AKNÉ
U DOSPĚLÝCH

Akné může, a často také přetrvává až do dospělosti. Je obzvlášť těžké přijmout, že z akné "nevyrostete" navzdory všeobecnému přesvědčení ani ve věku dvaceti, třiceti či čtyřiceti let!

VAŠE OTÁZKY,
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Jak se zbavit jizev po akné?

Je notoricky známo, že hojení jizviček po akné je obtížné. Pomoci mohou některé dermatologické zákroky, například mikrodermabraze, chemický peeling, laser a mezoterapie. Vzniku jizviček po akné lze zabránit i vhodnou medikací, a to užíváním antibiotik či isotretinoinu. Informujte se také u lékárníka o přípravcích každodenní péče z řady EFFACLAR.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak se zbavit akné?

Mírné akné lze řešit pomocí správných dermokosmetických přípravků. Pleť dvakrát denně jemně vyčistěte, použijte micelární vodu nebo čisticí gel. Na pleť aplikujte přípravky s obsahem aktivních ingrediencí jako kyselina salicylová, Niacinamid a Pirocton Olamin. Pokud tato opatření nejsou dostatečná, poraďte se se svým dermatologem a informujte se o léčbě s využitím retinoidů, antibiotik a isotretinoinu.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Co způsobuje akné?

Akné způsobuje nerovnováha tzv. androgenů, hormonů způsobujících nadměrnou produkci kožního mazu. Stejné hormony způsobují nadměrnou tvorbu kožních buněk v okolí pórů. Následně dochází k ucpávání pórů směsí těchto kožních buněk a mazu, vzniká živná půda pro bakterie způsobující akné. Výsledkem je vznik pupínků, na pleti se objevují červené tečky, pustuly či hluboké a bolestivé cysty.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak se zbavit akné?

Mírné akné lze řešit pomocí správných dermokosmetických přípravků. Pleť dvakrát denně jemně vyčistěte čisticím pěnivým gelem. Na pleť aplikujte přípravky s obsahem aktivních ingrediencí jako kyselina salicylová, Niacinamid a Pirocton Olamin. Pokud tato opatření nejsou dostatečná, poraďte se se svým dermatologem a vyžádejte si u něj léčbu retinoidy, antibiotiky a isotretinoinem.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

PRAVDA
NEBO MÝTUS

ČOKOLÁDA JE PRO PLEŤ
SE SKLONEM K AKNÉ ŠKODLIVÁ.

MÝTUS

Spolehlivé důkazy o tom, že by měla čokoláda vliv na akné, nejsou k dispozici. Každý je ale jiný, takže u některých lidí by ke zhoršení akné vést mohla. Hořká čokoláda je silný antioxidant, který je pro pleť prospěšný.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

TUČNÁ STRAVA
ROVNÁ SE MASTNÁ POKOŽKA.

MÝTUS

Běžným mýtem o akné je to, že konzumace tučných jídel vede ke zvýšení tvorby kožního mazu v pórech. Mezi těmito dvěma jevy ve skutečnosti neexistuje žádná spojitost. Strava bohatá na nasycené mastné kyseliny může podporovat vznik mikrozánětů v orgánech lidského těla, tedy i v pokožce.  Stručně řečeno, slanina a hranolky akné nezpůsobí, ale pro celkové zdraví rozhodně volte střídmost.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

CUKR MŮŽE
AKNÉ ZHORŠOVAT.

PRAVDA

Nedávné studie ukázaly, že potraviny s vysokým glykemickým indexem, které způsobují zvýšení hladiny krevního cukru, mohou také zhoršovat akné. Víme, že se to snáze řekne, než udělá, ale pro podporu zdraví pokožky je třeba se vyvarovat sladkostí, sladkých nápojů a potravin z bílé mouky. Vhodné je konzumovat potraviny s vlákninou, např. celozrnné výrobky a luštěniny.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

VYMAČKÁVÁNÍM PUPÍNKŮ
SI NEPOMŮŽETE, BA NAOPAK.

PRAVDA

I když se může zdát vymáčknutí pupínku jako rychlé řešení, ve finále to stav pokožky se sklonem k akné spíše zhorší, protože může dojít k poškození infikovaného folikulu a k rozvoji zánětu. Prsty si do ranky navíc můžete zanést další infekci. Mačkání akné je zlozvyk a každého zlozvyku je nejlepší se zbavit!
DOZVĚDĚT SE VÍCE

Akné
u dospělých

 

 

Množství studií uvádí, že počet dospělých pacientů s akné roste. Podle americké studie uvádí kožní problémy související s akné až 55 % dospělých žen. Suma sumárum: Akné u dospělých je v současné době normou, nikoli výjimkou.
 
V této sekci najdete informace, které potřebujete k pochopení akné u dospělých (u mužů i žen), jakož i odborná řešení, která vám pomohou uklidnit a udržet problematickou pleť čistou.

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

Loreal.Foundation.FieldTypes.Extensions.CropImage?.Alt

Klinická studie vs. placebo ukázala, že EFFACLAR DUO (+) předchází vzniku akné, které bývá pravidelně před menstruací.

Zdroj: Klinická studie provedená Prof. Dréno (Nantes, Francie) povedená na 32 ženách, průměrný věk: 25 let, aplikace Effaclar Duo(+) dvakrát denně na pravé polovině obličeje vs. placebo na levé polovině. Počet lézí během 2 po sobě jdoucích cyklech.

VÁŽENÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je vždy nutné vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického odborníka.