JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT 
O CITLIVOU POKOŽKU

Nevhodně zvolené produkty péče o pleť mohou zanechat na citlivé pleti nepříjemné pocity a dojem příliš napnuté pokožky (to způsobují například drsné peelingy a produkty plné zbytečných přísad). Naopak správná rutina péče o pleť může zajistit, že se budete i s citlivou pletí cítit komfortně.   

VY SE PTÁTE
DERMATOLOG ODPOVÍDÁ

1 quote-marks

Jaký je nejlepší prostředek na praní prádla pro citlivou pokožku?

Pokud máte citlivou pokožku, doporučujeme vám vyhnout se biologickým detergentům, protože enzymy ve složení mohou dráždit pokožku. V ideálním případě by měl být váš prací prostředek bez parfemace, barviv a parabenů a také by měl být hypoalergenní.


Zjistit více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

JAKÝ JE NEJLEPŠÍ KRÉM PRO CITLIVOU POKOŽKU?

Pokud máte citlivou pokožku, potřebujete hydratační krém vyvinutý pro tento typ pleti bez obsahu "problematických látek" jako jsou parfemace, barviva, lanolin a alkohol, ale se zklidňující složkou jako neurosensin a termální voda La Roche-Posay. V neposlední řadě by měl krém také obsahovat prebiotické složky navracející rovnováhu mikrobiomu vaší pokožky resp. jeho přátelským bakteriím.

Zjistit více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

JAK MŮŽU HOLIT SVOJI CITLIVOU POKOŽKU?

Holením se může pokožka narušit na povrchu, což vede k "popálení žiletkou", zejména na citlivé pokožce. Při holení citlivé pokožky ji nejrpve navlhčete vlažnou vodou a následně vmasírujte olej. Následně se ujistěte, že vaše pěna na holení neobsahuje alkohol a holte se velmi mírným tlakem s pomocí mokrého, jedno čepelového strojku. Pokračujte aplikací hojivého krému s vitaminem B5.

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

CO JE TO CITLIVÁ POKOŽKA?

Pokud pociťujete nepříjemné pocity – tahání, píchání, pálení nebo štípání – v reakci na faktory, jako jsou změny teploty, vítr, UV záření, tvrdá voda nebo nešetrrné produkty, bez viditelné vyrážky, máte pravděpodobně citlivou pokožku. Pro definitivní stanovení diagnózy, zvažte návštěvu dermatologa.Zjistit více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

PRAVDA
NEBO MÝTUS

PSYCHICKÁ POHODA
MŮŽE OVLIVNIT CITLIVOST POKOŽKY

PRAVDA

Stres a intenzivní emoce způsobují dilataci krevních cév v kůži, což vyvolává zrudnutí a pocity nepohodlí. Mnoho lidí považuje různé relaxační techniky za cenného pomocníka k tomu udržet si svoji citlivou pokožku v zóně Zen. Tento přístup funguje nejlépe v kombinaci s odbornou péčí o citlivou pleť, jako je například řada TOLERIANE.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

VYSTAVENÍ SLUNCI MŮŽE 
ZVÝŠIT CITLIVOST POKOŽKY

PRAVDA

Slunce může opravdu ovlivňovat míru citlivosti pokožky. Je to proto, že UV paprsky jsou spouštěčem pro oxidační stres a záněty v kůži, což způsobuje zarudnutí a vyrážky. Zařaďte širokospektrální UVA-UVB a dlouhou UVA ochranu, jako je řada ANTHELIOS, do vaší každodenní péče o pleť.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

ORGANICKÉ PRODUKTY JSOU TY
NEJLEPŠÍ PRO CITLIVOU POKOŽKU

MÝTUS

To, že je něco přirozené, neznamená, že to nezpůsobí na citlivé kůži vyrážky. Ve skutečnosti může mnoho přírodních rostlinných extraktů vyvolávat již známé pocity píchání, pálení a štípání. Co se týče alergenů, příroda jimi doslova přetéká!
DOZVĚDĚT SE VÍCE

DLOUHÁ HORKÁ SPRCHA 
POMŮŽE ZKLIDNIT CITLIVOU POKOŽKU

MÝTUS

Po náročném dni vám horká sprcha sice může uvolnit svaly, ale horká voda nebo namáčení rozhodně nejsou pro citlivou pokožku dobrou volbou. Vystavení citlivé pokožky vysokým (a nízkým) teplotám stimuluje uvolňování histaminu (molekuly svědění), které může spustit řetězovou reakci podráždění. Nejlepší je zvolit krátké, vlažné sprchy nebo koupele.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

RUTINA PÉČE O PLEŤ
PRO CITLIVOU PLEŤ

V této podsekci objevíte dermatology doporučené postupy pro péči o vaši citlivou pleť. Základní postup: Očistěte pleť jemnou micelární vodou, následně naneste zklidňující termální vodu, která přirozeně zklidňuje, a poté použijte hydratační krém s minimalistickým složením obohaceným o zklidňující a prebiotické aktivní složky.

Najdete zde praktického průvodce, jak vybrat ty správné produkty pro vaši citlivou pleť, včetně toho, na jaké ingredience si dát pozor, nejlepší obaly, které udrží obsah produktu nekontaminovaný a jak své produkty nejdříve otestovat, abyste se ujistili, že už nikdy nezůstanete po použití zarudlí. Dáme vám také nejlepší doporučení produktů pro citlivou pleť vhodnou pro mastnou a aknózní pleť, zralou pleť, dehydratovanou pleť, pleť se sklonem k zarudnutí a další.

NÁŠ ZÁVAZEK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní právní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulová alergická reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

JEN TO NEZBYTNÉ
A VE SPRÁVNÉ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.
laroche posay závazek k bezpečnosti citlivá pleť modelka miminko

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

PODÍVEJTE SE NA VŠECHNY ČLÁNKY O TOM,
CO ZPŮSOBUJE CITLIVOU POKOŽKU

placeholder PŘÍČINY CITLIVÉ POKOŽKY:
VNĚJŠÍ A VNITŘNÍ VLIVY
OBJEVTE VÍCE
placeholder Vitamin 
pro ochranu pokožky
OBJEVTE VÍCE
placeholder Nepotřebujete oheň,
aby vaše pleť zářila
OBJEVTE VÍCE

VÁŽENÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického experta.