OMLAZUJI
SVOJE TĚLO A POKOŽKU

Vaše onkologická léčba je konečně u konce a je důležité, abyste se o sebe i v následujících týdnech a měsících dobře starali.

Přestože nejtěžší období vaší léčby máte za sebou, je klíčové pokračovat s dobrou rutinou péče o pleť, kterou jste si během léčby osvojili. Vaše pokožka bude během tohoto období potřebovat extra lásku a péči, protože můžete stále pociťovat určitou citlivost, suchost nebo podráždění. Navíc je několik věcí, na které je potřeba dávat obzvlášť pozor, např. sluneční expozice.

Vy a vaši blízcí jste bojovali s onkologickým onemocněním již dlouhou dobu a možná budete potřebovat čas, abyste znovu vybudovali svou fyzickou a emocionální stabilitu. Rady od ostatních onkologických pacientů vám mohou nabídnout novou perspektivu na vaši situaci. S tím vám mohou pomoci sdružení pacientů. Je to bezpečné místo, kde můžete navázat kontakt s ostatními v podobné situaci jako jste vy. 
Zatímco některé jizvy by se měly masírovat pouze pod dohledem lékaře, existuje několik základních pokynů schválených British Skin Foundation, které vám mohou ulevit. Nezapomeňte se však vždy poradit se svým lékařem, než se do jakékoli masáže pustíte. Zásadní nejen pro jizvy je navíc dobrá ochrana před sluncem.

Změny vaší pokožky vám mohou připadat ochromující, proto je někdy lepší svěřit se do rukou dermatologa, který vám může s tímto břemenem pomoci, zvláště pokud se cítíte po celé léčbě už vyčerpaní. Někteří onkologičtí pacienti se rozhodnou navštívit termální centrum La Roche Posay ve Francii. Terapeutické centrum je mezinárodně známé tím, že se specializuje na citlivá kožní onemocnění a nabízí mnoho wellness procedur. Dokáží zde pečovat o vaše tělo, pokožku a mysl, což může být vítanou úlevou během vaší rekonvalescence.

SPOJUJI SE
S DALŠÍMI ONKOLOGICKÝMI PACIENTY

Nyní je čas pokračovat v hledání podpory u ostatních, kteří mají s rakovinou také zkušenost. U pacientských spolků najdete důležité rady a informace. V posledních letech se navíc komunikace přirozeně přesunula online, kde onkologičtí pacienti sdílejí své zkušenosti. 

NÁŠ ZÁVAZEK
VÁM

Od roku 1975 je posláním La Roche-Posay podporovat ty, kteří trpí citlivou nebo oslabenou pokožkou ke zlepšení jejich každodenního pohodlí a kvality života.