0
Zpět na laroche-posay.cz
Save your skin

XL-PROTECT: Ochrana Anthelios proti UV záření a městskému podráždění

Img_XL-PROTECT: Ochrana Anthelios proti UV záření a městskému podráždění

Jednoduše řečeno, technologie XL-PROTECT je v současnosti nejkomplexnější ochrana před sluncem.
Aby mohla blokovat působivé spektrum slunečních paprsků - od UVB až po UVA - chytře kombinuje filtry nabízející velmi vysokou ochranu SPF 50+ (a vyšší UVA ochranu, než stanovují evropské požadavky).
XL-PROTECT jde ale ještě dále než klasická širokospektrální UVA a UVB ochrana. Obsahuje totiž rovněž účinný antioxidační komplex pro ochranu před oxidativním stresem způsobeným dalšími agresory okolního prostředí jako dlouhovlnné UVA záření, infračervené záření a znečištění.


Co má náš komplex filtračního systému navíc?

Sluneční filtry po desetiletí chrání pokožku před dvěma hlavními druhy sluneční radiace:
UVB (B pro povrchové “Burn”/spálení) a UVA (A pro hloubkové “Aging”/stárnutí). 
Většina paprsků UV záření, které dopadají na povrch země, patří do podskupiny UVA záření, proti němuž mnoho filtrů nechrání. Tyto paprsky pronikají hlouběji do kůže a vytvářejí volné radikály, které jsou odpovědné za oxidaci buněk a narušení pokožky (vše od pigmentových skvrn až po vrásky a rakovinu kůže).


Prvotřídní směs filtrů pro ochranu pokožky

Síla účinné ochrany před sluncem spočívá především ve složení UV filtrů pokrývajících nejširší možné spektrum. Klíčové přípravky Anthelios využívají unikátní kombinace organických UV filtrů, včetně Mexorylu XL a minerálního filtru oxidu titaničitého, a pokrývají širší spektrum UV radiace s cílem nezanechat "mezery" v pokrytí. Filtry do sebe zapadají jako skládačka a nabízejí optimální ochranu se synergickým efektem, čímž poskytují dvakrát účinnější ochranu, než kdyby byly tytéž filtry použity samostatně. To vše ve složení, které na slunci zůstává fotostabilní.


Antioxidační komplex proti oxidativnímu stresu vyvolanému znečištěním a infračerveným zářením

Nejvýznamnějšími agresory vnějšího okolí, odpovědnými za oxidativní stres pokožky, jsou kromě UV radiace také znečištění a infračervené záření. Oba faktory způsobují neviditelné poškození kůže - oxidativní stres, který má společně s UV zářením dramatický vliv na stárnutí.

Pro neutralizaci dopadů těchto dvou agresorů na všech úrovních kůže přípravky Anthelios s XL-PROTECT obsahují účinnou antioxidační směs, která zahrnuje:

  • Termální vodu z La Roche-Posay: unikátní složení minerálů a koncentrace selenu se schopností posílit antioxidační enzymy v pleti pro další ochranu před působením UVA, UVB záření a znečištěním*.
  • Vitamin E: známý také jako tokoferol, tato molekula rozpustná v tucích se vyskytuje v buněčných membránách a neutralizuje oxidativní stres. Pomáhá také snížit škodlivé účinky UVA, UVB záření a znečištění**.
  • Baikalin: přirozeně se vyskytující polyfenol po staletí používaný v tradiční čínské medicíně pro své zklidňující a antioxidační vlastnosti. Bylo prokázáno, že nabízí extra ochranu před  UVA zářením***  a dlouhovlnným UVA zářením****.

XL-PROTECT = anti UVB + UVA + Oxidativní stres [Infračervené záření + Znečištění]


3 důvody, proč dát přednost XL-Protect

v_article_step2_16_a.jpg

Zajištěním celkové ochrany proti UV záření a proti agresorům městského prostředí XL-Protect nabízí pleti konkrétní benefity:

  • Zmírňuje poškození buněk: buňky jsou chráněny proti riziku rozvoje rakoviny kůže.
  • Zmírňuje oxidativní stres: neviditelné poškození pokožky, vliv na stárnutí pleti v důsledku UV záření, stejně jako podráždění způsobené městským prostředím jsou zmírněny.
  • Zmírňuje fotostárnutí: jinými slovy, objevuje se méně charakteristických znaků "poškození od slunce" jako vrásky, drsný povrch pleti a hyperpigmentace (tmavé skvrny).

*Ochranný účinek perkutánní aplikace Termální vody z La Roche-Posay ve vztahu k peroxidaci lipidů a karcinogenezi kůže vyvolané paprsky UVB záření
R. Cadi, JC. Béani, S. Belanger, MJ. Richard, A. Richard, A. Favier, P.Amblard.
**Ex vivo test ochrany séba vyvolaného UVA + znečištěním (Cigaretový kouř: baikalinová směs (baikalin 0,1% + vit. E 0,1%) ukázaly významné výsledky vs. nosič.
*** 0,1% baikalin ukazuje výraznou ochranu před celkovým erytémem vyvolaný UVA zářením vs. placebo a vitamin E. In vivo test provedený na 12 dobrovolnících.
**** Baikalin 10μM + UV filtrační systém chrání před 50 % (+22% ochrana vs. samostatný referenční UV filtr) v DCFH-DA zkoušce na fibroblastech (in vitro test).

  • Facebook
  • >Pin

NEJLEPŠÍ OCHRANA PROTI SLUNCI PRO VÁS

Jak se chránit před rakovinou kůže ve 3 krocích?

Preview : False