Ochrana 
před sluncem

Každý den – a to dokonce i v zimě nebo když je zataženo – je pokožka vystavena ultrafialovému záření. UV záření je zodpovědné za mnohé kožní problémy. Je hlavním důvodem vzniku známek stárnutí: vrásky, stařecké skvrny a ochabování. 

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Co je SPF?

SPF (Sun Protection Factor - Sluneční ochranný faktor) udává stupeň ochrany před UVB zářením. Přípravky ochrany před sluncem se dělí do čtyř kategorií SPF: Slabá ochrana (6 až 10), Střední (15 až 25), Vysoká (30 až 50) a Velmi vysoká (50+).

 

Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Který krém na opalování je nejlepší pro citlivou pokožku?

Některé krémy na opalování mohou na citlivé pokožce způsobit pocity diskomfortu. Používejte proto širokospektrální ochranu UVA-UVB, která je testována na nejcitlivější pokožce, jako je řada ANTHELIOS. Termální vody La Roche-Posay v přípravcích Anthelios napomáhá zklidnění citlivé pokožky.

Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Jak dlouho přetrvává kožní alergická reakce?

Doba trvání závisí na typu reakce. Urtikárie (kopřivka) by neměla trvat déle než 24 hodin. Kontaktní dermatitida může odeznívat i několik týdnů. Ekzém je chronické onemocnění, jehož léčba může trvat léta. Mírnější alergické reakce (svědění, pocity horkosti) lze rychle zklidnit pomocí termální vody ve spreji a hypoalergenního krému.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

PRAVDA
NEBO MÝTUS?

KDYŽ JE POD MRAKEM
NENÍ TŘEBA SE CHRÁNIT

MÝTUS

Dokonce i v šedém a deštivém dni je pokožka vystavena UV paprskům, které napomáhají vzniku známek stárnutí pleti. Chcete-li plně chránit svou pokožku, používejte každodenní ochranu před slunečním zářením, nejen když je teplo a slunečno.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

TMAVÉ OBLEČENÍ JE
NA SLUNCE VHODNĚJŠÍ

PRAVDA

Tmavé a intenzivní barvy jako jsou černá, tmavě modrá, červená nebo zelená, ve skutečnosti poskytují více UV ochrany než bílé nebo světlé oděvy. Při balení na příští dovolenou si proto s sebou vemte i nějaké tmavé oblečení!
DOZVĚDĚT SE VÍCE

ČÍM DŘÍVE RAKOVINU KŮŽE
OBJEVÍTE, TÍM LÉPE

PRAVDA

90 % případů melanomu je léčitelných, pokud je objevíte včas. Mezi preventivními návštěvami dermatologa navštivte naši stránku, abyste zjistili jak sledovat svá znaménka a chránit své blízké.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

SLUNCE JE PŘÍČINA
PŘEDČASNÉHO STÁRNUTÍ

PRAVDA

UVA paprsky narušují vnitřní stavební kameny pokožky, jako jsou kolagenová a elastinová vlákna. Vystavení slunci časem působí povadání a ztrátu pružnosti pleti a vrásky. UVB paprsky také stimulují nerovnoměrnou a nepravidelnou produkci pigmentu vedoucí k tmavým skvrnám. Celosvětově jsou tyto změny na pokožce známé jako foto-stárnutí.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

VĚTŠINĚ PŘÍPADŮ
MELANOMU LZE PŘEDEJÍT

Melanom, nejzávažnější forma rakoviny kůže, je jedním z nejčastějších typů onkologického onemocnění mezi mladými lidmi. Nejzasaženější skupinou jsou ženy do 30 let věku. Dobrou zprávou je však to, že většině druhům rakoviny kůže lze zcela předejít, a to díky adekvátní ochraně v podobě ochranného oblečení, správným návykům chování na slunci a vhodnému opalovacímu přípravku.

Následující sekce nabízí přehled těch nejdůležitějších postupů ochrany před sluncem: Jak ochrana před sluncem funguje, proč je tak důležitá a jak si můžete být jistí, že je pokožka vaší rodiny v bezpečí?

Dozvíte se také top tipy, jak předcházet rakovině kůže a jak pomocí metody ABCDE provést screening svých mateřských znamének a mateřských znamének svých blízkých.

Navíc zde najdete články zaměřené na případy zvláštní citlivosti kůže na slunce, jako jsou sluneční alergie nebo poškozená pokožka, stejně jako problémy s pigmentací jako melasma (těhotenská maska).

Nakonec se podíváme také na problematiku ochrany před sluncem a bezpečnost produktů – jak bezpečný je váš ochranný přípravek pro vás a životní prostředí?"

Anthelios UV Mune 400 spf50+

 
Představujeme
Jedinečný opalovací krém
UVMune400
Jediný UV filtr
Proti nejzákeřnějším UV paprskům
Ultradlouhé UVA 
Až do 400 nano metrů
Chrání před hloubkovým porušením buněk.
Na předpis dermatologa
Anthelios UVmune 400

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

38 % lidí se stále pravidelně nechrání před UV zářením.* Přípravky ANTHELIOS usnadňují každodenní ochranu před sluncem.

Dozvědět se více

*Zdroj: Globální zpráva o prevenci rakoviny kůže – IPSOS LRP – únor 2015

NÁŠ ZÁVAZEK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní právní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulová alergická reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

JEN TO NEZBYTNÉ
A VE SPRÁVNÉ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.
laroche posay závazek k bezpečnosti citlivá pleť modelka miminko

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

MILÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického odborníka.