŽKA MUSÍ NUTNĚ
VYPADAT JINAK

LEŽ

Jednou z frustrujících věcí na citlivé pokožce je ta, že jakkoli nepříjemné mohou být vaše příznaky, lékaři často považují pokožku za „normální“, protože nevykazuje žádné viditelné známky onemocnění. Zkušení dermatologové však rozeznají rysy citlivé pleti a doporučí specifické ošetření pro choulostivou či přecitlivělou pleť.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

ORGANICKÉ PRODUKTY JSOU TY
NEJLEPŠÍ PRO CITLIVOU POKOŽKU

LEŽ

To, že je něco přirozené, neznamená, že to nezpůsobí na citlivé kůži vyrážky. Ve skutečnosti může mnoho přírodních rostlinných extraktů vyvolávat již známé pocity píchání, pálení a štípání. Co se týče alergenů, příroda jimi doslova přetéká!
DOZVĚDĚT SE VÍCE

PSYCHICKÁ POHODA
MŮŽE OVLIVNIT CITLIVOST POKOŽKY

PRAVDA

Stres a intenzivní emoce způsobují dilataci krevních cév v kůži, což vyvolává zrudnutí a pocity nepohodlí. Mnoho lidí považuje různé relaxační techniky za cenného pomocníka k tomu udržet si svoji citlivou pokožku v zóně Zen. Tento přístup funguje nejlépe v kombinaci s odbornou péčí o citlivou pleť, jako je například řada TOLERIANE.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

DEFINICE 
CITLIVÉ POKOŽKY

V dermatologii se pod pojmem citlivá pokožka rozumí skupina příznaků, jako je štípání, pálení, svědění a brnění, které pokožka pociťuje v reakci na spouštěcí faktory – změny teploty, tvrdou vodu, nevhodnou kosmetiku a mnohé další. Jinými slovy, kůže v reakci na neškodné podněty spustí poplašné signály, jako by byla „v nebezpečí“. 

CO ZPŮSOBUJE 
CITLIVOST POKOŽKY?

Co v praxi znamená citlivá pokožka? Dlouhá léta byla citlivá pokožka lékařskou záhadou, ale rozšířený výzkum odhalil faktory, které hrají velkou roli.

Citlivá pokožka má neúčinnou povrchovou bariéru (nedostatek ochranných lipidů), což znamená, že dráždivé látky z okolního prostředí, jako jsou například silné prací prášky nebo některé kosmetické přísady, mohou proniknout do hlubších vrstev pokožky.  Z tohoto důvodu citlivé pokožce prospívají specifické pečující produkty, které obnovují její bariérovou funkci. Více o tomto procesu se dozvíte v článcích a podkategoriích níže.
Kromě narušené bariérové funkce trpí citlivá pokožka fenoménem zvaným „neurogenní zánět“. To znamená, že jsou nervová zakončení přecitlivělá a uvolňují zánětlivé látky (signál, který se objevuje při vážném poškození kůže) v reakci na neškodné podněty, jako je tvrdá voda či změna teploty. Tento zánět vyvolává charakteristické příznaky citlivé pokožky, jako je štípání, brnění a svědění.
V níže uvedených sekcích vám pomůžeme určit, zda máte citlivou pokožku, a prozradíme vám, jak nejlépe udržet pokožku v její komfortní zóně pomocí tipů pro správný životní styl a doporučení vhodných produktů.

Ukážeme vám také make-up speciálně navržený k ochraně a zklidnění citlivé pokožky.

Nezapomeňte se podívat na náš přehled citlivé pokožky hlavy a vlasů s informacemi o klíčových tématech, jako je holení citlivé pokožky či jak pečovat o citlivou pokožku hlavy náchylnou k tvorbě lupů a vypadávání vlasů.

NÁŠ ZÁVAZEK
K BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy předčí mezinárodní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulové alergické reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

JEN TO NEZBYTNÉ
VE SPRÁVNÉ AKTIVNÍ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ
 PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

VÁŽENÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického experta.