Ochrana před sluncem
miminka a děti

Dětská pokožka je tenčí a její systém pigmentace (schopnost opalovat se) se stále vyvíjí, což znamená, že kůže postrádá svou přirozenou obranyschopnost, která u dospělých pomáhá pokožku chránit před škodlivým UV záření.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Který krém na opalování je nejlepší pro citlivou pokožku?

Některé krémy na opalování mohou na citlivé pokožce způsobit pocity diskomfortu. Používejte proto širokospektrální ochranu UVA-UVB, která je testována na nejcitlivější pokožce, jako je řada ANTHELIOS. Termální vody La Roche-Posay v přípravcích Anthelios napomáhá zklidnění citlivé pokožky.

Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Co je SPF?

SPF (Sun Protection Factor - Sluneční ochranný faktor) udává stupeň ochrany před UVB zářením. Přípravky ochrany před sluncem se dělí do čtyř kategorií SPF: Slabá ochrana (6 až 10), Střední (15 až 25), Vysoká (30 až 50) a Velmi vysoká (50+).

 

Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Můžete mít alergii na vlastní kůži?

Být alergický na svou vlastní kůži je v podstatě nemožné. Jediný případ, kdy k takové situaci může dojít, je při alergii na slunce, kdy UV záření mění kožní substanci a způsobuje tak alergickou reakci.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

PRAVDA
NEBO MÝTUS?

SLUNCE JE PŘÍČINA
PŘEDČASNÉHO STÁRNUTÍ

PRAVDA

UVA paprsky narušují vnitřní stavební kameny pokožky, jako jsou kolagenová a elastinová vlákna. Vystavení slunci časem působí povadání a ztrátu pružnosti pleti a vrásky. UVB paprsky také stimulují nerovnoměrnou a nepravidelnou produkci pigmentu vedoucí k tmavým skvrnám. Celosvětově jsou tyto změny na pokožce známé jako foto-stárnutí.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

ČÍM DŘÍVE RAKOVINU KŮŽE
OBJEVÍTE, TÍM LÉPE

PRAVDA

90 % případů melanomu je léčitelných, pokud je objevíte včas. Mezi preventivními návštěvami dermatologa navštivte naši stránku, abyste zjistili jak sledovat svá znaménka a chránit své blízké.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

TMAVÉ OBLEČENÍ JE
NA SLUNCE VHODNĚJŠÍ

PRAVDA

Tmavé a intenzivní barvy jako jsou černá, tmavě modrá, červená nebo zelená, ve skutečnosti poskytují více UV ochrany než bílé nebo světlé oděvy. Při balení na příští dovolenou si proto s sebou vemte i nějaké tmavé oblečení!
DOZVĚDĚT SE VÍCE

KOJENCI BY NEMĚLI
BÝT VYSTAVENI SLUNEČNÍ EXPOZICI

Dermatologové doporučují, aby děti mladší 3 let vůbec nebyly vystavovány přímému slunci. Zároveň byste je měli i ve stínu vždy chránit pomocí přípravku fotoprotekce a oblečení. Starší děti je pak potřeba naučit, jak se na slunci správně chovat. Důležité je pravidelně nanášet opalovací přípravek se širokospektrální ochranou, nosit ochranné oblečení a vyhnout se slunci v době, kdy je nejsilnější (mezi 10:00 až 16:00).

JAK NAUČIT DĚTI
BÝT NA SLUNCI V BEZPEČÍ

V článku níže najde spoustu tipů, jak děti naučit správnému chování na slunci tak, aby byly během pobyt venku v bezpečí.

JAK UDĚLAT Z NANÁŠENÍ
OPALOVACÍHO KRÉMU HRU

Ani vaše děti nemají aplikaci ochranného krému zrovna v lásce? Naše krátké video vám ukáže, jak udělat z nanášení opalovacího krému hru tak, aby se z vašich dětí stali díky přípravkům Anthelios superhrdinové.

NÁŠ ZÁVAZEK
K BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jedna podmínka = nulové alergické reakce
Zjistíme-li jen jediný případ, vracíme se do laboratoří a upravujeme složení produktu.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

JEN TO NEZBYTNÉ
VE SPRÁVNÉ AKTIVNÍ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ
 PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

MILÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického odborníka.