0
Zpět na laroche-posay.cz
Save your skin

Chraňte se každý den

Img_Chraňte se každý den

Ochrana před sluncem je pro zdraví a krásu pleti důležitá po celý rok, a to dokonce i ve městě. Musíte ale zvolit ten správný ochranný index…

Paprsky UV záření: nebezpečí během celého roku

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení byste si pokožku neměli chránit jen na dovolené na pláži nebo v horách. Vaše pleť je UVB a UVA záření a jejich škodlivým účinkům vystavena celoročně. Paprsky UVA a UVB záření na pokožku působí rozdílně:

  • UVB záření proniká svrchními vrstavmi epidermis, způsobuje opálení, ale je také hlavní příčinou slunečních spálenin, a především rakoviny kůže.
  • UVA záření není (nebo je pouze lehce) pohlceno mraky a sklem. Proniká hlouběji do kůže až do dermis.   Součástí těchto paprsků je i dlouhovlnné UVA záření. Dlouhovlnné UVA záření představuje většinu UVA záření a je přítomné během celého roku, a to i když je zataženo. Proniká do středu dermis a nenávratně poškozují pokožku.

Extrémní nebo mírná: jaká je úroveň vaší sluneční expozice?

To závisí v podstatě na typu slunečního svitu, času stráveném na slunci a vašem fototypu.

  • k extrémní nebo dlouhé sluneční expozici, nazývané také jako zenitální sluneční expozice, protože vzniká tehdy, když slunce dosahuje svého zenitu, dochází zpravidla při pobytu u moře nebo na lyžařské dovolené. Další aktivity (oběd na slunci, venkovní sporty, procházka atd.) mohou bý také příčinou neúmyslné sluneční expozice.
  • každodenní expozice je čas, který denně strávíme venku i uvnitř za oknem.

Měli bychom vždy používat ochranné opalovací přípravky?

Img_Video

Řešení pro každodenní ochranu

Pro každodenní ochranu před UVA a UVB zářením nabízí  produktová řada Anthelios od La Roche-Posay široký výběr příjemných textur pro každý typ pleti - proto, aby podpořila častější používání ochranných přípravků.

Novinka Aquagel SPF 30 s ultralehkým složením spojuje:

  • Vysokou ochranu proti UVA záření (včetně dlouhovlnného UVA záření) pro dobře chráněnou pleť během celého roku
  • Jemná, hydratační, svěží gelová textura ideální pro každodenní použití.
  • Nemastný a neviditelný finiš.

Celoroční ochrana před sluncem zabraňuje rizikům spojeným s dlouhodobou sluneční expozicí včetně předčasného stárnutí pleti, pigmentace (pigmentové skvrny, těhotenská skvrny atd.) a rakoviny kůže.

NEJLEPŠÍ OCHRANA PROTI SLUNCI PRO VÁS

Jak se chránit před rakovinou kůže ve 3 krocích?

Preview : False