Má citlivá pleť
Img_Má citlivá pleť

Prebiotická péče o pleť. Seznamte se s novou generací dermokosmetiky.

Img_Prebiotická   péče o pleť. Seznamte se s novou generací dermokosmetiky.

Používání hydratačních přípravků pro hebkou a hydratovanou pleť sahá až k samotným počátkům lidstva. Od ricinového oleje až po včelí vosk… až ke zbytkům ze svíček a špeku (fuj!). Lidé si na pleť natírali mastné látky po celá tisíciletí. Všechny tyto látky v zásadě fungují tak, že vytvářejí voděodolnou bariéru, která zabraňuje vypařování vlhkosti z pokožky. To je ale jen část příběhu. K tomu, aby byla zdravá, potřebuje vaše pleť mnohem víc. Potřebuje plně funkční ochrannou bariéru. Její obrana je dvojí: vrstva lipidů a rozmanitá populace prospěšných bakterií na jejím povrchu. Aby mohla pokožka správně fungovat, potřebuje zdravý a rozmanitý mikrobiom.

Co můžu v roce 2017 očekávat od svého hydratačního krému?

Dnešní speciální složení dermokosmetických přípravků k hydrataci pleti zaujímá mnohostranný přístup.

Zvláčňující složky pleť zjemňují a připravují ji na vyplnění mezer mezi odumřelými buňkami a povrchem pokožky. Zvlhčující složky fungují jako houba, tyto molekuly zachycují vodu a obnovují ochranný hydrolipidický film na pleti. Okluzivní látky vytvářejí utěsňující bariéru, která zabrání odpařování vlhkosti z epidermis. Prebiotické složky obnovují kožní mikrobiom a vytvářejí další vrstvu přirozené ochrany.

Modernizace vašeho hydratačního krému: prebiotická péče o pleť

Stres moderního života může kožní mikrobiom vyčerpat. Klima, ultrafialové záření, znečištění a životní styl, to vše může mít vliv na složení mikrobiomu. Pokožka tak může být citlivější (píchání, svědění, celkově nepříjemné pocity… Zní vám to povědomě?). Pleťová péče nové generace proto přináší inovativní způsoby, jak mikrobiom obnovit.

Jak to funguje?

Prebiotická péče o pleť na pokožce v zásadě vytváří příznivé prostředí pro bakterie. Konkrétně to znamená, že tato kosmetická péče poskytuje dostatekhydratace, ale také stopových prvků a živin. Tady jsou některé složky, které byste měli hledat:

Prebiotická termální voda zajišťuje celé spektrum bakteriální diverzity díky vzácným minerálům (selen, stroncium…), stopovým prvkům a čisté HYDRATACI. Ceramidy zároveň obnovují fyzikální kožní bariéru a poskytují bakteriím zdroj uhlíku, kterým se živí.1 Niacinamid se v Petriho miskách používá ke kultivaci bakterií. Je také velmi účinný při zklidnění pokožky, což je užitečné, protože zánět bývá spojován s dysbiózou (sníženou bakteriální diverzitou).1

Moderní hydratační přípravky by ale měly být mnohem víc než jen bariérními krémy, měly by působit na každé úrovni kůže, měly by posílit hydrataci a pečlivě zajistit podmínky pro podporu mikrobiální diverzity. Výsledek? Vaše pleť bude nejen hebká a hydratovaná, ale také zklidněná a spokojená.

1The Role of Cutaneous Microbiota Harmony in Maintaining a Functional Skin Barrier Hilary E. Baldwin1, Neal D. Bhatia2, Adam Friedman3, Richard Martin4, Sophie Seité5