Spálená kůže

Popáleniny jsou jednou z nejběžnějších nehod v domácnosti, zejména u dětí. Proto je důležité pochopit, jaký typ (nebo „stupeň“) popálenin máte, jak je rychleji hojit a jak se vyvarovat jizev.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Jak se mohu zbavit slunečních spálenin?

Jakmile se spálíte, jediné co můžete udělat je, podporovat hojení, protože poškození pokožky již bylo způsobeno. Svědomitě si popáleninu chraňte před slunečním zářením, aby se nezhoršila, naneste i zklidňující gel po opalování s antioxidanty a zajistěte pokožce hydrataci. Pokud máte puchýře, použijte krém na hojení pokožky z lékárny, dokud se popálenina zcela nezhojí.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Jak mohu obnovit pokožku spálenou od slunce?

Prvním krokem, který pomůže s pokožkou poškozenou slunečním zářením, je zabránit dalšímu poškození denním krémem na obličej s obsahem retinolu, o kterém je známo, že urychluje přeměnu buněk na povrchu pokožky, aby byla jasnější, a zároveň do hloubky doplní kolagen a elastin a obnoví tak vrásky. Kombinujte denní péči s ochranou proti slunci.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Jak mohu obnovit poškozenou pokožku?

Pokud byla vaše pokožka spálená nebo poškozená pořezáním, k urychlení procesu obnovy bariéry pokožky použijte ochranný balzám na obnovu, jako je Cicaplast Balzám B5. Pokud máte chirurgickou ránu se stehy, masírujte si jizvu pomocí Cicaplast Gel B5, abyste napomohli hojení. Tento výrobek je možné použít i po chemickém peelingu nebo laserovém ošetření.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

PRAVDA
NEBO MÝTUS?

CHELITIDA JE VĚDECKÝ NÁZEV
PRO ROZPRASKANÉ RTY

PRAVDA

Cheilitida je jen jiný název pro popraskané rty. Rty jsou suché a šupinaté a mohou se vytvořit bolestivé svislé praskliny. I pokožka kolem rtů je někdy podrážděná. Tato suchost způsobuje nepříjemné pocity pálení.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

POPÁLENÍ 1. STUPNĚ
JE JAKO SPÁLENINA OD SLUNCE

PRAVDA

Popálenina 1. stupně je jako spálení sluncem. Ovlivňuje pouze vnější vrstvu kůže a způsobuje, že postižená oblast je zarudlá a bolestivá. Povrchové popáleniny také často svědí v důsledku uvolňování histaminu.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

KDYŽ JSTE NEMOCNÍ,
VAŠE POKOŽKA JE SUŠŠÍ

PRAVDA

Nachlazení a chřipka vysušují naši pokožku a zanechávají ji suchou a matnou. Samotné onemocnění spojené s léky, které užíváme, a skutečnost, že mnozí z nás jsou upoutáni na lůžko během onemocnění, vede ke zbavení pokožky vlhkosti.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

RŮZNÉ „STUPNĚ“ SPÁLENÍ

Popáleniny mohou být klasifikovány jako popáleniny 1., 2. nebo 3. stupně podle toho, jak jsou hluboké.

  • Popáleniny 1. stupně jsou jako spáleniny od slunce: jsou velmi povrchové, způsobují zarudnutí a bolest.
  • Popáleniny 2. stupně jsou hlubší, postihují povrchovou dermis: způsobují puchýře a extrémní bolest.
  • Popáleniny 3. stupně jsou také známé jako popáleniny „plné tloušťky“, které postihují kůži až v její nejhlubší vrstvě, podkoží. Protože ničí nervová vlákna, popáleniny 3. stupně jsou často bezbolestné.

JAK OŠETŘIT SPÁLENINY

Váš prvotní reflex po spálení je ponořit místo na několik minut pod tekoucí studenou vodu, abyste zabránili dalšímu poškození. Pokud máte popáleniny 1. nebo 2. stupně, dalším krokem je pořízení renomovaného krému na popáleniny z lékárny, který zklidní a napomůže hojení, a zakrytí sterilním obvazem, abyste zabránili infekci. Pokud se domníváte, že máte popáleniny 3. stupně, musíte navštívit pohotovost, kde vás ošetří.

ZŮSTANOU MI PO SPÁLENÍ JIZVY?

  • U popálenin 1. stupně (např. spáleniny od slunce) téměř nikdy nezůstanou jizvou.
  • Popáleniny 2. stupně, jako jsou opařeniny nebo popáleniny od oleje, se zřídkakdy zjizví, pokud se do rány nedostane infekce (o to větší důvod použít speciální přípravek pro hojení kůže, kvalitní krém na popáleniny a sterilní obvaz).
  • Popáleniny 3. stupně téměř vždy zanechají na kůži nějaký druh jizvy, ale to lze minimalizovat vyhledáním rychlé lékařské péče.

V článku v této části se dozvíte vše, co potřebujete vědět o péči o nové popáleniny, minimalizaci bolesti a maximalizaci šancí na hojení bez jizev. Najdete tu i odkazy na spoustu speciálních produktů.

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

Termální voda je přírodní prebiotikum, které pomáhá obnovit rovnováhu přátelských bakterií a podpořit tak její regeneraci a zdraví.

*Zdroj: Studie publikovaná v Journal of Drugs in Dermatology

NÁŠ ZÁVAZEK
K BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulové alergické reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

JEN TO NEZBYTNÉ
VE SPRÁVNÉ AKTIVNÍ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ
 PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

VÁŽENÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického experta.