0
test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_BABY | |

RODIČOVSKÝ KOUTEK

Péče o miminko

Péče o miminko

Péče o miminko

4 odborné tipy pro jemné a příjemné koupání

Koupání vašeho miminka je jedním z důležitých kroků v každodenní péči o něj a v rutině hygieny. Koupání by mělo být speciální chvílí vzájemné blízkosti a bondingu s cílem podpořit celkovou pohodu miminka.

Img_4 odborné tipy pro jemné a příjemné koupání

1. Jedna koupel denně při správné teplotě

Koupel by neměla být příliš horká (pokožka má sklon vysušovat se), ani příliš studená (to by mohlo být pro miminko nepříjemné). Vaše miminko tedy koupejte 5 až 10 minut ve vodě s teplotou 37 stupňů,  do vany nenapouštějte příliš mnoho vody.

2. Jemný, adaptovaný přípravek hygieny

Tradiční mýdlo má vysoké pH a obsahuje nešetrné čisticí složky, které mohou pokožku zbavit hydrolipidického filmu. Pro ochranu pokožky vašeho miminka proto do koupele nejprve přidejte několik kapek koupelového oleje. Důležité je používat přípravky bez mýdla, které pokožku jemně očistí, aniž by narušily kožní bariéru, a zároveň zmírní pocity pnutí. Většina těchto jemných přípravků je vhodná i pro mytí vlasů miminek.

3. Používejte konečky prstů

Žínky mohou pokožku podráždit a také se v nich mohou množit bakterie. Pro jemnější mytí napěňte přípravek na pokožce pomocí konečků prstů, abyste tak minimalizovali tření. Poté jej důkladně opláchněte.

4. Jemné osušení

Při osušování na pokožku opatrně přikládejte teplý čistý ručník. Zaměřte se zejména na záhyby a dejte pozor, abyste nikde nenechali vlhká místa, která by následně mohla způsobit podráždění a oslabit epidermis.                                                                                                                                                                          Pokud má vaše miminko ekzém, je potřeba speciální péče. Podívejte se na Jak zvládnout koupání, pokud má vaše dítě ekzém? (link čl. 4 strana ekzém).

  • Facebook
  • Pin

Doporučené přípravky

Zobrazit všechny přípravky
Preview : False