Vitamin 
pro ochranu pokožky

duration time 2 min čtení

Retinol, objevený v roce 1913, je přirozeně se vyskytující aktivní forma vitaminu A, který hraje zásadní roli při udržování správné funkce kožní bariéry. U pacientů trpících nedostatkem retinolu by se totiž mohla objevit hyperkeratinizovaná, suchá a drsná kůže – rysy předčasně zestárlé epidermis. Při lokální aplikaci má retinol jedinečně komplexní účinky na stárnoucí pokožku:

 

• Na povrchu: Retinol vyhlazuje a vyrovnává pleť, čímž pomáhá bojovat proti stařeckým skvrnám a bledosti.
• V hloubce: Chrání podpůrné struktury pokožky pro zmírnění vrásek.

Retinol: zářící hvězda dermatologů...
Ale ne bez omezení

Tato dermatologická referenční molekula byla rovněž synonymem problémů s tolerancí a výzev při formulaci. Až donedávna jednoduše nebyla pro pacienty s citlivou pokožkou schůdnou volbou. Ženy si stěžovaly na olupování, zarudnutí a nepohodlí. Kromě toho byl retinol kvůli své křehké struktuře a fotosenzibilizujícím účinkům vyhrazen pro noční aplikace. Ale ne každý retinol byl tvořen stejně...

2010 – la roche-posay vytváří
První retinol vhodný pro citlivou pleť

Zásadní milník v historii retinolu byl zaznamenán v roce 2010. Dermatologické laboratoře La Roche-Posay uvedly na trh první retinol s progresivním uvolňováním na světě pro kontrolovanější účinnost a bezprecedentní toleranci: čistý retinol je kombinován s retinolem s postupným uvolňováním, který tvoří rezervoár molekuly v kůži pro pomalé uvolňování a dokonalou toleranci i na citlivé kůži.

2016 – la roche-posay jde 
Ještě dál
S retinolem pro denní použití

Další výzvou pro odborníky v oblasti denní péče byla optimalizace použití této pluripotentní molekuly: její formulace pro denní použití. Právě během dne, kdy je kůže nadměrně vystavena stresorům z našeho okolí, je korektivní síla retinolu nejvíce potřebná.

V roce 2016 byl retinol konečně zafixován v aktivním multištítu z prostředí:

  • SPF 30 proti dlouhodobému působení UVA a UVB na kůži jako prevence vzniku stařeckých skvrn, dehydratace a drsnosti.
  • Antioxidant s karnosinem pro boj s hloubkovým poškozením vedoucím ke vzniku vrásek a pro posílení energetického metabolismu fibroblastů, kožních kolagenních buněk.
  • Antiadhezní textura chránící před drobnými částicemi znečištěného prostředí, aby nedošlo k šednutí a matnutí pleti.

Pokožka je chráněna proti vlivům životního prostředí a může tak volně směřovat svou energii k udržování zdravé, mladistvé tkáně a také plně využívat výhod srovnávací korekční molekuly.
Jako jedna z nejlepších molekul proti stárnutí, je retinol součástí „výzbroje“ dermatologů už desítky let.
Společnost La Roche-Posay, jež se zavázala podporovat pokrok v dermatologii, učinila zásadní průlom ve zlepšování a usnadňování používání této referenční molekuly. Tajemství proti stárnutí pleti ještě zdaleka není kompletně odhaleno!

VĚDĚLI JSTE,
ŽE...

Pleť v okolí očí je neustále zatěžována, je totiž namáhána pohybem 22 svalů a 10 000 mrknutí za den. Proto jsou oční kontury prvním místem na obličeji, kde se objevují známky stárnutí.

NÁŠ ZÁVAZEK
K BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulové alergické reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

OCHRANA SLOŽENÍ
V ČASE

Zobrazit více
Volíme jen ty nejvíce bezpečné ochranné obaly a nejnutnější konzervační látky pro zajištění nejvyšší tolerance a dlouhodobé účinnosti.

JEN TO NEZBYTNÉ
VE SPRÁVNÉ AKTIVNÍ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ
 PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

Další články pro
mladistvou citlivou pleť

placeholder Nepotřebujete oheň,
aby vaše pleť zářila
PODÍVEJTE SE NA TO
placeholder 5 tipů pro zachování
mladistvého vzhledu citlivé pleti
PODÍVEJTE SE NA TO
placeholder Vitamin 
pro ochranu pokožky
PODÍVEJTE SE NA TO