Zaměřeno na...

Atopický ekzém: když je podráždění chronické

Img_Atopický ekzém: když je podráždění chronické

Atopický ekzém, také nazývaný atopická dermatitida, je stav chronický a alergický, který se projevuje výskytem červených skvrn a svěděním. K překonání tohoto problému a zklidnění svědění je nutné obnovit standartní funkci kožní bariéry.

Symptomy

"Necítit se ve své kůži"

Atopický ekzém se neprojevuje u všech stejně. Ale ve zkratce jde o velmi suchou, svědivou a napjatou kůži a to často na obličeji a končetinách. Pokožka může být také šupinatá a někdy s drsnými červenými skvrnami. Trvalé podráždění, neklid a pocit "divné" kůže je těžké snášet. A zároveň je samozřejmé, že když se tyto příznaky objevují právě na obličeji, tak ovlivňují osobní a sociální život.

Počátky

Jde o chronický stav

Atopický ekzém - chronický a alergický - se vyskytuje především u lidí s genetickou predispozicí. Když má kůže nízký obsah lipidů, mění se její bariéra. Výsledek: je náchylná k podráždění a alergenům. Vnější prvky, které mohou vyvolat příznaky tohoto stavu jsou např. roztoči, pyly, zvířata a znečištění.

Léčba

Priorita: zklidnit svědění

Přestože po poškrábání často přichází chvilkový pocit úlevy, ekzém to jen udržuje a zhoršuje. Aby se prolomil začarovaný kruh atopie, je nutné zklidnit svědění. Zkuste následovat tyto nezbytné kroky, které vám pomohou cítit se lépe ve své vlastní kůži:

  • Myjte si obličej přípravkem s účinkem proti podráždění obohaceným o lipidy
  • Na tělo používejte každý den zvláčňující přípravek: to pomůže obnovit hydrolipidní film, upraví strukturu kožní bariéry a omezí účinky dráždicích látek.

Například i lázeňské procedury mohou pomoci ke zklidnění svědění, čistění kůže a k ochraně před druhotnou infekcí.

Neváhejte se obrátit na svého dermatologa. Jsou zde, aby vám pomohli.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články