PŘIJÍMÁM
SVOJE TĚLO A POKOŽKU

Vaše onkologická léčba právě začala - můžete zaznamenat změny na pokožce, vlasech, nehtech a můžete si začíst klást otázky, jak se správně starat o pleť a hygienu těla. Je to důležité období pro péči o vaší psychickou a fyzickou pohodu. 

Existuje mnoho způsobů jak ochránit a pečovat o pokožku během onkologické léčby. K dispozici jsou produkty ověřené dermatology, které pečují o vaše tělo, obličej a pokožku hlavy.

"MOJE POKOŽKA BYLA UNAVENĚJŠÍ, SUCHÁ A SVĚDIVÁ."
VÝPOVĚDI PACIENTŮ

"Moje pokožka byla unavenější, suchá a svědivá. Pokožka byla zarudlá jak na mém obličeji, tak na mém těle. Uvědomila jsem si, že se musím o svou pleť starat jinak a přizpůsobit svou rutinu péče o pleť během léčby.“

VYŽIVUJI
SVOJE TĚLO A POKOŽKU

Protože se vaše pokožka během onkologické léčby změní, nyní je ten správný čas o sebe pečovat, vyživovat svou pokožku a dopřát si chvíle pro sebe. Každodenní rutina péče o pleť pomůže zlepšit vaši pleť během léčby.

V La Roche-Posay vyvíjíme dermatologicky ověřená řešení péče o pleť, která zklidňují, vyživují a chrání vaši citlivou pokožku před, během i po léčbě

Názor
experta

Toxicita kůže je u některých pacientů tak závažná, že může vést k dočasnému nebo trvalému přerušení jejich onkologické léčby. Existuje však mnoho dermokosmetických řešení, které mohou pomoci zlepšit stav vaší pokožky a kvalitu vašeho života.

Pr. Ivan Krakowski Onkolog a prezident AFSOS, francouzsky mluvící asociace pro podpůrnou péči v onkologii.

OD DERMATOLOGŮ
A ONKOLOGŮ

Některé druhy onkologické léčby, v závislosti na typu onemocnění, dělají pokožku citlivější a křehčí. Reakce pokožky se může lišit v závislosti na typu pokožky, povaze ošetření nebo délce jeho trvání. Onkologičtí pacienti potřebují během léčby vědět, jak nejlépe pečovat o svou reaktivní kůži.

La Roche-Posay vytvořilo skupinu dermatoonkologů a onkologů, kteří se specializují na dermatologické stavy spojené s onkologickou léčbou, aby pomohli najít řešení při kožní toxicitě.

V roce 2012 La Roche-Posay iniciovalo evropskou pracovní skupinu – European SKIn Management in Oncology (ESKIMO) – složenou z dermatologů a onkologů specializovaných na onkologickou péči a dermatologickou problematiku s ní spojenou. Po přezkoumání aktualizovaných vědeckých poznatků skupina čerpala ze svých lékařských znalostí a vyvinula doporučení, jak zvládat kožní toxicitu pomocí vhodných dermokosmetických řešení, a následně tak zlepšit kvalitu života pacientů během jejich onkologické léčby.

Stejná doporučení pak byla publikována v renomovaných recenzovaných vědeckých časopisech.
Následně byla vytvořena FRESKIMO (FRench SKIn Management in Oncology) – francouzská pracovní skupina zahrnující dermatology a onkology.

PROPOJUJI SE 
SE SVÝM VNITŘNÍM JÁ

V rámci podpůrné péče vám fyzická aktivita, relaxace a terapie mluvením mohou pomoci znovu se spojit se svým vnitřním já a najít sílu během onkologické léčby.

Můžete vyzkoušet dynamická relaxační cvičení jako je Sophrologie nebo přizpůsobené fyzické aktivity jako Pilates, které mohou přispět ke zlepšení vašeho fyzického i duševního stavu.

Během tohoto období se můžete spolehnout na podporu od lékařů a dalších zdravotníků, jako jsou fyzioterapeuti. Sdružení pacientů jsou také důležitým místem, kde se můžete poznat s jinými pacienty. Velkou emocionální podporu můžete najít tím, že budete o své situaci mluvit s lidmi, kteří vám rozumí.

NÁŠ ZÁVAZEK
VÁM

Od roku 1975 je posláním La Roche-Posay podporovat ty, kteří trpí citlivou nebo oslabenou pokožkou ke zlepšení jejich každodenního pohodlí a kvality života.