Jizvy a stehy

Kromě milionů chirurgických zákroků prováděných každoročně ze zdravotních důvodů zaznamenáváme prudký nárůst také jak v oblasti estetických zákroků, tak kosmetické chirurgie. Práci dermatologa dnes ve skutečnosti z 21 % tvoří estetické zákroky a každý rok je provedeno 11 milionů kosmetických operací. Ze všech těchto důvodů jsou hojení a jizvy stále větším problémem, protože nikdo nechce neatraktivní jizvu, která by mu připomínala zákrok, který podstoupil, nebo by fungovala jako nechtěný „dárek“ v případě kosmetické chirurgie. Nemluvě o všech chirurgických zákrocích, které člověk může podstoupit a které ho mohou doživotně poznamenat.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Jak se mohu zbavit slunečních spálenin?

Jakmile se spálíte, jediné co můžete udělat je, podporovat hojení, protože poškození pokožky již bylo způsobeno. Svědomitě si popáleninu chraňte před slunečním zářením, aby se nezhoršila, naneste i zklidňující gel po opalování s antioxidanty a zajistěte pokožce hydrataci. Pokud máte puchýře, použijte krém na hojení pokožky z lékárny, dokud se popálenina zcela nezhojí.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Jak mohu ošetřit plenkovou dermatitidu?

Při ošetření opruzenin (plenková dermatitida) koupejte své dítě ve vlažné vodě pomocí velmi jemného prostředku bez obsahu mýdla, jako je Cicaplast Lavant B5 nebo LIPIKAR Syndet AP+. Jemně osušte a naneste mimořádně jemný ochranný krém, jako je Cicaplast Baume B5, který opraví bariérovou funkci pokožky. Kromě těchto opatření zajistěte, aby se pleny pravidelně vyměňovaly a aby nebyly příliš těsné.

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Co mohu dělat s citlivou pokožkou, když jsem nemocný?

Při nachlazení nebo chřipce může být pokožka obličeje citlivější v důsledku opakovaného smrkání. Pokud chcete uklidnit bolavou pokožku, použijte termální vodu ve spreji a na začervenalá a podrážděná místa naneste Cicaplast Baume B5. Můžete krém nechat působit jako masku přes noc, aby se pokožka zotavila. K posílení své kožní bariéry používejte Toleriane Ultra každý den.

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Jak mohu obnovit pokožku spálenou od slunce?

Prvním krokem, který pomůže s pokožkou poškozenou slunečním zářením, je zabránit dalšímu poškození denním krémem na obličej s obsahem retinolu, o kterém je známo, že urychluje přeměnu buněk na povrchu pokožky, aby byla jasnější, a zároveň do hloubky doplní kolagen a elastin a obnoví tak vrásky. Kombinujte denní péči s ochranou proti slunci.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

PRAVDA
NEBO MÝTUS?

KDYŽ JSTE NEMOCNÍ,
VAŠE POKOŽKA JE SUŠŠÍ

PRAVDA

Nachlazení a chřipka vysušují naši pokožku a zanechávají ji suchou a matnou. Samotné onemocnění spojené s léky, které užíváme, a skutečnost, že mnozí z nás jsou upoutáni na lůžko během onemocnění, vede ke zbavení pokožky vlhkosti.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

POPÁLENÍ 1. STUPNĚ
JE JAKO SPÁLENINA OD SLUNCE

PRAVDA

Popálenina 1. stupně je jako spálení sluncem. Ovlivňuje pouze vnější vrstvu kůže a způsobuje, že postižená oblast je zarudlá a bolestivá. Povrchové popáleniny také často svědí v důsledku uvolňování histaminu.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

CHELITIDA JE VĚDECKÝ NÁZEV
PRO ROZPRASKANÉ RTY

PRAVDA

Cheilitida je jen jiný název pro popraskané rty. Rty jsou suché a šupinaté a mohou se vytvořit bolestivé svislé praskliny. I pokožka kolem rtů je někdy podrážděná. Tato suchost způsobuje nepříjemné pocity pálení.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

OLIZOVÁNÍ POPRASKANÝCH RTŮ
JE DOBRÝ NÁPAD

MÝTUS

Lidé se suchými a popraskanými rty si je často často olizují a odtrhávají nebo okusují odlupující se pokožku. Je to sice lákavé, ale pouze to zhoršuje situaci tím, že zbavujete pokožku její přirozené ochranné vrstvy a vyvolává to začarovaný kruh.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

JIZVY
PO CÍSAŘSKÉM ŘEZU A MASTEKTOMII

Nabízíme informativní videa o jizvách po klíčových zákrocích, jakými jsou císařský řez (plus top tipy od porodní asistentky) a mastektomie. Se správnými znalostmi a technikami můžete mít hojení pod kontrolu a zajistit si měkkou, vláčnou jizvu a komfort.

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

Bylo prokázáno, že přípravek CICAPLAST BALZÁM B5 účinkoval u 21 kožních onemocnění na více než 9 739 pacientech.

Zdroj: Moyal D, Seite S. Mezinárodní observační studie o léčbě hojení epidermálních ran. Poster EADV 2016.

NÁŠ ZÁVAZEK
K BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulové alergické reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

JEN TO NEZBYTNÉ
VE SPRÁVNÉ AKTIVNÍ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ
 PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

VÁŽENÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického experta.