Ekzém u dětí:
jak zvládnout atopickou pokožku během sportování

Article Read Duration 3 min čtení

Zvládání atopického ekzému během sportu:

 

- Při plavání naneste před vstupem do vody krém vhodný pro kůži se sklonem k atopickému ekzému, jakmile budete z vody venku, osprchujte se a naneste znovu přípravek LIPIKAR Baume AP+.

- U sportů, které vyžadují specifickou výstroj, naneste pleťový krém vhodný pro kůži se sklonem k atopickému ekzému před oblékáním a pod výstroj si oblečte bavlněné tílko nebo tričko.

- Vyhněte se přílišnému horku a pocení.

- Měli byste vědět, kdy je čas si oddechnout.

- Mějte svůj LIPIKAR Stick AP+ stále v kapse.

 

Jste basketbalový vyhazovač, disko tanečník nebo mistr kung-fu? Je tolik sportů, které si můžete užít, ale cvičení může být spouštěčem atopického ekzému a kožní vyrážky a vzplanutí, které svědí. Říkáme, že pokožka náchylná k atopii by nikdy neměla překážet tomu, aby se děti bavily a sportovaly, takže tady je rychlý návod, jak používat správný krém a starat se o svou pleť jako šampion!

ŠPLOUCH! PLAVÁNÍ DĚTÍ A BATOLAT
S ATOPICKOU POKOŽKOU

POUŽIJTE KRÉM NA ATOPICKOU POKOŽKU PŘED A PO PLAVÁNÍ

Není nad to plavat ve vodě jako rybka. Ale je potřeba trochu péče, protože jak bazén, tak mořská voda mohou kůži náchylnou k atopickému ekzému potrápit. Než se do vody ponoříte, natřete se krémem LIPIKAR Baume AP+. A potom, až z vody vylezete, osprchujte se a znovu naneste Baume na vyrážky. 

 

SPORTOVNÍ DRESY A ATOPICKÝ EKZÉM
U DĚTÍ

VYBERTE SI SPRÁVNOU VÝSTROJ, ABYSTE ZABRÁNILI TVORBĚ KOŽNÍCH VYRÁŽEK, KTERÉ SVĚDÍ

Pokud hrajete fotbal, chodíte na judo, balet atd., možná budete muset nosit dres či speciální oblečení. Tyto oděvy jsou často vyrobeny z polyesteru (a ne z prodyšného přítele pokožky, bavlny), což může vyvolávat pocity svědění. Takže si vždy naneste krém pro pokožku náchylnou k atopickému ekzému, než si dres oblečete. A zkuste nosit bavlněné tílko nebo tričko pod vším, co není z bavlny, abyste si kůži chránili.

JAK SE POTIT,
KDYŽ MÁTE ATOPICKOU DERMATITIDU

POT JE SPOUŠTĚČEM ATOPICKÉHO EKZÉMU

Ať už si vyberete jakýkoliv sport, ujistěte se, že se zahříváte hezky pomalu. Příliš rychlé zahřátí může být totiž spouštěčem vzplanutí ekzému. Dbejte na krátké přestávky, během nichž můžete pít vodu a zchladit se. Skvělým tipem je osvěžit pokožku během přestávek Termální vodou v rozprašovači! Pot může být také spouštěčem, pokud zůstane na kůži příliš dlouho. Opláchněte se ve vlažné sprše (cca 32°C po dobu 5–10 minut), pokožku osušte bavlněným ručníkem a nezapomeňte poté nanést Baume, krém na kůži náchylnou k atopickému ekzému.

 

ATOPICKÝ EKZÉM U DĚTÍ A SPORT:
KDY JE NEJLEPŠÍ DÁT SI PAUZU

BĚHEM DRSNÉHO VZPLANUTÍ ATOPICKÉHO EKZÉMU JE NEJLEPŠÍ DÁT SI PAUZU

Sport a cvičení jsou báječné pro vaše zdraví a štěstí. Ale občas je nejlepší povzbuzovat kamarády ze střídačky. Kdy?
- v nejteplejších a nejchladnějších dnech roku,
- pokud se váš atopický ekzém zanítil,
- když jste se poškrábali tak moc, že máte kůži krvavě zarudlou,
- pokud se vás vzplane ekzém (několik super svědivých dní).

KRÉM NA CESTY PRO ATOPICKOU POKOŽKU
BATOLAT A DĚTÍ

KRÉM V TYČINCE LZE POUŽÍT KDEKOLIV

Ať už provozujete jakýkoliv sport, mějte svůj LIPIKAR Stick AP+ vždy u sebe v kapse. Jedná se o superúčinný specializovaný krém ve formě tyčinky pro pokožku náchylnou k atopickému ekzému u batolat a dětí. Pokud ucítíte svědění, vezměte ho a aplikujte ho na kůži, aby svědění zmizelo v jeho zárodku!

Pamatujte na zlaté pravidlo: „Nikdy nedovolte atopickému ekzému, aby vám stál v cestě. Prostě si najděte způsob, jak to obejít!“ Tak se můžete soustředit na to stát se sportovním šampionem... nebo se aspoň zkoušením bavit!

Pravda
nebo mýtus?

PROPUKNUTÍ EKZÉMU MŮŽE
ZPŮSOBIT STRES.

PRAVDA

Nedokážeme vysvětlit proč, ale odborníci potvrdili, že emoce, šok a stres mohou hrát u propuknutí ekzému významnou roli. Nicméně je také známo, že atopický ekzém je onemocnění genetického původu. Je-li u vás spouštěčem stres, zaměřte se na techniky jeho zvládání, trénujte například mindfulness.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

ŠKRÁBÁNÍ EKZÉMU
POMÁHÁ PROTI SVĚDĚNÍ.

MÝTUS

Škrábání spouští začarovaný kruh atopie: nehty narušují už tak křehkou pokožku, do které následně proniká více alergenů a dráždivých látek, což vede k ještě většímu svědění a poškození kůže. LIPIKAR Baume AP+ doplňuje povrchové lipidy pokožky, pomáhá oddálit akutní fáze ekzému a až o polovinu zmírňuje svědění pokožky během noci.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

ATOPICKÝ EKZÉM
MŮŽE BÝT NAKAŽLIVÝ.

MÝTUS

Atopická dermatitida neboli ekzém je dědičné onemocnění, které není nijak nakažlivé. Léčba symptomů atopického ekzému spočívá v nahrazení mýdla jinými přípravky, používání emoliencií a lokální aplikaci kortikosteroidů.
DOZVĚDĚT SE VÍCE

NÁŠ ZÁVAZEK
K BEZPEČNOSTI

Bezpečnostní normy, které předčí mezinárodní předpisy pro kosmetiku.

100 % PŘÍPRAVKŮ
TESTOVÁNO NA ALERGIE

Zobrazit více
Jeden předpoklad = nulové alergické reakce
Odhalíme-li i jeden jediný případ alergie, vracíme se do laboratoře a upravujeme složení produktu.

JEN TO NEZBYTNÉ
VE SPRÁVNÉ AKTIVNÍ DÁVCE

Zobrazit více
Naše produkty byly vytvořeny ve spolupráci s dermatology a toxikology. Obsahují pouze nezbytné ingredience, a to vždy ve správné aktivní dávce.

TESTOVÁNO
NA VELMI CITLIVÉ
 PLETI

Zobrazit více
Tolerance našich přípravků je ověřována na té nejcitlivější pleti: reaktivní, alergické, se sklony k akné, atopické, poškozené nebo oslabené léčbou rakoviny.

OCHRANA FORMULE
V ČASE

Zobrazit více
Abychom zajistili naprostou toleranci a dlouhodobou účinnost, volíme obal s nejvyšší ochranou, který obsahuje jen ty nejnutnější konzervační látky.