Sluneční pigmentace
(těhotenství, melasma)

V předchozích sekcích jsme se věnovali spojitosti mezi sluneční expozicí, známkami stárnutí a rizikem rakoviny kůže. Tato sekce se zaměří na problémy s nesjednocenou pigmentací v důsledku UV expozice.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Co je SPF?

SPF (Sun Protection Factor - Sluneční ochranný faktor) udává stupeň ochrany před UVB zářením. Přípravky ochrany před sluncem se dělí do čtyř kategorií SPF: Slabá ochrana (6 až 10), Střední (15 až 25), Vysoká (30 až 50) a Velmi vysoká (50+).

 

Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Který krém na opalování je nejlepší pro citlivou pokožku?

Některé krémy na opalování mohou na citlivé pokožce způsobit pocity diskomfortu. Používejte proto širokospektrální ochranu UVA-UVB, která je testována na nejcitlivější pokožce, jako je řada ANTHELIOS. Termální vody La Roche-Posay v přípravcích Anthelios napomáhá zklidnění citlivé pokožky.

Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Můžete mít alergii na vlastní kůži?

Být alergický na svou vlastní kůži je v podstatě nemožné. Jediný případ, kdy k takové situaci může dojít, je při alergii na slunce, kdy UV záření mění kožní substanci a způsobuje tak alergickou reakci.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

PRAVDA
NEBO MÝTUS?

KDYŽ JE POD MRAKEM
NENÍ TŘEBA SE CHRÁNIT

MÝTUS

Dokonce i v šedém a deštivém dni je pokožka vystavena UV paprskům, které napomáhají vzniku známek stárnutí pleti. Chcete-li plně chránit svou pokožku, používejte každodenní ochranu před slunečním zářením, nejen když je teplo a slunečno.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

PRO VAŠE DĚTI
JE SLUNCE DOBRÉ

MÝTUS

Dětská pokožka je obzvláště citlivá na škodlivé účinky slunce. Proto se pediatři a dermatologové shodují, že děti a batolata do 3 let by neměla být vystavena přímému slunečnímu záření. Po tomto věku se ujistěte, že používáte vysoce ochranný širokospektrální UVA-UVB opalovací krém, jako je Anthelios.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

DĚTI JSOU VŮČI SLUNCI
VÍCE ZRANITELNÉ

PRAVDA

Bezpečnost dětí na slunci je prvořadá, zvláště když víte, že k 50–80 % poškození způsobeného UV zářením dochází před 20 rokem života. Toto riziko však lze zásadně snížit pomocí správné ochrany.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

PIGMENTACE
V TĚHOTENSTVÍ

Hormonální změny během těhotenství mohou zapříčinit riziko vzniku těhotenské masky, tzv. melasma. Jako prevenci tmavých skvrn a hnědých map na čele, tvářích a nad horním rtem doporučujeme během všech 3 trimestrů každodenní ochranu s SPF 50.

V článku níže se dozvíte, které přípravky používat během těhotenství a jaké změny v životním stylu udělat, abyste předešli těhotenské masce.

STÁRNUTÍ PLETI
A PIGMENTACE

Najdete zde také článek o problémech s pigmentací v souvislosti se stárnutím (nepravidelné rozložení melaninu, stařecké skvrny...). Vysvětlíme, proč je opalovací krém ten nejlepší anti-ageingový přípravek a jak toxické duo znečištění + UV záření může být spouštěčem všech problémů s pigmentací pletí.

Všechno, co byste rádi věděli o fotoprotekci

Víte jak se nejlépe chránit před sluncem? Ester Geislerová se ptá, dermatoložka odpovídá.

NÁŠ ZÁVAZEK
K BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jedna podmínka = nulové alergické reakce
Zjistíme-li jen jediný případ, vracíme se do laboratoří a upravujeme složení produktu.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

JEN TO NEZBYTNÉ
VE SPRÁVNÉ AKTIVNÍ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ
 PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

MILÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického odborníka.