Jak se
vyhnout
kožním alergiím?

Alergická kůže reaguje přehnaně na širokou škálu alergenů v našem prostředí a na produkty, které používáme.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Co způsobuje vyrážku?

Vyrážka může být způsobena různými zdravotními potížemi, včetně virových infekcí, alergií nebo autoimunitních onemocnění. V případě výskytu nové vyrážky je důležité navštívit lékaře, který stanoví diagnózu. V některých případech může být vyrážka způsobena reakcí na složky obsažené v kosmetických přípravcích. Pokud výskyt vyrážky časově odpovídá používání konkrétního produktu, volte raději přípravek s hypoalergenním složením.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Co můžu udělat v případě svědivé vyrážky?

Kožní vyrážka zahrnuje kopřivku, kontaktní dermatitidu a ekzém. Se všemi těmito potížemi vám pomohou volně prodejná antihistaminika. Svědění okamžitě zklidní také aplikace termální vody. Poté posilte ochrannou kožní bariéru vaší pokožky pomocí hypoalergenního hydratačního přípravku. Pokud se svědivá vyrážka vrací či neustupuje, navštivte alergologa, který zjistí příčinu vašich reakcí.

Byly pro vás tyto informace užitečné?

1 quote-marks

Můžete mít alergii na vlastní kůži?

Být alergický na svou vlastní kůži je v podstatě nemožné. Jediný případ, kdy k takové situaci může dojít, je při alergii na slunce, kdy UV záření mění kožní substanci a způsobuje tak alergickou reakci.


Dozvědět se více

Byly pro vás tyto informace užitečné?

PRAVDA
NEBO MÝTUS?

VÁŠ ŠTĚTEC NA MAKE-UP
MŮŽE ZPŮSOBOVAT ALERGIE.

PRAVDA

Kosmetické štětce a aplikátory mohou být výraznými lapači prachu a alergenů, a proto je nutné je pravidelně čistit. Pro čištění štětců používejte hypoalergenní mýdla nebo speciální čisticí přípravky, abyste se nevystavovali zbytečnému riziku.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

OVOCE A ZELENINA
NIKDY NEZPŮSOBUJÍ ALERGIE.

MÝTUS

Některé druhy ovoce a zeleniny mohou obsahovat vysokou hladinu sloučenin, které se nazývají salicyláty (vyskytují se také v aspirinu). U osob citlivých na salicyláty mohou potraviny s vysokým obsahem těchto sloučenin zhoršit symptomy alergie: např. sennou rýmu, astma, ekzém a kožní reakce.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

PRO ALERGICKOU POKOŽKU JE NEJLEPŠÍ SE NESPRCHOVAT

MÝTUS

Pokud se na konci dne neumyjete, ponecháváte po celou noc pokožku ve styku s alergeny a dráždivými látkami, jako jsou např. pyl a nečistoty. Ty mohou narušovat funkci kožní bariéry a způsobovat podráždění.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

ALKOHOL MŮŽE
ZHORŠOVAT VAŠI ALERGII.

PRAVDA

Alkohol může být potenciální příčinou kožní alergie. Vědci prokázali, že alkohol může zhoršovat alergické reakce, ať už se jde o astma, sennou rýmu nebo různé druhy kožních vyrážek. Částečně je to způsobeno histaminem a molekulami siřičitanů, které jsou obsaženy v alkoholických nápojích.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

JAK SE 
VYHNOUT KOŽNÍM ALERGIÍM

Pokud vás pravidelně obtěžuje červená svědivá vyrážka, klíčem k nalezení úlevy je objevit alergeny a vyloučit je ze svého každodenního života. K dosažení tohoto cíle je často užitečné vést si deník s údaji, kdy a kde dochází ke vzplanutí projevů. V závažnějších případech může být konzultace s alergologem možností pro přesně určení spouštěče vaší alergické reakce.

V této části objevíte obsáhlý seznam „obvyklých podezřelých“, které je třeba při vyšetřování nového případu alergie vyloučit. Najdete zde také vhodné tipy, jak se vyhnout alergickým kožním reakcím, zahrnující vše od výběru kosmetiky, až po praní oblečení. Ve specializovaném článku se dále dozvíte, jak napravit špatné kosmetické návyky, které mohou vyvolat kožní alergické reakce, a navíc zjistíte, jak by nesprávných „5 denně“ mohlo vaši alergii zhoršovat (a které volby jsou bezpečnější!).

TOLERIANE ULTRA - ZKLIDŇUJÍCÍ HYDRATAČNÍ PÉČE

Objevte Toleriane ULTRA, intenzivní a zklidňující krém bezpečný pro velmi citlivou pleť a oční okolí. Vhodný i pro pokožku se sklonem k alergiím!
0 % konzervantů, parfému, alkoholu, barviv či lanolinu v inovativním, ultrahermetickém balení.

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

Citlivá pleť bez správné péče je
2 až 5krát náchylnější k rozvoji lékařem diagnostikovatelných kožních alergií.*

Dozvědět se více

*Zdroj: FARAGE 2008 British Association of Dermatologists. British Journal of Dermatology 2008 159, str. 231–266

NÁŠ ZÁVAZEK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní právní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulová alergická reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

JEN TO NEZBYTNÉ
A VE SPRÁVNÉ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.
laroche posay závazek k bezpečnosti citlivá pleť modelka miminko

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

MILÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického odborníka.