Ochrana před sluncem
& bezpečnost krémů

Pokud právě čtete tento článek, nejspíš chcete chránit svou pokožku před poškozením, které může zapříčinit slunce. Možná uvažujte také nad bezpečností sluneční ochrany, a to nejen v souvislosti s vaší rodinou, ale i životním prostředím.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Můžete mít alergii na vlastní kůži?

Být alergický na svou vlastní kůži je v podstatě nemožné. Jediný případ, kdy k takové situaci může dojít, je při alergii na slunce, kdy UV záření mění kožní substanci a způsobuje tak alergickou reakci.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Který krém na opalování je nejlepší pro citlivou pokožku?

Některé krémy na opalování mohou na citlivé pokožce způsobit pocity diskomfortu. Používejte proto širokospektrální ochranu UVA-UVB, která je testována na nejcitlivější pokožce, jako je řada ANTHELIOS. Termální vody La Roche-Posay v přípravcích Anthelios napomáhá zklidnění citlivé pokožky.

Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Co je SPF?

SPF (Sun Protection Factor - Sluneční ochranný faktor) udává stupeň ochrany před UVB zářením. Přípravky ochrany před sluncem se dělí do čtyř kategorií SPF: Slabá ochrana (6 až 10), Střední (15 až 25), Vysoká (30 až 50) a Velmi vysoká (50+).

 

Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

PRAVDA
NEBO MÝTUS?

SLUNCE JE PŘÍČINA
PŘEDČASNÉHO STÁRNUTÍ

PRAVDA

UVA paprsky narušují vnitřní stavební kameny pokožky, jako jsou kolagenová a elastinová vlákna. Vystavení slunci časem působí povadání a ztrátu pružnosti pleti a vrásky. UVB paprsky také stimulují nerovnoměrnou a nepravidelnou produkci pigmentu vedoucí k tmavým skvrnám. Celosvětově jsou tyto změny na pokožce známé jako foto-stárnutí.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

ČÍM DŘÍVE RAKOVINU KŮŽE
OBJEVÍTE, TÍM LÉPE

PRAVDA

90 % případů melanomu je léčitelných, pokud je objevíte včas. Mezi preventivními návštěvami dermatologa navštivte naši stránku, abyste zjistili jak sledovat svá znaménka a chránit své blízké.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

TMAVÉ OBLEČENÍ JE
NA SLUNCE VHODNĚJŠÍ

PRAVDA

Tmavé a intenzivní barvy jako jsou černá, tmavě modrá, červená nebo zelená, ve skutečnosti poskytují více UV ochrany než bílé nebo světlé oděvy. Při balení na příští dovolenou si proto s sebou vemte i nějaké tmavé oblečení!
DOZVĚDĚT SE VÍCE

JE OPALOVACÍ KRÉM BEZPEČNÝ?

Je bezpečné používat opalovací přípravek? Asi jste četli nebo slyšeli o tom, že opalovací přípravek může způsobit rakovinu. Tato tvrzení jsou však zavádějící a nezakládají se na pravdě. Žádná doposud známá data neprokazují nepříznivý vliv pravidelného používání opalovacího přípravku na lidské zdraví, ochranný účinek proti rakovině kůže byl naopak prokázán velmi jasně.

Sečteno podtrženo, rakovinu kůže způsobuje slunce, nikoliv opalovací přípravky.

MISE LA ROCHE-POSAY:
OCHRANA VEŘEJNÉHO ZDRAVÍ

S expertní dermatologickou značkou jako La Roche-Posay, která své produkty podrobuje přísným testům, jste v bezpečí. Naší misí vždy bylo chránit a přispívat ke zdraví veřejnosti, nabízet maximální ochranu před sluncem vhodnou i pro tu nejcitlivější a nejzranitelnější pokožku: od kojenců až po seniory.

POSUZOVÁNÍ DOPADU NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
V KAŽDÉM STÁDIU VÝVOJE PRODUKTŮ

A co životní prostředí? Laboratoře La Roche-Posay berou v potaz jakýkoliv možný dopad na životní prostředí, a to během každé fáze vývoje produktů.

Značka La Roche-Posay je součástí programu Sharing Beauty with All a dohlíží na to, aby 100 % finálních produktů bylo během každého stádia svého životního cyklu zevrubně hodnoceno z pohledu životního prostředí a sociálních dopadů. Produkty by tedy měly být silně pokrokové dle 4 hlavních kritérií:

  • ekologická stopa naší formule (biodegradabilita, vliv na život ve vodě, obnovitelnost atd.)
  • získávání surovin
  • balení
  • sociální benefity produktu

Oba sluneční filtry využívané v opalovacích přípravcích La Roche-Posay, Mexoryl XL a SX, byly testovány na korálech. Ani při extrémních koncentracích těchto filtrů v mořské vodě nebyl na korálech prokázán bělící účinek.

V článku níže najdete další informace o rázných krocích La Roche-Posay, jejichž cílem je zajistit, aby opalovací přípravky značky chránily pokožku a zároveň respektovaly životní prostředí.

Objevte NOVÝ
Anthelios Ultralehký fluid SPF 50+

Objevte nový Anthelios Ultralehký fluid SPF 50+, inovativní neviditelnou ochranu před sluncem.
Nový Anthelios Ultralehký fluid SPF 50+ Jedinečný krém na opalování doporučený dermatology, určený na obličej, s ultravysokou ochranou proti UVA záření, viditelný pod UV kamerou, transparentní, neviditelný, ultraodolný, odolný proti písku, potu, vodě, Anthelios Ultralehký fluid SPF 50+

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

38 % lidí se stále pravidelně nechrání před UV zářením.* Přípravky ANTHELIOS usnadňují každodenní ochranu před sluncem.

Dozvědět se více

*Zdroj: Globální zpráva o prevenci rakoviny kůže – IPSOS LRP – únor 2015

NÁŠ ZÁVAZEK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní právní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulová alergická reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

JEN TO NEZBYTNÉ
A VE SPRÁVNÉ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.
laroche posay závazek k bezpečnosti citlivá pleť modelka miminko

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

MILÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického odborníka.