Zlatá pravidla

10 pravidel pro zdravý,
efektní make-up

Img_10 pravidel pro zdravý,  efektní make-up

Nanášení make-upu není jednoduché, zvlášť pokud máte citlivou pleť.
Zde je několik tipů pro úspěšnou aplikaci make-upu.

Pravidlo 1

Čistěte systematicky svoji pleť

Když nebudete správně čistit svůj obličej, nikdy nezískáte perfektní výsledek svého make-upu. Naakumulovaný prach za celý den brání pleti dýchat a make-upu držet. K vyčistění a vyhlazení pleti, používejte exfoliační přípravek, ale ne více než 1x za týden.

Pravidlo 2

Pod make-up použijte přípravek péče o pleť.

Úspěšná aplikace make-upu začíná u správné přípravy pleti, což znamená u hydratace. S tímto základem se make-up jeví jako jednotný a zářivý. Zvolte přípravek péče o pleť adaptovaný potřebám vaší pleti: suchá, smíšená, mastná nebo péče proti stárnutí, atd.

Pravidlo 3

Zakryjte nedokonalosti

Zabarvené korektory vám umožňují zamaskovat vady na pleti. Barvy se navzájem neutralizují. Zelená neutralizuje červeň rosacey, čerstvých jizev, viditelných žilek a začervenání po laseru. Žlutá kompenzuje modrou - barvu kruhů pod očima, varikóznosti a pooperačních modřin.

Pravidlo 4

Sjednoťte barvu pleti

Začínejte aplikaci 4 dávkami make-upu: na čelo, lícní kosti, nos a bradu. Poté jej rozetřete stejně jako krém. Technika aplikace bude stejná bez ohledu na typ make-upu - krémový, fluidní nebo kompaktní. Nanášejte ho štětečkem nebo pro přirozený vzhled rozetřete prsty.

Pravidlo 5

Zafixujte make-up

Nakonec aplikujte trochu pudru, ten stabilizuje korektor a make-up a zmatní místa náchylná k lesku - např. čelo, bradu, nos.

Pravidlo 6

Vytvarujte obličej pomocí tvářenky.

Tento krok vám dodá zdravý vzhled. Aplikujte tvářenku na tváře, rozzáří vás. Dotek barvy oživí vaši pleť.

Pravidlo 7

Zvýrazněte oči

Chcete-li odhalit svůj pohled, aplikujte na vnitřní část víčka světlé barvy, které zachycují světlo. Ty nejintenzivnější odstíny použijte na vnější koutky očí pro rafinované, fascinující oči. Dotek řasenky zdokonalí váš make-up.

Pravidlo 8

Zkrášlete svůj úsměv

Začněte tím, že ohraničíte své rty tužkou na rty, a definujete tak jejich tvar. Tužka zabrání tomu, aby se rtěnka roztékala a také pomáhá, aby rtěnka lépe držela. Vyberte si odstín, který je podobný barvě rtěnky. Naneste rtěnku od středu rtů ke koutkům. Pro větší lesk přidejte trochu lesku na rty.

Pravidlo 9

Vyčistěte štětce

Pro ty, které nanášejí make-up štětcem - nezapomeňte je čistit nejméně jednou za měsíc vhodným čistidlem. Zminimalizujete tak riziko alergie a zároveň prodloužíte jejich životnost.

Pravidlo 10

Odličujte se každý večer

Aby mohla vaše pleť dýchat, je nezbytné obličej každý večer kompletně vyčistit. Je potřeba odstranit make-up a nečistoty, které se na pleti za celý den nahromadily, to vše totiž brání pleti dýchat. Na citlivou pleť použijte nejlépe odličovací mléko nebo micelární vodu.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články