3 otázky pro odborníka

Doporučuji pouze vysokou
a velmi vysokou ochranu!

Img_Doporučuji pouze vysokou  a velmi vysokou ochranu!

UV záření je odpovědné za stárnutí kůže. Každý potřebuje sluneční ochranu. Jak uvádějí dermatologové,
ochranu nám může poskytnout oblečení, klobouk, sluneční brýle s UV filtrem a ochranné přípravky
na odhalenou kůži.

Jaká klíčová pravidla nám pomohou se chránit před sluncem?

Maximalizujte ochranu v závislosti na typu solární expozice (na horách, u moře, na pláži).

Lidé se světlou kůží musí být ještě pozornější, jejich kůže se může lehce spálit. Zvážit se musí i denní doba: Opatrní byste měli být zejména od 11:00 do 16:00. Základem je opakované nanášení ochranného přípravku každé dvě hodiny, a to v dostatečném množství.

Neztrácejí se trochu vaši pacienti, když dojde na volbu ochranného přípravku?

Existuje celá řada možností.

Nyní máme zjednodušené označení, které uvádí čtyři stupně ochrany. Nízký, střední, vysoký, velmi vysoký. Osobně doporučuji pouze dvě poslední kategorie. Je nutné používat širokospektrální přípravky obsahující ochranu před UVB paprsky (zodpovědné za spáleniny od slunce) a UVA paprsky (urychlují stárnutí). Nakonec je potřeba zvolit texturu (krém, fluidní krém, gel apod.), která je optimální pro danou část těla a tu, kterou pacient preferuje.

Jaké jsou podle vás vlastnosti dobré fotoprotekce?

Za prvé její účinnost.

Co se týče oblečení, měli byste volit pevně tkaná vlákna v tmavých barvách. Pokud jde o ochranné přípravky, volte vysokou a velmi vysokou ochranu, kterou pravidelně aplikujte. Sluneční brýle musí mít CE schválení v kategorii 3 a 4. Mezi další vlastnosti přípravků ochrany před slunečním zářením patří: dobrá tolerance, fotostabilita, odolnost proti vodě a potu. Aby bylo zajištěno správné použití, přípravky musí být příjemné a praktické.

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články