CHCETE ZNÁT TY NEJLEPŠÍ AKTIVNÍ LÁTKY PRO OŠETŘENÍ PLETI SE SKLONEM K AKNÉ?

Akné může mít různé podoby a stejně tak i jeho léčba. Vhodná léčba bude záviset na základní příčině vzniku akné (stres, hormonální nerovnováha, strava atd.) a jeho závažnosti.

Ve většině případů může u pleti se sklonem k akné pomoci zajištění čistoty pórů a prevence vzniku nových pupínků správným způsobem čištění, který podpoří péče proti akné s obsahem referenční, dermatologicky aktivní složky. Vždy lze něco dělat. Pokud chcete najít vhodné řešení, jste na správném místě!

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Jak se zbavit jizev po akné?

Je notoricky známo, že hojení jizviček po akné je obtížné. Pomoci mohou některé dermatologické zákroky, například mikrodermabraze, chemický peeling, laser a mezoterapie. Vzniku jizviček po akné lze zabránit i vhodnou medikací, a to užíváním antibiotik či isotretinoinu. Informujte se také u lékárníka o přípravcích každodenní péče z řady EFFACLAR.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak se zbavit akné?

Mírné akné lze řešit pomocí správných dermokosmetických přípravků. Pleť dvakrát denně jemně vyčistěte, použijte micelární vodu nebo čisticí gel. Na pleť aplikujte přípravky s obsahem aktivních ingrediencí jako kyselina salicylová, Niacinamid a Pirocton Olamin. Pokud tato opatření nejsou dostatečná, poraďte se se svým dermatologem a informujte se o léčbě s využitím retinoidů, antibiotik a isotretinoinu.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Co způsobuje akné?

Akné způsobuje nerovnováha tzv. androgenů, hormonů způsobujících nadměrnou produkci kožního mazu. Stejné hormony způsobují nadměrnou tvorbu kožních buněk v okolí pórů. Následně dochází k ucpávání pórů směsí těchto kožních buněk a mazu, vzniká živná půda pro bakterie způsobující akné. Výsledkem je vznik pupínků, na pleti se objevují červené tečky, pustuly či hluboké a bolestivé cysty.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak se zbavit akné?

Mírné akné lze řešit pomocí správných dermokosmetických přípravků. Pleť dvakrát denně jemně vyčistěte čisticím pěnivým gelem. Na pleť aplikujte přípravky s obsahem aktivních ingrediencí jako kyselina salicylová, Niacinamid a Pirocton Olamin. Pokud tato opatření nejsou dostatečná, poraďte se se svým dermatologem a vyžádejte si u něj léčbu retinoidy, antibiotiky a isotretinoinem.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

PRAVDA
NEBO MÝTUS?

ČOKOLÁDA JE PRO PLEŤ
SE SKLONEM K AKNÉ ŠKODLIVÁ.

MÝTUS

Spolehlivé důkazy o tom, že by měla čokoláda vliv na akné, nejsou k dispozici. Každý je ale jiný, takže u některých lidí by ke zhoršení akné vést mohla. Hořká čokoláda ve skutečnosti obsahuje vysoké množství antioxidantů, které jsou pro pleť prospěšné.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

TUČNÁ STRAVA
SE ROVNÁ MASTNÁ POKOŽKA.

MÝTUS

Běžným mýtem o akné je to, že konzumace tučných jídel vede ke zvýšení tvorby kožního mazu v pórech. Mezi těmito dvěma jevy ve skutečnosti neexistuje žádná spojitost. Ovšem strava bohatá na nasycené mastné kyseliny může podporovat vznik mikrozánětů ve všech orgánech lidského těla, tedy i v pokožce. Stručně řečeno, slanina a hranolky akné nezpůsobí, ale pro celkové zdraví rozhodně volte střídmost.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

CUKR MŮŽE
AKNÉ ZHORŠOVAT.

PRAVDA

Nedávné studie ukázaly, že potraviny s vysokým glykemickým indexem, které způsobují zvýšení hladiny krevního cukru, mohou také zhoršovat akné. Víme, že se to snáze řekne, než udělá, ale pro podporu zdraví pokožky je třeba se vyvarovat sladkostí, sladkých nápojů a potravin z bílé mouky. Vhodné je konzumovat potraviny s vlákninou, např. celozrnné výrobky a luštěniny.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

VYMAČKÁVÁNÍM PUPÍNKŮ
SI NEPOMŮŽETE, BA NAOPAK.

PRAVDA

I když se může zdát vymáčknutí pupínku jako rychlé řešení, ve finále to stav pokožky se sklonem k akné spíše zhorší, protože může dojít k poškození infikovaného folikulu a k rozvoji zánětu. Prsty si do ranky navíc můžete zanést další infekci. Mačkání akné je zlozvyk a každého zlozvyku je nejlepší se zbavit!
DOZVĚDĚT SE VÍCE

NEJLEPŠÍ
AKTIVNÍ LÁTKY PRO PLEŤ SE SKLONEM K AKNÉ

Na které aktivní látky byste se měli zaměřit? Obecně se složky k lokálnímu použití, které bojují proti nedokonalostem pleti, dělí na dvě kategorie: na složky, které čistí póry, a pak na ty, které cílí na bakterie.

Kyselina salicylová je vysoce účinná složka hydratačních a čisticích přípravků na obličej. Dokáže totiž odstraňovat odumřelé kožní buňky a rozpouštět nadměrný maz. Mnoho produktů obsahuje také antibakteriální složky, např. síran zinečnatý a benzoylperoxid. Obecně platí, že je třeba vyhledávat produkty, které jsou nekomedogenní (tzn., že neucpávají póry).

VAŠE PRODUKTY

PRO SOS PÉČI

Zní to komplikovaně? Ale není. V následujících článcích najdete doporučení nejlepších produktů, které můžete koupit bez receptu přímo v lékárně.

Najdete zde také konkrétní rady, jak čistit mastnou pleť a pleť se sklonem k akné, návod, jak se zbavit černých teček, jizev a skvrn po akné, či článek o tom, jak spánek významně přispívá k čisté a zdravé pleti – pleť se sklonem k akné totiž vyžaduje vydatný spánek!

Není-li pro vás péče v podobě volně prodejných přípravků dostatečná (zejména máte-li pokožku se sklonem k cystickému akné), v této části vám představíme také léčebné přípravky a léky na akné na předpis: retinoidy k lokálnímu použití, antibiotika k vnitřnímu užití a isotretinoin. Seznámíme vás také s vedlejšími účinky, kterým je nutné věnovat pozornost.

VÁŽENÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat poradenství ze strany kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.