Citlivost na slunce
reakce na slunce
sluneční alergie

Ochranu proti slunci potřebuje každý, někteří lidé jsou však na slunce obzvlášť citliví, nebo dokonce alergičtí.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Co je SPF?

SPF (Sun Protection Factor - Sluneční ochranný faktor) udává stupeň ochrany před UVB zářením. Přípravky ochrany před sluncem se dělí do čtyř kategorií SPF: Slabá ochrana (6 až 10), Střední (15 až 25), Vysoká (30 až 50) a Velmi vysoká (50+).

 

Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak dlouho přetrvává kožní alergická reakce?

Doba trvání závisí na typu reakce. Urtikárie (kopřivka) by neměla trvat déle než 24 hodin. Kontaktní dermatitida může odeznívat i několik týdnů. Ekzém je chronické onemocnění, jehož léčba může trvat léta. Mírnější alergické reakce (svědění, pocity horkosti) lze rychle zklidnit pomocí termální vody ve spreji a hypoalergenního krému.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Můžete mít alergii na vlastní kůži?

Být alergický na svou vlastní kůži je v podstatě nemožné. Jediný případ, kdy k takové situaci může dojít, je při alergii na slunce, kdy UV záření mění kožní substanci a způsobuje tak alergickou reakci.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Který krém na opalování je nejlepší pro citlivou pokožku?

Některé krémy na opalování mohou na citlivé pokožce způsobit pocity diskomfortu. Používejte proto širokospektrální ochranu UVA-UVB, která je testována na nejcitlivější pokožce, jako je řada ANTHELIOS. Termální vody La Roche-Posay v přípravcích Anthelios napomáhá zklidnění citlivé pokožky.

Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

PRAVDA
NEBO MÝTUS?

PRO VAŠE DĚTI
JE SLUNCE DOBRÉ

MÝTUS

Dětská pokožka je obzvláště citlivá na škodlivé účinky slunce. Proto se pediatři a dermatologové shodují, že děti a batolata do 3 let by neměla být vystavena přímému slunečnímu záření. Po tomto věku se ujistěte, že používáte vysoce ochranný širokospektrální UVA-UVB opalovací krém, jako je Anthelios.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

TMAVÉ OBLEČENÍ JE
NA SLUNCE VHODNĚJŠÍ

PRAVDA

Tmavé a intenzivní barvy jako jsou černá, tmavě modrá, červená nebo zelená, ve skutečnosti poskytují více UV ochrany než bílé nebo světlé oděvy. Při balení na příští dovolenou si proto s sebou vemte i nějaké tmavé oblečení!
DOZVĚDĚT SE VÍCE

SLUNCE JE PŘÍČINA
PŘEDČASNÉHO STÁRNUTÍ

PRAVDA

UVA paprsky narušují vnitřní stavební kameny pokožky, jako jsou kolagenová a elastinová vlákna. Vystavení slunci časem působí povadání a ztrátu pružnosti pleti a vrásky. UVB paprsky také stimulují nerovnoměrnou a nepravidelnou produkci pigmentu vedoucí k tmavým skvrnám. Celosvětově jsou tyto změny na pokožce známé jako foto-stárnutí.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

KDYŽ JE POD MRAKEM
NENÍ TŘEBA SE CHRÁNIT

MÝTUS

Dokonce i v šedém a deštivém dni je pokožka vystavena UV paprskům, které napomáhají vzniku známek stárnutí pleti. Chcete-li plně chránit svou pokožku, používejte každodenní ochranu před slunečním zářením, nejen když je teplo a slunečno.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

CITLIVOST NA SLUNCE A REAKCE NA SLUNCE
SLUNEČNÍ ALERGIE

Říká se tomu fotosenzitivita a může vzniknout z různých důvodů:

  • Alergie na slunce, neboli „polymorfní světelná erupce“, při níž se na kůži po vystavení slunci objeví nepříjemně svědící vyrážka a zarudnutí.
  • Pokožka s velmi světlým fototypem (odstín pleti), která má tendenci se spálit i při mírné sluneční expozici (zvláště zranitelné jsou osoby se zrzavými vlasy, pihami a s modrýma očima).
  • Některé složky přípravků pro péči o pokožku, jako jsou AHA, retinol a benzoyl peroxid, mohou způsobit, že pokožka je ultracitlivá na UV záření, což vede k vyrážce po sluneční expozici.
  • Některé léky užívané perorálně, zejména tetracyklinová antibiotika a léky proti akné, mohou způsobit náhlý otok nebo podráždění v reakci na vystavení slunci.
  • Stav kůže s problémy, jakými jsou ekzém, akné nebo růžovka, může být zhoršen vysušujícím účinkem slunce.
  • Některé druhy léčby rakoviny způsobují, že je kůže citlivější na sluneční záření. Vystavení ultrafialovému (UV) záření vás tak vystavuje riziku velmi intenzivních spálenin od slunce, proto se obecně doporučuje vyvarovat se jakéhokoliv slunění. Pokud podstupujete ozařování, měli byste být ještě opatrnější, protože se může objevit chronická radiodermatitida, v některých případech i několik let po léčbě.
  • Některé zdravotní potíže, jako je např. lupus, mohou způsobit fotosenzitivitu kůže a vyrážku po expozici UV záření.

ALERGIE NA SLUNCE NEBO FOTOSENZITIVITA?
PREVENCE JE KLÍČOVÁ

Ve všech případech alergie na slunce nebo fotosenzitivity, a to bez ohledu na příčinu, byste se měli řídit heslem „prevence je základ"". Rozdíl můžete zaznamenat již po několika jednoduchých krocích.

Zejména na jaře a v létě noste ochranné oblečení (klobouk, košile s dlouhým rukávem apod.). Vždy volte širokospektrální opalovací krém (ideálně s SPF 50+) a aplikujte jej na všechna místa na těle s odhalenou pokožkou. Vyvarujte se sluneční expozici, když je slunce nejsilnější – tedy mezi 10:00 a 16:00.

V této sekci najdete komplexního průvodce k probelamtice sluneční alergie, známé také jako polymorfní světelná erupce nebo benigní letní světelná erupce. Podělíme se s vámi o důležité tipy, jak se vyhnout nepříjemným svědivým letním vyrážkám.

Najdete zde také užitečné informace o fotosenzibilizujících lécích a o tom, jak pečovat o svou pokožku, pokud je užíváte."

Všechno, co byste rádi věděli o fotoprotekci

Víte jak se nejlépe chránit před sluncem? Ester Geislerová se ptá, dermatoložka odpovídá.

NÁŠ ZÁVAZEK
K BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jedna podmínka = nulové alergické reakce
Zjistíme-li jen jediný případ, vracíme se do laboratoří a upravujeme složení produktu.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

JEN TO NEZBYTNÉ
VE SPRÁVNÉ AKTIVNÍ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ
 PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

MILÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického odborníka.